TikTok efektleri nasıl yapılır?

TikTok efektleri nasıl yapılır?

TikTok efektleri nasıl yapılır? Aslına bakılır şayet TikTok efektleri uygulamak için birkaç yol bulunmaktadır. Bu hususta bu yöntemleri derledik.

TikTok, günümüzün en büyük platformlarından birisi durumuna gelmiş halde. Bu platformda büyümek ve daha iyi işler meydana koymak için uğraşmak, gayret etmek alın teri sarf etmek gerekiyor. Kullanıcılar nitelikli videolar üretmek için pekçok yolu deniyor, en iyi özellikleri kullanmaya çalışıyor. Bazıları dahi daha çok TikTok özelliğini araştırarak programlamayı en tesirli şekilde kullanmayı hedefliyor.

Sosyal medya devlerinden biri durumuna gelen TikTok uygulamasında bulunan özelliklerden birisi de videoya efekt ilave etme özelliği. Kullanıcılar TikTok videosuna efekt ilave etmek için birkaç tekniğe sahip. Bu hususta 3 değişik efekt ilave etme yolunu siz kıymetli kullanıcılarımız için anlatacağız.

TikTok efektleri nasıl yapılır?
Kullanıcılar platformda TikTok efektlerini kullanmak için 2 değişik yola sahip. Bunlardan birisi video evveli efekt, bir öteki video ardından efekt. Kısacası TikTok uygulamasında videoya efekt ilave etmek için birtakım efektler videoyu çekerken bazıları dahi videoyu paylaşırken eklenebiliyor. Efektler yardımıyla TikTok videoları daha hoş bir duruma bürünüyor.

Efekt ile birlikte video çekmek talip bir kullanıcı kameraya girerek kırmızı renkli kayıt düğmesinin sol tarafında bulunan “Efektler” opsiyonuna basmalı. TikTok’un kendi içinde entegre olarak bulunan efektler yardımıyla ilave bir programa gereksinim duyulmuyor. Efektler menüsünde pekçok efekt yer alıyor. Bu efektler kategorilere ayrılmış bir halde, yani tertipli bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Kullanıcı beğendiği bir efekti seçtikten sonra o efekti önizleyebilir ve nasıl kullanıldığını inceleyebilir. Kişi TikTok videosu için beğendiği bir efekt seçtikten sonra o efekt ile birlikte video çekmeye başlamalı. Video çekme prosedürü tamamlandıktan sonra bundan sonra video hazır duruma gelmiş demek.

Bu hususta extra bir bilgi daha sunmak istiyoruz. Kullanıcılar bir efekti favorilerine ilaveten o efekti sonradan kullanmak istediğinde süratli bir şekilde ulaşabiliyor. Bunun için ilk olarak bir efekt seçilmeli. Sonrasında bu efekti en çok tercih edilen uygulamak için çıkartma simgesine temas etmek gerekiyor. Bu işlemler ardından bundan sonra efekte favorilerden ulaşmak muhtemel. Aynı şekilde efekti kaldırmak için de favorilere gidilmesi lazım olur.

Video kaydı ardından efekt ilave etme
“TikTok efektleri nasıl yapılır?” sorusuna ilave olarak kayıt ardından efektler de merak edilen haller arasında yer alıyor. Bazı TikTok efektleri video kaydı esnasında değil video kaydı ardından eklenebilir. Bu efektleri ilave etmek için yapılması gereken birkaç adım bulunmaktadır. Kayıt ardından eklenen efektlerin çoğunlukla basit şeyler olduğunu dahi şuandan ifade etmek gerekiyor. Bunlardan birisi yazı ilave etmek olarak yer alıyor. Kullanıcılar kayıt ardından yazı ilaveten videoya değişik bir görünüş katabiliyor. Bunun için video planlama ekranının alt evresinde bulunan metin opsiyonuna temas etmek gerekiyor. Kullanıcılar yazının yazı tarzına değiştirebiliyor, arka plan rengini özelleştirebiliyor. Ayrıca yazı rengini de değişiklik yapmak muhtemel. Yazı hazırlandıktan sonra videonun rastgele bir noktasına koyulabilir. Metnin boyutunu değişiklik yapmak talip kullanıcılar parmakları ile birlikte metni büyütüp küçültebiliyor.

Kayıt ardından video planlama ekranında videoya çıkartma yahut emoji ilave etmek için yapılması gereken birkaç adım bulunuyor. Kullanıcılar ilk olarak alt kısımda bulunan çıkartmalar sekmesini seçip bu menüye girmeli. Bu menü içinde içerik yapımcıları hem çıkartma hem emoji üstelik GIF sonuçlarına ulaşabiliyor. Arama sistemi yardımıyla bir çıkartmayı, GIF’i yahut emojiyi süratli bir şekilde aramak muhtemel oluyor. Kullanıcı istediği bir seçimi yaptıktan sonra videoya istediği şekilde yerleştirebiliyor. İşlem bu kadar basit olmakta.

Bazı kullanıcılar çok sayıda çıkartma, metin, GIF yahut emoji eklemiş olur. Bu verilerden bazılarını kaldırmak talip kullanıcılar, bu işlemin nasıl yapıldığını merak edebilir. Bir videoda bulunan çıkartmaları ve diğer objeleri kaldırmak için ilk olarak objeyi seçmek ve ardından yukarı taşımak gerekiyor. Bu sayede nesne silinebiliyor.

TikTok filtrelerini kullanma
“TikTok efektleri nasıl yapılır?” sorusunun beraberinde TikTok filtrelerinin tüketimi dahi merak ediliyor. TikTok’ta sadece efekt bulunmuyor, bunun beraberinde filtreler de yer alıyor. Kullanıcılar TikTok uygulamasındaki filtreleri kullanarak videoları daha keyifli ve daha hoş bir duruma getirebiliyor. Instagram ve Facebook’ta olduğu gibi TikTok’ta dahi pekçok süzgeç bulunuyor.

Kullanıcılar video üzerindeki bir fitreyi kullanmak için ilk olarak sağ taraftaki filtreler opsiyonuna dokunmalı. Burada bulunan filtrelerden rastgele birini kullanabilen kullanıcılar, istedikleri filtreyi seçtikten sonra videoya filtreyi eklemiş oluyor. TikTok uygulamasında süzgeç ilave etmek bu kadar basit bir olay.

Farklı efektler kullanmak
Bazı kullanıcılar TikTok programını kullandığında pekçok efekt ile karşılaşabiliyor. Uygulamada her ne kadar ziyadesiyle efekt yer alıyor olsa dahi kullanıcılar değişik efektlerle de kaynaşma olmak istiyor olur. Kullanıcılar bu efektleri kullanırken problemsiz bir tecrübe yaşam sürdürmek ister. Farklı bir uygulamadan yani TikTok harici bir kayıt uygulamasından TikTok uygulamasına video transfer etmek muhtemel olmakta. Kullanıcılar değişik efektleri kullanmak için rastgele bir uygulamadan yararlanarak bu videoyu TikTok uygulamasına geçirebiliyor.

Şunu belirtmekte yarar var ki mesela değişik bir efekt verme programı kullanıldı. Bu pratikte bulunan efektler video üstüne ekleniyor. Yani TikTok’ta bu efektleri düzenlemek olanaksız oluyor. Bundan ötürü 3. parti aplikasyon üstünde en doğru düzenlemeyi yapıp ardından TikTok’a taşımak lazım olur. Bu sayede problemsiz bir tecrübe yaşam sürdürmek muhtemel duruma geliyor.

TikTok harici efekt eklenebilen pekçok video planlama programı bulunmaktadır. Android kullanıcıları Play Store üzerinden iOS kullanıcıları App Store üzerinden TikTok için türlü efekt uygulamalarına erişebilir. Kullanıcılara bu hususta pekçok imkan sunulmakta. Farklı efektler kullanarak bu yolla tiktok zevk satın kırmızı ile beğenilerinizle destekleyebilirsiniz.

TikTok’un diğer özellikleri
“TikTok efektleri nasıl yapılır?” hususu dışında diğer özellikler de kullanıcıların merak ettiği konular arasında konumunu almış halde. TikTok uygulamasının diğer özelliklerinden birisi düet özelliği olarak yer alıyor. TikTok düet özelliği kullanıcıların değişik bir videoyu kullanarak düet yapmasına imkan tanıyor. Bu özelliği kullanmak için ilk olarak düet özelliğine açılmış olan bir video keşfetmek gerekiyor. Sonrasında video üstünde bulunan paylaş opsiyonuna dokunarak düet düğmesine basmak gerekiyor. Bu sayede düet özelliğini kullanabilmek muhtemel duruma geliyor. Düet özelliği ile ilgili bir yarar ifade etmek gerek görülürse bu özellik bilhassa ünlü kullanıcıların videoları kullanıldığında popülerleştirme tesiri bulunabilen bir usul olabiliyor.

Kullanıcılar isterse düet özelliğini kapatabiliyor. Düet özelliğinden faydalanmak istemeyen bir kullanıcı düet özelliğini kapamak için ben opsiyonuna basmalı. Sonrasında üç nokta simgesine tıklamalı. Buradan mahremiyet seçeneklerine geçiş yapan kullanıcı düet sekmesini dönem dışı bırakabilir. Bu sayede diğer bir kullanıcı o kullanıcının videosu ile düet yapamaz.

TikTok uygulamasının bir diğer özelliği canlı yayın olarak yer alıyor. İçerik yapımcıları TikTok’ta bir canlı yayın açarak izleyicileri ile buluşabiliyor, onlarla muhabbet edebiliyor. TikTok kullanıcılarının canlı yayın açabilmeleri için asgari 16 yaşında olması gerekirken canlı yayında armağan alabilmek talip yahut başkasına armağan göndermek talip bir kullanıcının yaşının asgari 18 olması gerekiyor. TikTok yeni özellikler ile kendini geliştirmeye devam eden bir sosyal ağ.