TikTok’ta niçin ileti gönderemiyorum?

TikTok’ta niçin ileti gönderemiyorum?

“TikTok’ta niçin ileti gönderemiyorum?” sorusu pekçok TikTok kullanıcısının internette araştırdığı konulardan birisi durumuna geldi.

Her geçen gün daha dahi büyüyen ve bünyesine daha çok video katan TikTok programı, kendini geliştirmeye ve daha dahi geliştirmeye devam etmekte. TikTok büyüdükçe kullanıcılardan daha çok geri tebliğ almaya ve daha çok problem ile karşılaşmaya dahi başlıyor. Kullanıcıların yaşadığı pekçok problem TikTok kullanım tecrübesini büyüleyici bir vaziyet olarak karşımıza geliyor. Uygulamada yaşanan her bir sorunun bir çözümü bulunmaktadır. Bu gibi problemlerden birisi de TikTok’ta ileti sevkıyat sorunu olmakta. Bu sorunun çözümü için bu hususta kullananlara bunun nedenlerinden ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

TikTok’ta niçin ileti gönderemiyorum? Sorunun çözümü
TikTok’ta ileti gönderememe problemlerinin nedenlerinden birisi internet olur. Öncelikle internetin olup olmadığı teşhis edilmeli. Eğer taşınabilir üzerinden internet bağlantısı var şayet internet paketi olup olmadığına bakılmalı yahut diğer sitelere girip girilmediği incelenmeli. Bunun beraberinde TikTok videoları problemsiz bir şekilde çalışıyor şayet internet ile ilgili bir problem olmayabilir. Aynı şekilde Wi-Fi ağına tabi kalınıyor şayet modemin internet ışığının yanıp yanmadığına dahi bakmak gerekiyor. Eğer internet ile ilgili bir problem var şayet bu sorunun halledilmesi lazım olur.

İnternet problemsiz bir şekilde çalışıyor şayet yani diğer sitelere giriş ile ilgili bir problem yoksa sıradaki çözüm yoluna geçmek lazım olur. “TikTok’ta niçin ileti gönderemiyorum?” sorusuna bir diğer yanıt server kaynaklı olur. TikTok sunucusu dahi Facebook ve Instagram gibi bir data merkezine sahip. Bazen data merkezinde yahut diğer sunucularda rastgele bir problem ortaya gelebiliyor. Bu sorunlar neticesinde TikTok’ta bu gibi sorunlar oluşabiliyor. Yaşanan bu sorunun çözümü bir süre beklemek. Çünkü bu durumun nedeni kullanıcı kaynaklı olmadığı için kullanıcının bir süre yani problem çözülene kadar beklemesi gerekiyor.

TikTok’ta bir server probleminin olduğunu kavramak için TikTok ile ilgili haberlere bakılabilir. Bunun beraberinde Twitter gündemi takip edilebilir. Twitter’daki gündem alanı bu gibi haller için çok işe yarıyor. Çünkü rastgele bir vaka olduğunda Twitter gündem evresinde etiket ile birlikte bu vaka ön plana çıkıyor. Bundan ötürü kullanıcılar bu alandan TikTok’ta bir problem olup olmadığını inceleyebilir.

TikTok’ta ileti sevkıyat probleminin olmasının nedenlerinden bir öteki de TikTok limitlerine takılmak olabiliyor. TikTok, tümce alem için kullanımı kolay bir platformun sunulması namına pratikte birtakım limitler belirlemiş halde. Bu limitlere adapte olmak platformun daha iyi hizmet vermesini sağlıyor. Bu konuyu bir örnekle izah etmek istiyoruz.

Bir yol düşünün. Yolun 6 şeridi bulunmaktadır yani epey geniş bir yol diyebiliriz. Bir diğer söyleyişle eş vakitli 6 vasıta birlikte gidebiliyor. Yoğunluk olmadığında bir otomobil A noktasından B noktasına kısa sürede varabilir. Eğer yol kalabalık şayet yani çok dolu şayet A noktasından B noktasına varmak daha uzun sürer. Eğer ki yol 8 şerit olursa azıcık daha rahatlar ve yoğunluk bir aşama azalır.

İnternet de tıpkı bu şekildedir. Kapasite ne kadar çok olursa ve bant genişliği ne kadar yüksek olursa eş vakitli o kadar kullanıcı prosedür yapabilir. Yani mühim olan tek şey yalın kapasite değil, bunun yanı sıra bant genişliği yani eş vakitli kaç kullanıcının prosedür gerçekleştireceği dahi mühim bir ayrıntı olmakta.

Eğer bir kullanıcı TikTok uygulamasında limite takılır şayet bu halde gerçekleştireceği şey azıcık azıcık ileti atmak yahut bir süre bekleyip ardından yineleme ileti atmak. Örneğin 1 saat beklemek çoğunlukla yeterli olabiliyor zira TikTok kısıtlamayı çoğunlukla 1 saatliğine koyuyor. TikTok’ta ileti atarken dikkat edilmesi gereken vaziyet mesajları değişik değişik yazmak yerine tümce durumunda yazmak. Bu sayede programlamayı daha düzenli ve spam yapmadan kullanabilmek muhtemel duruma geliyor.

“TikTok’ta niçin ileti gönderemiyorum?” sorunu sadece TikTok programı kaynaklı değil bunun beraberinde aygıt yahut program kaynaklı dahi olur. Eğer cihaza ROM yüklendiyse ve bu türlü bir problem ile karşılaşılıyor şayet bu durumun yaşanma olasılığı bulunmaktadır. Bu hususta en yeniden anlatıp detaylıca bu problemden değineceğiz. Öncelikle yukarıdaki problemlerden rastgele birisi yaşanmıyor şayet yani devamlı ileti sevkıyat sorunu yaşanıyor şayet bu durumun nedeni yazılımsal olur. TikTok uygulamasının önbelleğini temizlemek bu problem için bir çözüm oluşturabilir.

Yazılım önbelleğini temizledikten sonra şimdi tıpkı problem ile karşılaşılıyor şayet TikTok uygulamasındaki şahsi bilgileri temizlemek gerekiyor. Kişisel bilgileri temizlemek hesap bilgilerinin de silinmesi manasına geldiği için kullanıcının şifresini unutmaması gerekiyor. TikTok aplikasyon verilerine geldikten sonra bu kısımdan TikTok ile ilgili bütün verilerin silinip programın sıfırlanması gerekiyor. Uygulama sıfırlama prosedürü ardından hesaba yineleme girip test edilmesi lazım olur. Bu işlemin büyük olasılık sorunu çözmesi gerekiyor.

Sorun şimdi devam etmekte şayet yapılması gereken bir diğer prosedür aygıt ile ilgili. Öncelikli olarak sorunun aygıt kaynaklı olup olmadığını kavramak, program kaynaklı bir problem olmadığını bilmek için diğer bir cihazdan yararlanılması lazım olur. Bunun için değişik bir cihazın ileti sevkıyat probleminin olup olmadığını diğer bir hesapta sınamak gerekiyor. Eğer problem yok şayet bir de problem bulunan hesabın test edilmesi lazım olur. Eğer ki problem yok şayet aygıt kaynaklı bir problem olur, problem var şayet hesap kaynaklı bir problem olmuş olur. Böyle bir halde TikTok ile iletişime geçmek gerekiyor.

Eğer aygıt kaynaklı bir problem olduysa cihazı sıfırlamak yahut değişik bir işletim sistemi yani değişik bir ROM yüklemek en doğru karar olmakta. ROM yüklerken dikkat edilmesi gereken güvenilir bir şekilde ve titiz ROM yüklemek. Eğer ürünün garantisi bitmediyse teknik servis ile görüşmek en doğru karar olur.

TikTok uygulamasının özellikleri
“TikTok’ta niçin ileti gönderemiyorum?” problemini ve bu sorunun çözümlerini ayrıntılı bir şekilde sizlere sunduk. Şimdi de azıcık bu programın özelliklerinden konuşmak istiyoruz. Uygulamanın en büyük özelliği kısa videolar bölüşmek. Kullanıcılar art plana musiki ilaveten videolar paylaşıyor, enteresan konseptler ile videosunu diğer kullananlara gösteriyor.

Uygulamanın sunmuş olduğu bir diğer özellik canlı yayın özelliği olmakta. Canlı yayın sistemi ile birlikte kullanıcılar hayranları ile iletişime geçebiliyor, diğer kullanıcıların sorularını yanıtlayabiliyor. Ayrıca canlı yayında bulunan TikTok armağan özelliği, yayıncının daha çok para kazanmasına müsaade veriyor. İzleyiciler, sevdiği bir TikTok yayıncısına bu hediyelerden birini alarak onu mesut edebiliyor. Şunu dahi belirtmeliyiz ki armağanlar epey elverişli fiyata sahip.

TikTok’un bir diğer özelliği düet olarak yer almakta. Kullanıcılar diğer kullanıcılar ile karşılıklı video paylaşarak düet yapabiliyor. Düet birisi ile musiki söyleme olarak bilinse de TikTok’ta düet birlikte video çekmek demek. Bu özelliği kullanıp başkasıyla birlikte olmak talip kullanıcı ilk olarak düet uygulamak istediği videoyu seçiyor. Sonrasında bu videoyu düet biçiminde paylaşıp ekranın bir kenarına o videoyu yerleştiriyor. Diğer ekranda kullanıcının bizzat yer almakta. Yapılan düet ile birlikte bu video paylaşılabiliyor. Her kullanıcı düet özelliğini aktif etmeyebilir. Tiktok zevk hizmeti ile bütün bu özellikleri devamlı kullanmak mecburiyetinde kalmazsınız.