Youtube’da abone kazanma yolları

Youtube’da abone kazanma yolları

Youtube’da abone kazanma yolları takipçilerinizi arttırırken hangi metotlara başvurabileceğinizi gösterir. Platformda bulunan içerik yapımcıları kitlelerini çoğaltmak, tanınmak ve daha çok para kazanabilmek için türlü yöntemlere başvurur. Dikkat edilmesi gerekli olanlar maddesel olarak,

Düzenli İçerik Oluşturma
Animasyonlardan Yararlanma
Kaliteli Videolar Çekme
Yorumlar
Videoları Uzun Tutma
Özgün Olma
Atlama İmkânı Sunma
Kanal Türünüze Göre Hareket Etme
Bloğunuz Varsa Göndermeler Yapma
Diğer Platformlardan Buraya Yönlendirme Yapma
Öneriler Alma
Satın Alma Kullanma
Youtube abone çoğaltmak için bu yöntemler kullanmak mümkün. Peki, bunların ayrıntıları nelerdir?

1.     Düzenli İçerik Oluşturma
Youtube abone ilave bedava istiyorsanız, tertipli videolar yardımıyla bunu sağlamanız mümkün olur. Video hazırlama süreci ön hazırlıklar ve editleme de dâhil edildiğinde epey uzundur. Ancak haftada tertipli bir video dahi epey yararlıdır.

Bununla birlikte haftada ne kadar içerik atabileceğinize sizin karar vermeniz lazım olur. Eğer kalitesinden ve özgünlüğünden taviz vermeden ansızın çok video çekebiliyorsanız buna göre plan yapılmalıdır. Örneğin oyun videoları çeken kanallarda bu görülür. Zira yeni mevzu keşfetmek çok zor olmaz.

Her sosyal medya hesabında olduğu gibi Youtube’dahi dahi kullanıcılar sizden tertipli içerikler görmek ister. Eğer belli bir tertip takip etmezseniz, bu vaziyet dahi reaksiyona niçin olur. Örneğin haftada 5 videodan ansızın 2 videoya düşmek negatif neticelere niçin olur.

Buna alaka göstermek Youtube abonelerinizi artttırmada yardım eder. Ancak dikkat etmeniz gereken başka hesapların dahi tertipli paylaşımlara ehemmiyet verdiğidir. Sizin kanal olarak onlardan farkınızı ortaya koymanız lazım olur.

2.     Animasyonlardan Yararlanma
Nasıl abone kasılır sorusu için bir başka yanıt dahi animasyonlardır. Güzel, renkli ve canlı animasyonlar pekçok seyirci yönünden beğenilen. Dolayısıyla tavsiye edilen videolarınıza elverişli öğeleri ilave etmek, abone artım hızınıza yardım eder.

Platformda çoğunlukla abone ol ve beğen gibi hususlarda animasyonların daha çok kullanıldığı görülür. Ancak kanalınızda ele aldığınız videolara göre değişik yerlerde kullanmanızda mümkün olur.

3.     Kaliteli Videolar Çekme
Youtube’dahi abone kazanma yolları içinde bir başka madde de nitelikli videolar çekmedir. Tüm maddeleri yerine getirseniz dahi videolarınız nitelikli değilse abone sayınız isteğinize göre yükselmeyecek, bir zaman sonra düşmeler ortaya gelecektir.

Zira içeriği nitelikli değilse, tertipli kaç video çektiğiniz mühim değildir. Bunun için eskiden bir plan yapılmalı, ön hazırlıklar tamamlanmalıdır. Zira özensiz hareket etmek ara sıra problemlere niçin olur.

Ayrıca videolarınızın çözünürlüğü de yüksek olması gereklidir. Eğer izleyenler isterse, ayarlar kısmından bizzat düşürebilir. Sizin onlara en iyi çözünürlüğü sunmanız lazım olur. Buna alaka göstermek abone artım hızınıza pozitif etkiler yansıtır.

4.     Yorumlar
Youtube nasıl abone arttırılır içinde bir başka madde de videonuza gelen yorumlardır. Eğer izleyicilerin yorumlarını okur, beğenir ve yorumda bulunursanız epey pozitif neticeler alabilirsiniz.

Zira pekçok şahıs bu tarz yayıncıları daha şirin bulur. Böylece videolarınızı, konunuzu dahi sevmişse sizi aboneliğe alır. Bununla irtibatlı olarak videoda birtakım yorumlara göndermeler uygulamak dahi tavsiye edilir. Böylece izleyiciler sizi daha yakından takip eder.

Sizi takip edenlerle yakından ilgilenmeniz, abone olmayanlar üstünde pozitif etkiler bırakacağı için abone artım hızınız yükselir.

5.     Videoları Uzun Tutma
Nasıl abone kasılır için bir başka opsiyon de videolarınızın uzun olmasıdır. Ancak bu vaziyet tıpkı konuyu yineleme yineleme anlatmanız gerekliliğini göstermez. Anlamı konuyu en çok ne kadar uzatıyorsanız, oraya kadar devam ettirmedir. Böylece izleyiciler her videonun nihayetinde tam manasıyla tatmin olur.

Örneğin oyun videolarına bakıldığında 7 saatlik tek bir video çok sık görülür. Oyun severler bunu fazlası vakit hepsini izler. Tek seferde olmasa dahi değişik zamanlarda devam ettirerek, sonunu getirir. Bu imkânınız varken 10-20 dakika gibi kısa alternatifler sunmanız, pozitif karşılanmaz.

Ancak bu zaman her kanalda farklıdır. Eğer konuyu azami 20 dakika yapabiliyorsanız ve tekrarsız oluyorsa, bu zaman tercih edilmelidir.  Bu vaziyet abone artım hızınızı dahi yükseltir.

6.     Özgün Olma
Youtube abone ilave bedava için orijinallik dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu yalnızca videoyu yahut içeriği değişik kanallardan kopyalama manasına gelmez. Aynı konuyu yineleme ele almamanız dahi bu mevzuya girer.

Eğer esin kaynağı arıyorsanız değişik kanalları izlemeniz, yaptıklarını değerlendirmeniz tavsiye edilir. Böylece şahsınıza ilişkin orijinal fikirleri daha basit elde edebilirsiniz. Ancak hiç bir şekilde oluşturduğunuz videoda kopyalama yapılmamalıdır. Zira bu vaziyet asıl videoyu öne çıkarır. Böylece karşı tarafında aboneleri yükselir.

 

7.     Atlama İmkânı Sunma
Youtube nasıl abone arttırılır için atlama opsiyonu çoğunlukla uygulanmaz. Ancak fazlası kullanıcı bilhassa konuşma ve giriş dakikalarından haz almaz. Eğersiz bu alanı atlama opsiyonu vermezseniz, izleyen konunun nereden başladığını bilemediği için ileri sarmada problem yaşar.

Onlara vakit kaybettirmek de kısa sürede sıkılmalarına niçin olur. Böylece potansiyel ansızın çok abonenizi kaybetmeniz olasıdır. Ancak atlama imkânı sunarsanız yahut video başında konunun başladığı saniyeyi belirtirseniz, izleyenler direkt olarak buraya gidebilir.

Bu ufak ayrıntı onları daha çok memnun edeceği için abone sayınıza dahi tesiri olur.

8.     Kanal Türünüze Göre Hareket Etme
Çoğu Youtube kanalı nasıl abone kasılır üstüne çözümü bunaltıcı olmama, keyifli olma çözümleri sunar. Ancak bu tamamıyla hatalı bir karardır. Doğrusu şayet kanalınızın hususu neyse, kullandığınız dilin ve tavırlarınız dahi buna göre şekillenmesidir.

Örneğin kozmetik yahut yemek kanallarında keyifli ve şirin tavır daha şirin kabul edilir. Sıkıcı olmak kozmetik kanallarında bir dezavantaj olur. Ancak brifing kanallarında eğlendiren olmak kaçınmanız gereken bir durumdur.

Zira insanlar o videoyu eğlenmek için değil, bilgilenmek için tercih eder. Dolayısıyla yalın ve normal bir ifade yapmanız lazım olur.

9.     Bloğunuz Varsa Göndermeler Yapma
Youtube’dahi abone kazanma yolları arasında bu madde pekçok şahıs yönünden tüketilir. Eğer sosyal medya hesaplarında aktif ansızın çok kullanıcı varsa ve blog yazarlığı dahi yapılıyorsa, büyük bir fırsattır.

Eğer bloğunuz yoğun bir trafik alınıyorsa, okurlarınızdan fazlası Youtube kanalınıza dahi göz atmak ister. Siz bir link koymazsanız, milyonlarca kanal arasından bulunmanız zor olur.  Ancak sitenizde görülebilir bir yere ufak bir tanımlama ve Youtube linki eklerseniz, abone sayınızı yükseltmeniz mümkün olur.

10.                       Diğer Platformlardan Buraya Yönlendirme Yapma
İnstagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında sevilen bir hesapsanız, profilinizde yahut paylaşımlarında Youtube hesabınıza gönderi uygulamak tavsiye edilir. Böylece sizi severek takip eden pekçok şahıs aboneniz olur.

Bu usul de Youtube’dahi nasıl abone arttırılır için sarfedilen yöntemlerdendir. Zira epey kolay şekilde takipçilerinizi ilave imkânı sunar.

11.                       Öneriler Alma
Çektiğiniz videolarda izleyenlerin görüşüne başvurmanız, fikirlerini yorumlarda belirtmelerini istemeniz pekçok izleyen yönünden pozitif karşılanır.

Ancak o yorumları okuduğunuzu dahi göstermeniz lazım olur. Beğeni ve yorumlar bırakmak, başka videonuzda atıflar uygulamak bunun en çok sarfedilen yoludur.

12.                       Satın Alma Kullanma
Youtube abone satın alplatformda takipçisini çoğaltmak talip pekçok şahıs yönünden tüketilir. Burada kanal sahibi istediği abone sayısına, çok kısa sürelerde ulaşabilir.