TikTok hesabı nasıl gizliye alınır?

TikTok hesabı nasıl gizliye alınır?

TikTok hesabı nasıl gizliye alınır? Bazı kullanıcılar TikTok hesabını gizli bir şekilde yönetmeyi istiyor olur. Bunun pekçok sebebi bulunmaktadır.

TikTok hesabını gizliye alabilmek talip bir kullanıcının hesabı bu yolla yönetmesinin nedenlerinden birisi TikTok hesabını sadece eğlence gayeli ve hususi olarak kullanmak istiyor oluşu. Yani bir kullanıcı TikTok’ta bilindik olmak için değil sadece TikTok özelliklerini sınamak ve video çekmek için bu tarz  bir işe girmiş olur. Bundan ötürü hesabını gizliye alarak başka kullananlara göstermez.

Sosyal medya uygulamalarından birisi olan ve kısa videolar çekmeye imkan tanıyan TikTok platformunda hesap gizlemenin bir başka sebebi kullanıcının sadece dostlar arasında video paylaşımı uygulamak istemesi. Bazı kullanıcılar fenomenlikten çok arkadaşlarına çektiği videoları göstermek için bu platformu tercih edebilir. TikTok deyince her ne kadar ünlü olmak akla gelse de TikTok, Instagram ve Facebook gibi bir sosyal medya ağı. İsteyen kullanıcılar sadece başka kullanıcıları izler isteyenler daha bilindik bir duruma dönüşebilir. Bu tamamıyla bireyin arzusuna tabi bir vaziyet.

TikTok uygulamasında bilindik olmak istemeyen, hesabını gizliye alabilmek talip bir kullanıcının bunu yapmasının sebebi geçici olabiliyor. Bazı kullanıcılar bir şeyler sınamak için bu tarz bir işleme teşebbüs etmek istiyor. Bu vaziyet dahi sık sık karşılaşılan bir niçin olarak yer alıyor.

TikTok hesabı nasıl gizliye alınır?
TikTok hesabını gizliye alabilmek gerçekte zor olmayan, basit bir prosedür. TikTok hesabını gizli uygulamak talip bir kullanıcı ilk olarak aplikasyon girmeli ve şayet yapmadıysa hesabına giriş yapmalı. Hesaba giriş gerçekleştirdikten sonra profile girilmeli. Profilin sağ üst evresinde bulunan üç noktaya tıkladıktan sonra bu ekranda “Gizlilik ve Güvenlik” opsiyonuna tıklanılması gerekiyor. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra bundan sonra kullanıcı hesabı gizliye alabilmek için hazır demek.

Hesabı gizliye alabilmek talip bir kullanıcı “Özel Hesap” sekmesini aktif ederek o hesabın gizli olmasını sağlayabilir. Hesabın gizli olması hesap içinde bulunan videoların görülmemesi demek. Diğer kullanıcılar takip talebi göndererek hesabı takip edebilir. Özel bir hesapta o hesabın takipçileri gönderilere ulaşabilir.

Bu ekranda bulunan ve “Özel Hesap” opsiyonunun altında bulunan “Hesabınızı başkalarına önerin” sekmesini de birtakım kullanıcılar tercih etmek isteyebiliyor. Bu opsiyonu aktif etmek hesabın başka kullananlara önerileceği demek. Bu seçeneğin aktifliğini kaldırarak tamamıyla hususi bir hesap durumuna dönüşmek muhtemel. Yapılan bu işlemler ile birlikte kullanıcılar sadece arama yaptığında hesabı bulabilir.

TikTok video gizleme nasıl yapılır?
“TikTok hesabı nasıl  gizliye alınır?” sorusunun beraberinde TikTok videolarının nasıl gizlendiği hususu dahi merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir gönderiyi saklamak için ilk olarak gönderinin altında bulunan üç noktaya basmak gerekiyor. Üç noktaya bastıktan sonra burada bulunan “Gizlilik Ayarları” opsiyonuna girilmeli. Gizlilik ayarlarında 3 değişik opsiyon kullanıcılar ile karşılaşıyor. Bunlardan birisi video görünürlüğü, öteki yorumlar ile ilgili bir öteki de reaksiyonlar ile alakalı.

Videoya yorum yapılmasını istemeyen kullanıcılar “Yorumlara İzin Ver” sekmesini dönem dışı bırakarak videonun yorum almasını engelleyebiliyor. “Ekleme, Düet ve Tepkiye müsaade ver” opsiyonu şayet o videonun türlü aksiyonlar almasını sağlıyor. Eğer bu opsiyon dönem dışı kalır şayet o video üstünde reaksiyon, düet ve ilave etme seçenekleri yapılamayacak.

“Bu Videoyu Kimler Görüntüleyebiliyor” opsiyonu videoyu saklamak talip kullanıcıların işine yarayacak alan. Bu kısımda 3 değişik opsiyon beliriyor. Genel, dostlar ve hususi olarak bulunan bu seçeneklerden umumi olanı videoyu her bireyin görebileceği manasına gelirken hususi uygulamak videonun gizli olmasına neden olur. Özel bir video profilde anne kısımda değil, hususi sekmede görülür. “Bu Videoyu Kimler Görüntüleyebiliyor” evresinde bulunan dostlar opsiyonu şayet videoyu sadece arkadaşların görebileceği demek. Yani takipçiler videoya ulaşır, başka kullanıcılar videoyu inceleyemez.

TikTok hesabını gizliye almanın avantajları
TikTok hesabını gizliye almanın pekçok üstünlüğü bulunmaktadır. Bu avantajlardan birisi spam yapanlardan korunmaktır. Facebook, Twitch ve Instagram gibi pekçok platformda spam görülebilen bir vaziyet. Spam uygulamak talip bir kullanıcı ya bot basar yahut o gönderinin altına enteresan yorumlar atar. Eğer kullanıcı TikTok hesabını gizliye alır şayet spam gibi durumlardan kurtulabiliyor.

TikTok hesabını gizliye almanın bir başka üstünlüğü rahat bir şekilde video paylaşabilmektir. Bazı kullanıcılar platformu öylesine kullandığı için paylaşımları dahi kolaylıkla, neşeli bir şekilde uygulamak istiyor olur. Bu hususta yapılması gereken prosedür mutlaka hesabı saklamak. Hesabı gizleyen bir kullanıcı istediği şekilde paylaşımlar yapabilir, kendini daha huzurlu hissedebilir. Dediğimiz gibi platformu sınama gayeli kullananlar dahi olabiliyor.

TikTok hesabını gizlemenin dezavantajları
TikTok uygulamasında hesabı gizliye almanın dezavantajlarından birisi hesaptaki gönderilerin yüksek iletişim oranına erişmemesi ve popülerliğin artmamasıdır. Bir TikTok hesabı şayet gizli bir hesaba sahip şayet bu vaziyet hesabın az takipçiye sahip olmasına ve keşfete çıkamayacağı için az iletişim almasına neden olacak bir vaka. TikTok’ta bilindik olmak talip bir kullanıcı bu hususta öne çıkmak için tanıtım yapmalı. Bildiğiniz üzere Instagram’dahi öne çıkmak talip pekçok ademoğlu gizli hesap yaparak o hesabın reklamını yapıyor. Bazı kullanıcıların bunu yapmasının hedefi hesabın daha esrarengiz durmasını sağlamak. Bu hesapların takipçi sayılarının yüksek olması dahi dikkatlerden kaçmayan bir vaziyet. Bu tür hesaplar Instagram takipçi ve zevk gibi hizmetlerden yararlanarak hesabı çarpıcı işaret ediyor olur.

TikTok hesabını gizliye alan bir kullanıcı, TikTok takipçi ve zevk gibi hizmet paketlerinden de yararlanamıyor. Çünkü bu tarz işlemler herkese açılmış bir hesap olduğunda yapılabiliyor. TikTok platformunda büyüme hedefi olan bir kullanıcı şayet gizli bir hesaba takipçi gönderirse birtakım problemler yaşayabilir. Bu durumla karşılaşmamak için hesabı herkese açılmış yapıp paketin prosedürü tamamlandıktan sonra yineleme gizliye alabilmek en doğru karar olacak. Bunu unutmamak gerekiyor yoksa diye tanımladığımız gibi problem yaşam sürdürmek muhtemel.

TikTok gönderi özellikleri
“TikTok hesabı nasıl gizliye alınır?” sorusunun beraberinde birtakım kullanıcılar TikTok gönderisinin özelliklerini merak edebilir. Herkese açılmış bir TikTok gönderisinde kalp, muhabbet balonu ve ok simgesi bulunmaktadır. Bu simgelerden birisi olan kalp simgesine tıklamak o gönderiyi beğenmek manasına gelirken muhabbet balonu simgesine tıklamak yorum uygulamak demek. Ok işareti şayet bir gönderiyi paylaşmaya imkan tanıyor.

Bazı gönderilerin profillerindeki sağ evresinde bulunan tik işareti o profilin doğrulandığı demek. Sosyal medyada bilindik olmak için tıpkı ada yakın bir hesap açan ve bu hesapla hilekarlık yapmaya çalışan pekçok şahıs bulunmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçmek için reel hesap olan sayfalar tasdikli olarak yer alır.

Bir videoyu izlerken o videonun sesini kapamak ve açmak muhtemel olmakta. Bu sayede kullanıcılar ister sesli ister sessiz bir şekilde videoyu izleyebiliyor. Kullanıcılar isterse videoları keşfederken videonun sağ evresinde bulunan “Takip Et” düğmesine tıklayarak o sayfayı süratli bir şekilde takip etmeye başlayabilir.