Spamlanan Tiktok Hesabı Nasıl Anlaşılır? Spam Nasıl Kaldırılır?

Spamlanan Tiktok Hesabı Nasıl Anlaşılır? Spam Nasıl Kaldırılır?

En çok sarfedilen sosyal mecralardan birisi olan Tiktok kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi de, Spamlanan Tiktok hesabı nasıl anlaşılır? Spam nasıl kaldırılır? olmaktadır. Tiktok kurulduğu günden bu yana kendini sürekli ilerleten bir sosyal medya platformu olup, kullanıcılarının programlamayı daha rahat kullanabilmesi için sık olarak yeni güncellemeler yapmaktadır.

Tiktok programını 2021 senesi itibari ile dünya genelinde aşağı yukarı olarak 900 milyon şahıs kullanmaktadır. Bu bağlamda tüm sosyal medya platformları arasında popülerlik yönünden Tiktok programı altıncı sırada bulunmaktadır. Aynı vakitte Tiktok programı dünyanın en kıymetli girişimi unvanını dahi taşımaktadır. Bütün bunlara tabi olarak Tiktok uygulamasının belli özellikleri şunlardır;

Tiktok uygulamasında maaş olarak aktif 800 milyon kullanıcı adedi bulunmaktadır.
2020 senesi bilgilerine göre ve tüm sosyal medya platformlarına kıyasla Tiktok aktif kullanıcı adedi, İnstagram uygulamasından sonra ikinci sırada bulunmaktadır.
Tiktok dünya genelinde en çok sarfedilen sosyal medya platformları esnasında 6.sırada bulunmaktadır. Diğer 5 sırayı şayet İnstagram, Whatsapp, Facebook, Messenger ve Twitter paylaşmaktadır.
2020 senesi bilgilerine göre en çok indirilme adedi Tiktok uygulamasında olmuştur
2020 senesinde Tiktok uygulamasının indirilmesi 738.000.000 şahsa ulaşmıştır.
Bu kadar çok kullanıcı adedinin olduğu Tiktok’ta, aplikasyon içinde gene kullanıcıların birtakım konularda sorun çekmemesi için birtakım topluluk kuralları bulunmaktadır. Tiktok uygulamasına üye olurken her kullanıcı bu topluluk kurallarını ve buna elverişli olarak uygulanan kullanıcı sözleşmesini de tasdik etmek zorundadır.

Tiktok idare kadrosunun tespit ettiği bu kurallar, Tiktok üyelerinin hakları korunmak için itinayla geliştirilmiştir. Tiktok topluluk kuralları yeterince en büyük yaptırımların uygulandığı konulardan birisi de, spam vakası olmaktadır. Bu sebeple Tiktok uygulamasında bulunan üyelerin spam içeren hareketlerde bulunması halinde, bu eylemde bulunan Tiktok hesapları kısıtlamakta yahut daha büyük eylemlerde hesabın askıya alınması halleri dahi meydana çıkabilmektedir.

Spamlanan Tiktok Hesabı Nasıl Anlaşılır?
Tiktok uygulamasında bir hesabın spamlandığı bu şekillerde anlaşılabilmektedir;

Hesapta birtakım kısıtlamalar görülmektedir.
Tiktok hesabı ile yorum yapılamamaktadır.
Takipçi talebi gönderilememektedir.
Spam uyarısı alan Tiktok hesabı keşfet evresinde çıkmamaktadır.
Bunların dışında Tiktok hesabı engellenebilmektedir.
Tiktok kısa videolarının görüntülenme oranlarında büyük bir düşüş yaşanmaktadır.
Paylaşılan videolara gelen yorumlarda düşüşler olmaktadır.
Tiktok videolarının zevk oranları gözle görülür bir şekilde azalmaktadır.
Tiktok profiline abone olan takipçilerin sayısında ansızın olan düşüşler meydana çıkmaktadır.
Başka hesaplar üzerinden aratılan ve spam cezası alan Tiktok hesabına ulaşılamamaktadır.
Yapılan hiç bir video paylaşımı aramalarda yer almamaktadır.
Tiktok Hesabı Neden Spam Uyarısı Alır?
En sevilen sosyal medya platformlarından birisi olan Tiktok uygulamasında bulunan topluluk kuralları yeterince, bir Tiktok hesabının spam sebebiyle kısıtlanması yahut engellenmesi bu nedenlerden ötürü olmaktadır;

Tiktok uygulamasında paylaşılan kısa videoların, paylaşım gerçekleştirdikten sonra ard arda silinmesi hallerinde
Tiktok profillerinde paylaşılan video etiketlerinin ilgisiz olan kullanılmasında
Tiktok hesabında birtakım robot hareketler saptanmasında
+18 olan video paylaşımları yapılmasında
Tiktok video içeriklerinde politik öğelerin kullanılması halinde
Aynı videonun pekçok kere paylaşılmasında
Yapılan Tiktok video paylaşımlarında içerik olarak şiddet ve vahşet içeren içerikler kullanılmasında
Kumar temalı olan Tiktok video paylaşımlarında
Gün içinde ard arda ve sık olarak takipçi talebi atılmasında
Diğer Tiktok hesaplarında paylaşılan videolara seri bir şekilde ve çok sayıda olmak suretiyle yorum yapılması hallerinde
Diğer Tiktok kullanıcılarına karşı yanıltıcı faaliyetlerde bulunulmasında
Tiktok Spam Nasıl Kaldırılır?
Tiktok uygulamasında kullanıcılarının cevabını en çok merak ettiği sorulardan birisi de, Spam nasıl kaldırılır? olmaktadır. Tiktok programı topluluk kuralları yeterince uygulanan hatalı davranışlardan ötürü, Tiktok hesapları spam engeli yahut kısıtlaması alabilmektedir.

Tiktok yönetiminin bir ikazı olan bu gibi kısıtlamalar, çoğunlukla bir ikaz kalitesi taşımakta olup, yasaklı olan davranışların çoğu kere kere yinelenmesi hallerinde şayet Tiktok hesapları tümden engellenmektedir. Bu gibi hallerde spam uyarılarına karşı yapılması lüzumlu olanlar şayet bunlar olmaktadır;

Yeni video paylaşımları yapmak
Paylaşılan Tiktok kısa videolarında, topluluk kurallarına uyumsuz olan içerikler kullanmamak
Video paylaşımlarının tertipli olmasına dikkat etmek
Takipçilerden ve arkadaşlardan paylaşılan Tiktok video altlarına iyi yorumlar yapmalarını rica etmek
Tiktok videolarını çekerken sarfedilen kamera ayarlarının nitelikli olmasına dikkat etmek
Tiktok üyelik sözleşmesinde ve topluluk kurallarında bulunan tüm kurallara, her zamankinden daha çok uymak.
Spam yorumlar gerçekleştirmekten kaçınmak
Tiktok programı içinde seri bir durumda ve kısa sürelerle takipçi talebi göndermemeye dikkat etmek
Tiktok uygulamasında verilen spam engelleri ve kısıtlamaları, uygulanan falsolu davranışın konusuna göre sistem yönünden kendi kendine dahi atılabilmektedir. Bunun için bilhassa düzenin, Tiktok hesabını iyi olarak algılaması için yukarda bulunan hususlara bilhassa dikkat edilmesi büyük ehemmiyet taşımaktadır.

Aynı vakitte internet üstünde bulunan, Tiktok spam kaldırılır gibi ilanlara saygınlık edilmemesi de gereklidir. Çünkü bu tür yollarla Tiktok spam engelleri mutlaka kaldırılamamaktadır. Tiktok spam engelleri ve kısıtlamaları yalnızca Tiktok idaresi yahut Tiktok sistemleri yönünden kaldırılmaktadır.

Tiktok Hesabının Yanlış Spam Alması
Bazı teknik ve Tiktok sistemlerinden kaynaklı olan hallerde, Tiktok hesabı hatalı spam alma olabilmektedir. Bu tarz durumların meydana çıkması, araştırma yapan Tiktok oto sistemlerinin hesapları hatalı araştırması neticesinde olmaktadır.

Tiktok topluluk kurallarına uyumsuz olan hatalı bir şey yapılmadığı durumda, bir Tiktok hesabının engellemesi yahut kısıtlanması halinde yapılması gereken tek şey Tiktok yönetimine başvurmaktır.

Tiktok yönetimine kurallara uyumsuz bir şey yapılmadığı durumda, Tiktok hesabının spam cezası aldığı ayrıntılı bir şekilde anlatılmalıdır. Yapılan bu bildirimden sonra Tiktok idaresi spam cezası alan Tiktok hesabını araştırmaya almakta ve lüzumlu araştırmaları yaptıktan sonra hesapta bulunan engeli yahut kısıtlamaları derhal kaldırmaktadır.

Tiktok Topluluk Kurallarına Aykırı Olan Davranışlar Nelerdir?
Tiktok hesaplarının spam almasına alan veren en büyük nedenler arasında Tiktok yönetiminin tespit ettiği topluluk kurallarının dışına çıkılması dahi bulunmaktadır. Bu sebeple her Tiktok kullanıcısının bu kurallara hâkim olması ve iyi bilmesi gereklidir. Bu bağlamda umumi olarak uyulması en mühim olan Tiktok topluluk kuralları şu şekilde sıralanmaktadır;

Cinsel temalı paylaşımlar yapmamak
Diğer Tiktok kullanıcılarına aşağılama etmemek ve onları rahatsız edecek davranışlarda bulunmamak
Tiktok programı içinde uygulanan yorumlara ve gönderilere her daim dikkat etmek
Başkalarının video paylaşımlarına rahatsız edici yorumlar yapmamak
Ahlaki değerleri uyumsuz olan paylaşımlar ve yorumlar yapmamak
Diğer Tiktok Kullanıcılarından Gelen Şikâyetler
Tiktok uygulamasında bir diğer spam cezası alma sebebi de, diğer Tiktok kullanıcılarının alakalı hesabı Tiktok yönetimine şikâyet etmesidir. Diğer Tiktok kullanıcılarının yaptığı paylaşımlara rahatsız edici yorumlar yazmak ve bu şikâyetlerin çoğalması halinde, alakalı Tiktok hesapları spam cezası alabilmektedirler.

Bu nedenden ötürü Tiktok programı tüketiminde, diğer Tiktok üyelerine karşı sürekli saygı kapsamında olan davranışların sergilemesi gereklidir. Özellikle spam cezası alan Tiktok hesaplarının, her daim topluluk kurallarına daha hassas bir şekilde uyması dahi gereklidir. Bunun sebebi şayet sürekli şikâyet alan ve bu tutumunu devam ettiren Tiktok hesapları, bir daha açılmamak üzere aplikasyon üstünde engellenmektedir.