Youtube Abone Sayısı Arttırmak İçin Kullanılabilen 9 Farklı Yöntem

Youtube Abone Sayısı Arttırmak İçin Kullanılabilen 9 Farklı Yöntem


Sosyal medya platformlarında başarı abone yahut takipçi adedi ile ölçülüyor. Youtube, abone düzeneğinin kullanıldığı bir sosyal platform ve her gün milyarlarca ademoğlu Youtube üzerinden videolar izliyor.

Abone miktarını arttırmak hiç basit değil. Özellikle ilk etapta insanların dikkatini çekebilmek epey zor oluyor. Belirli bir abone sayısına ulaştıktan sonra şayet atılacak olan adımlar ile abone adedi dilenen seviyelere çekilebilir.

Abone miktarını arttırmak için yapılabilecek aniden çok usul bulunmaktadır. Youtube abone ilave için yapılabilecek 9 tekniği sizler için bir araya getirdik. Bu yöntemlerin tamamı denenmiş ve pozitif katkıları görülmüş yöntemlerdir. Bu yöntemler ile başarıya ulaşabilirsiniz.

Youtube SEO Çalışmalarına Ağırlık Verin
Kurulan internet siteleri görüşmeci miktarını çoğaltmak için arama motorlarına yönelirler. Siteler, arama motorlarında ne kadar üst sıralarda yer alıyorlarsa görüşmeci sayıları dahi o kadar yüksek olur. Benzer bir vaziyet Youtube için de geçerli.

Youtube içeriğinde milyonlarca video olduğu için insanlar bundan sonra bu platformu dahi bir arama motoru olarak kullanıyor. Youtube abone ilave için, uygulanan aramalarda videonuzun çıkmasını sağlamalısınız.

Arama motorlarında olduğu gibi Youtube içinde de bunu başarmak için SEO çalışmalarına ağırlık vermeniz gerekiyor. Arama kısmına yazılan kelimeleri tahlil etmeniz ve bu kelimeleri içeren video isimleri kullanmanız lüzumlu. Videoların tanımlama kısımlarının dahi SEO ahenkli olması gerekiyor.

Video Açıklama Kısımlarına Özen Gösterin
Videoların tanımlama kısımları fazlası vakit göz ardı edilmektedir. Instagram paylaşımlarında olduğu gibi Youtube paylaşımlarında dahi tanımlama kısımlarının her daim doğru bir şekilde doldurulması gereklidir.

Videoların SEO çalışmalarına elverişli olması namına tanımlama kısımlarının 250 kelimeden oluşması epey etkilidir. Toplamda kullanacağınız 3-4 anahtar kelimeyi belirlemeniz ve bunların arasından en önemlisini ilk 25 kelimede kullanmanız önerilir.

Kalan kelimeleri de açıklamanın kalanına yayarak açıklamayı tamamlayabilirsiniz. Açıklama evresinde videonun içeriği ile ilgili bilgi verebilir ve videodaki ürünleri anlatabilirsiniz. Bu şekilde Youtube abone ilave işleminde mühim bir yol kat etmiş olacaksınız. Youtube abone satın al ile birlikte profesyonel bir kanala sahip olabilirsiniz.

Metaveri Araştırmanızı Yapmalısınız
Youtube paylaştığınız videonun ne ile ilgili olduğunu bilmek isteyecektir. Bunun için de videonun ismi ve tanımlama evresinde yazılanlar çok büyük ehemmiyet taşır. Videonuzun belli bir kategorinin tavsiye edilen videoları arasında girmesi abone sayınızda önemli artışları sağlayabilmektedir.

Youtube yönünden yapılan kategorilere ayırma sistemi kısaca metaveri olarak bilinir. Bu sisteme elverişli ad ve açıklamanın beraberinde etiketlerin belirlenmesi de önemlidir. Videonun içeriğini insanlar hangi kelimelerle arıyorsa bu kelimeleri belirlemeniz ve etiketlere videonun metaveri adımında yer vermeniz gereklidir.

Videonun kategori seçimlerinin her daim doğru yapılması kuraldır. Videonun epey az dahi olsa bir kategoriye dâhil olduğunu düşünerek gerçekleştireceğiniz seçimler videonun zarar görmesine ve abone sayınızın düşmesine neden olur. Çünkü insanlar videonuzdan aradığı içeriği bulamadığından negatif adımlar atarlar.

Kanalınızda Gerekli Bilgilerin Tümünü Verin
Abone sayınızın yükselmesi için atmanız gereken bütün adımlar Youtube içinde değildir. Youtube abone ilave için değişik sosyal medya platformlarını dahi kolaylıkla kullanabilmeniz mümkün. Diğer sosyal medya platformlarında takipçi sayınızın yükselmesi insanları Youtube üzerinden de sizleri takip etmeye başlamasını sağlayacaktır.

Sosyal medya hesaplarınızı birbiri ile bağlamanız için kanalınızın bilgi evresinde sosyal medya platformlarınızın adreslerine yer vermeniz gerekiyor. Dilerseniz kapak fotoğrafının olduğu kısımda direkt olarak paylaşımları yapabilirsiniz. Ancak bilgi evresinde hesaplarınızın linklerini vermeniz de çok tesirli olacaktır. İnsanların sizlere çok rahat bir şekilde ulaşabilmesi abone sayınızı arttırmaktadır.

Özgün Bir Banner Ekleyin
Youtube kanalınızın pekçok kısmını kendiniz tasarlarsınız. Her kanalın kendisine mahsus bir yapısı olması için Youtube belli oranda buna müsaade verir. Kanalınızın görünüşünde büyük bir farklılık yaratmak için görkemli bir banner kullanmanız gerekiyor.

Kanal isminizin hemen üstünde bulunacak olan banner kolayca bir tanıtım resmi olarak gösterilebilir. Banner evresinde kendinize yahut içeriklerinizin konusunu betimleyen simgelere yer verebilirsiniz. Banner tasarımı bir grafik dizayn hizmetidir ve bu hizmeti alabileceğiniz aniden çok değişik firma yer alır. Firmalardan profesyonel bir yardım alarak banner tasarımı yapmak en mühim etmenlerden bir tanesidir.

Banner üstünde kullanılacak renk dahi Youtube abone ilave konusu ile ilgili tesirli olur. Yiyecek markalarının ve yemek kanallarının büyük bir kısmının al rengi tercih etmesi bir raslantı değildir.

Video Başlıklarını Kusursuz Bir Şekilde Belirleyin
Videoların başlıkları çok büyük ehemmiyet taşıyor. Eğer kısa sürede Youtube abone ilave için mühim adımlar atmak istiyorsanız buna video başlıklarına daha çok vakit ayırmakla başlayabilirsiniz.

İlk olarak başlıkların kısa ve etkileyici olması gereklidir. Birkaç kelimede videonun içeriği ile ilgili lüzumlu olan bütün veriler verilmelidir. Videonun en etkileyici noktası ile ilgili tüyolar veren bir başlık dahi tercih edilebilir.

Başlıklarda anahtar sözcük tüketimi dahi büyük ehemmiyet taşır. Anahtar kelimeyi yalın ve etkileyici bir şekilde kullanırsanız videonuz kısa sürede çok daha çok insana ulaşır. Videonun tanınmışlığı direkt olarak abone sayınıza yansıyacaktır.

Küçük Resimleri Özel Olarak Oluşturmalısınız
Videonuz Youtube üstünde oluşturduğunuz ufak resimler ile görüntülenmektedir. Bu resimler videonuzun kapak fotoğrafı biçiminde de görülebilir. Fotoğrafların her daim itinalı olması gereklidir. Videonun içeriğinin bir hemen çekilmiş olan fotoğraflar yeterli olmaz. Çeşitli grafikler ile kapak fotoğrafının desteklenmesi gereklidir.

Banner alanında olduğu gibi kapak fotoğrafı alanında de tek başınıza profesyonel bir kapak fotoğrafı meydana çıkarmanız epey zahmetlidir. Ancak çok rahat bir şekilde sizlere kapak fotoğrafı hazırlayacak olan şahıslarla iletişime geçebilirsiniz. İlk dönemde çok profesyonel firmalar ile çalışmanıza lüzum olmaz. Freelance olarak çalışan şahıslar sizler için olağanüstü kapak fotoğrafları meydana çıkararak Youtube abone ilave yolunda sizlere yardımcı olur.

Çalma Listesi Oluşturun
Youtube kullanıcıları için çalma listeleri çok önemlidir. Kanalınızda bulunan rastgele bir videoya giriş yapan kullanıcı şayet videonuzu beğendiyse ve benzeri videoları izlemek istiyorsa albümden kolaylıkla buna geçiş yapabilir. Aksi durumda yineleme arama kısmına yazmak yahut yan kısımdan bu videoyu bulmaya çalışmak vakit kayıbı olacaktır.

Videoların çalma listesinde kendi kendine açılıyor olması dahi izlenme miktarını çoğaltır. Videoların izlenme sayıları yükseldikçe daha çok ademoğlu kanalınız ile ilgili bilgi sahibi olmaya başlar. Böylece Youtube abone ilave namına mühim bir adım atılmış olur.

Çalma listelerini oluştururken en çok sevilen videoları art arkaya koymanız çok doğru bir tercih olmayabilir. Nispeten daha düşük izlenen videoları dahi aralara sıkıştırabilirsiniz.

Yarışmalar Düzenleyip Hediyeler Dağıtın
Youtube hem kazanma üstelik kazandırma kısmı. İnsanlar kanalınızdan rastgele bir kazanç elde edebileceğini görürse hiç hemen mühim adımlar atmaya başlarlar. Çekilişler yahut türlü yarışmalar düzenlemek insanların videolarınız beğenmesine, kanalınıza abone olmasına ve türlü şekillerde etkileşime girmesine neden olacaktır. Bu dahi kısa vakitte yüksek bir kazanç manasına gelir.

Yapılacak olan çekilişlerde insanlar hediyeleri kazanmak namına dilenen işlemleri harfiyen yerine getirirler. İstenen işlemlerin her daim Youtube abone ilave hedefiyle gerçekleşecek işlemler olması lazım olur. Böylece her geçen gün daha çok armağan verilebilirken daha yüksek abone sayısına dahi ulaşım kurulabilir.