TikTok akış ile ilgili merak edilen sorular

TikTok akış ile ilgili merak edilen sorular

TikTok akış ile ilgili merak edilen sorular arasında pekçok bilindik soru bulunmaktadır. Bu hususta bu soruları cevaplayacağız.

TikTok, dünyanın en büyük kısa video paylaşım platformlarından birisi olarak yer almakta. Burada paylaşılan pekçok video hatta de o bireyin ünlü olma adımlarından bir başlangıç. TikTok, her geçen gün büyümeye devam eden ve daha çok kullanıcıya ulaşan bir platform epey pekçok kullanıcının problem yaşaması dahi olası bir vaziyet olur. Bunun beraberinde birtakım kullanıcılar TikTok ile ilgili birtakım soruları merak ediyor olur.

Tiktok alkış nedir ?
TikTok’ta bulunan akış, anne sayfa olarak isimlendirilen yer. Yani akış, TikTok’a ilk girildiğinde kısa videoların gördüğünüz alan olarak açıklanabilir. Akış ile ilgili merak edilen sorulardan birisi akışta videonun olmadığı. Normal şartlarda TikTok’ta kullanıcı bir sayfayı takip etmese dahi başka sayfalardan videolar görebiliyor. Eğer ki TikTok akış ekranında rastgele bir video görülmüyor şayet yapılması gereken şeyler arasında masaüstü için sayfayı yenileme ve tarayıcıyı başlatmak yer almakta. Eğer şimdi vaziyet tıpkı şayet birkaç bireyi izleyerek bunu denemek gerekiyor.

Mobil kullanıcılarının bu hususta yapması gereken Wi-Fi ve taşınabilir verinin aktif olup olmadığı. Eğer mümkünse alttaki adımlardan bazılarını masaüstü kullanıcıları dahi tecrübe ederek problemin çözülüp çözülmediğini teşhis edebilir. Eğer ki internet varken bu türlü bir problem oluyor şayet bir de değişik bir siteye girmeye yahut değişik bir pratikte problem olup olmadığına bakın. Eğer ki başka pratikte problem yok şayet başka adıma geçmek gerekiyor. Yapılabilecek bir başka şey programlamayı yineleme başlatmak. Bunun için programa sağ tıklayıp aplikasyon verilerine girmek ve programlamayı durdurmak gerekiyor. Uygulamayı durdurduktan sonra programlamayı yineleme başlatıp denemek problemi çözebilir.

Mobil kullanıcıları şayet şimdi tıpkı problem ile karşılaşır şayet uygulanabilecek bir başka şey aplikasyon verilerine girip önbelleği temizlemek olur. Eğer gene çözülmedi şayet cihazı yineleme başlatıp denemek bu problemi çözüme kavuşturabilir. Bu hususta uygulanabilecek bir başka adım hesaba yineleme giriş yapmak. Bunun için öncelikli olarak aplikasyon verileri üzerinden programın bütün şahsi verilerini temizleyin. Sonrasında hesaba giriş yapıp problemin çözülüp çözülmediğini deneyin.

TikTok akış ile ilgili merak edilen sorular arasında bulunan bu soru hatta çözüme kavuşmamış olur. Eğer bu kadar çözüm yoluna karşın problem şimdi çözülmediyse yapılması gereken şey hem masaüstü hem taşınabilir kullanıcıları için TikTok geri bildirimi olacak. Kullanıcılar TikTok’a geri tebliğ göndererek bu problem ile ilgili bilgi verebilir, neler yaptığına dair ilave verileri de sunarak TikTok’un bu mevzu ile ilgili daha çok bilgi sahibi olmasını sağlayabilir.

Paylaşım ile ilgili merak edilenler
TikTok akış ile ilgili merak edilen sorular arasında paylaşım soruları dahi yer almakta. Kullanıcılar platforma yeni katıldığında bir videonun nasıl paylaşılacağını merak ediyor olur. TikTok’ta beğenilir bir videoyu bölüşmek için yapılması gereken şey paylaşılmak dilenen videonun üstüne gelmek. Sonrasında paylaşım simgesine temas etmek. Bu prosedür ardından kullanıcı videoyu nasıl bölüşmek istiyor şayet ona göre bir aplikasyon seçmeli. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra başka aplikasyon için video paylaşım ekranı gelecek. Bu ekran üstünde videoyu bölüşmek muhtemel oluyor.

Eğer ki kullanıcı istediği bir videoyu paylaşmıyor şayet bunun pekçok nedeni olur. Bu sebepleri sırayla sıralamak lüzum görülürse internet problemi, ilişki problemi, aplikasyon içi problem, hesap problemi, önbellek problemi, işletim sistemi problemi ve bunun gibi pekçok problem olur. Bu gibi problemler ile karşılaşmamak için yapılması gereken programı en iyi ve en doğru şekilde kullanmak, talimatlara doğru bir şekilde adapte olmak. Bu problem çoğunlukla güncelleme ardından yahut pratikte ortaya gelen bir bug esnasında ortaya gelebilir. En sık karşılaşılan niçin internet problemi olarak karşımıza geliyor. Bu problemin çözümü akış sorununda anlattığımız şekilde tıpkı yöntemleri yapmak olacak.

Gömülü içerikler ile ilgili merak edilenler
TikTok akış ile ilgili merak edilen sorular arasında gömülü paylaşımlar ile ilgili sorular dahi yer almakta. Bazı kullanıcılar kendi internet sitesine yahut değişik bir siteye TikTok videosu ilave etmek isteyebilir. Bu videoyu eklemenin yolu gömülü içerik sistemini kullanmak. Bu sistemden faydalanmak talip bir kullanıcı ilk olarak istediği bir videoyu tam ekran yapmalı. Buradan “Gömülü” opsiyonuna dokunmalı. Kodu kopyalayan kullanıcı bu kodu HTML kodları arasına yerleştirdikten sonra video bundan sonra burada görünecek.

Merak edilen başka sorular
TikTok akış ile ilgili merak edilen sorular arasında pekçok soruyu sizler için cevapladık. Bu soruların beraberinde kullanıcıların merak ettiği birtakım sorular bulunmaktadır. Bu sorulardan birisi bilhassa yeni kullanıcılar için merak ediliyor. Yeni TikTok kullanıcısı olmak talip bir şahıs nasıl TikTok kullanıcısı olunacağını merak edebilir. TikTok kullanıcısı olmak pekçok pratikte olduğu gibi kayıt olmaktan geçiyor. TikTok uygulamasına kayıt olmak için ilk olarak Google Play Store yahut değişik bir aplikasyon mağazası üzerinden TikTok programını indirmek ve kurmak gerekiyor. Kurulum prosedürü tamamlandıktan sonra programlamayı başlatmak ve “Ben” opsiyonuna temas etmek lazım olur. Bu prosedür ardından kayıt adımları başlıyor. Kullanıcı kayıt yaptıktan sonra bundan sonra TikTok dünyasına giriş yapmış oluyor.

Yeni bir hesap meydana getiren kullanıcının bilmesi gereken birtakım şeyler bulunmaktadır. Bunlardan birisi hesap verilerinin doğru olması. Eğer hesap bilgilerinde bir yanılgı olursa hesap ile ilgili bir problem yaşandığında hesabı geri alabilmek zor olur. Bundan ötürü hesap verilerinin yanlış yapmamak, doğru veriler girmek gerekiyor. En mühim veriler elektronik posta adresi ve telefon numarası gibi veriler olmakta. Eğer ki kullanıcının mahremiyet konusu ile ilgili birtakım şüpheleri bulunmaktadır şayet ve hesabı çok önemsemiyor şayet bu halde önemli bir gayret sarf etmesine lüzum bulunmuyor. Hesabı istediği şekilde açabilir ve derhal kullanmaya başlayabilir.

Yeni TikTok kullanıcılarının TikTok akış ile ilgili merak edilen sorular konusunun beraberinde merak ettiği bir başka mevzu başka bir hesabı bağlama olmakta. Kullanıcılar değişik bir hesabı bu hesaba bağlayarak haberleşme sağlamak istiyor olur. Bunun için ilk olarak “Ben” opsiyonuna gitmek gerekiyor. Bu seçenekte bulunan “Profili düzenle” opsiyonuna bastıktan sonra burada bulunan “Instagram’ı profilinize ekleyin” yahut “YouTube’u profilinize ekleyin” seçeneklerinden birisine dokunun. Kullanıcı isteğe tabi olarak iki hesabı dahi TikTOk hesabına bağlayabiliyor.

TikTok kullanıcılarından bazıları TikTok platformunu öylesine ve sadece arkadaşlarına videoları göstermek için kullanıyor olur. Bu halde yapılması gereken “Ben” opsiyonuna basmak ve ardından sağ üst köşede bulunan üç noktaya temas etmek. Burada bulunan mahremiyet seçeneklerine girdikten sonra hususi hesabı açılmış yahut kapalı yapmak muhtemel oluyor. Özel hesabı açmak o hesabın takip etmeyen kullanıcılar yönünden erişilmemesine neden oluyor. Özel hesabın içeriklerine sadece o hesabı takip eden kullanıcılar ulaşabilir.

Bu hususta siz kıymetli kullanıcılarımız için TikTok akış ile ilgili merak edilen sorular ile ilgili veriler verdik. Verdiğimiz veriler umumi olarak TikTok akış çoğunluklu oldu. Umarız sizler için yararlı bir içerik olmuştur.