Instagram'da Takipçi Artırmak İçin Uygulamanız Gereken 10 Adım

Instagram'da Takipçi Artırmak İçin Uygulamanız Gereken 10 Adım

Instagram’da pekçok kullanıcı, nasıl daha çok kullanıcıya ulaşabileceğine dair yöntemleri araştırır. Instagram takipçi ilave için doğru bir strateji uygulamak, naturel artım hızınızı kısa sürede yükseltir. Burada dikkat etmeniz gereken 10 madde şöyledir;

Amacınızı belirleyin
İçerikleri stratejik şekilde paylaşın
Metinleri dikkat alımlı şekilde yazın
Takip edilmek için takip edin
Çekilişler gerçekleştirin
Reklamınızı yapın
Planlı paylaşımlar gerçekleştirin
Etiketleri doğru kullanın
Görsellerin verimini arttırın
Analizler yapın
Bu işlemleri doğru bir şekilde uygularsanız, kısa vakit içerisine pozitif neticeler aldığınızı dahi keşfedebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta, bunları sabırlı bir şekilde gerçekleştirmeniz gerektiğidir.

1.      Amacınızı Belirleyin
Her Instagram hesabı belli bir amaca sahiptir. Ancak bu temel olarak ikiye ayrılır. Bunlar ünlü olmak ve satışlarını yükseltmedir.

Eğer takipçilerinizi çoğaltmak istiyorsanız, ilk olarak neye yöneleceğinizi bilmeniz lazım olur. Böylece paylaşımlarınızı dahi buna göre gerçekleştirmeniz muhtemel olur. Fenomen olmak istiyorsanız, takipçileriniz ile aranızı iyi tutmanız lazım olur.

Şayet kurumsal bir sayfaysanız ve satışlarınızı nasıl arttırabileceğinizi düşünüyorsanız, “takipçilerinizi yormayan bir kurumsallık” izlemeniz lazım olur. Ancak bunu doğru ayarlamazsanız aboneleriniz sizi öneme almayabilir yahut gönderilerinizden sıkılabilir.

2.      İçerikleri Stratejik Şekilde Paylaşın
Eğer strateji belirlemişseniz, sonrasında paylaşımları dahi daha stratejik bir şekilde yapmanız lazım olur. Böylece Instagram takipçi faaliyeti de yükseltilebilir.  Fenomen olmak istiyorsanız platformdaki son trendleri denetim etmeniz, gönderilerinize derhal programınız lazım olur. Her ne kadar elinizde hazırladığınız paylaşımlar olsa dahi, yeni bir trend yükselmişse derhal ona geçmeniz lazım olur.

Bir mahsul satıyorsanız, ürünlerinizi gelişigüzel tanımlama ve görsellerle değil, itinalı bir şekilde yerleştirmeniz lazım olur. Bunun için ilk olarak, ürünün avantajlı yönlerini öne çıkarmanız, fotoğrafları değişik yönlerden koyarak incelenmesine müsaade vermeniz şarttır.

İkinci biçiminde de ürünün açıklamasını doğru vermeniz, tüketicilerin merak ettiği her soruya burada tam manasıyla yanıt vermeniz lazım olur.

3.      Metinleri İlgi Çekici Şekilde Yazın
Instagram içinde foto ve videoların altına metin yazılabilir. Eğer yazmayı düşünüyorsanız, kullanıcıları cezbetmeniz, bir tarafa yönlendirebilmeniz lazım olur. Eğer edebi yönününüz güçlendirirseniz, insanlara daha iyi seslenme etmeniz de muhtemel olur. Ancak bunu kararlı bir şekilde yapmanız lazım olur.

Zira abartıya kaçmak, metinin anlaşılmamasına dahi neden olur. Ayrıca yazının hususu ne olacaksa, tam manasıyla ele alması lazım olur. Instagram kullanıcıları uzun yazılardan hoşlanmadığı için kısa ve öz yazmayı öğrenmeniz şarttır.

Eğer kurumsal bir sayfaysanız, ürünlerinizi bunun aksine, kurumsal ve resmi bir dille anlatmanız lazım olur. 

4.      Takip Edilmek İçin Takip Edin
Her ne kadar Instagram takipçi ilave yöntemleri zor olarak kabul edilse de, yalnızca dikkat ve itina gerektirir. Burada uygulanan sorunları yapmamak dahi bir kazançtır. Bunların en muhimi de kimseyi takip etmemektedir.

Instagram umumi olarak incelendiğinde ünlü olmak talip pekçok bireyin muhtemel muhtemel epey az insanı takip ettiği görülür. Ancak bunun iki hatalı yönü vardır. Bunlardan ilki, kimseyi takip etmezseniz sizi tanıyacakların daha düşük olacağıdır.

İkincisi şayet şayet rozetiniz yoksa platformun sizi kuşkulu, spam bir hesap olarak algılayabileceğidir. Bu halde dahi naturel olarak ya kısıtlayacak, yahut hesabınızı kilitleme yoluna gidecektir. Hangisini tercih ederse etsin, gelişmeniz için büyük bir sorun oluşturur. Dolayısıyla takipçi sayınız kaçsa, takip ettikleriniz de orantılı olmalıdır.

Eğer silmek istiyorsanız, mutlak olarak fenomenliğe ulaştığınızda gerçekleştirilmelidir.

5.      Çekilişler Gerçekleştirin
Eğer takipçilerinizi çoğaltmak istiyorsanız, onlara seslenmek de takipçi miktarını arttırmak için bir seçenektir. İster ünlü olmak isteyin, dilerseniz kurumsal bir hesap olun çekiliş uygulamak bunun yöntemlerinden biridir.

Her ne kadar çok klasik de olsa, kullanımı basit olabildiği yadsınamaz bir gerçektir. Zira her ademoğlu bir talih dahi olsa, ücretsiz olarak bir ürünü alabilme fikrini çok çekici bulur. Dolayısıyla tertipli aralıklar ile çekiliş yaptığınızı gören şahıslar, sizi daha yoğun bir şekilde takip edecektir.

Burada en hoş şeylerden bir tanesi de çekiliş ile sunabileceğiniz aniden çok opsiyon olmasıdır. Bu mevzuya siz karar vereceğiniz için, düşünmeniz de gerekmez. Ancak tavsiye edilen, sayfanızın hususu ile yakın alakalı olmasıdır. Örneğin oyunlarla alakalı bir hesapsanız, oyuncu kulaklığı yahut faresi armağan etmek aniden çok insana dikkat alımlı gelir.

6.      Reklamınızı Yapın
Dijital sistemlerin gelişmesi ve sosyal medyanın milyonlarca insana seslenme etmeye başlaması, Instagram’ı hoş bir tanıtım kaynağı durumuna getirmiştir. Eğer Instagram takipçi faaliyeti arttırmak istiyorsanız, bunun için seçebileceklerinizden bir tanesi de reklamdır.

Şayet doğru bir tanıtım kampanyası gerçekleştirirseniz, çok kısa sürede takipçi oranlarınızı katlamanız muhtemel olur. Eğer ünlü olmak istiyorsanız hâlihazırda ünlü olanlardan yardım temin edebilirsiniz. Ürün satmak istiyorsanız dahi gene fenomenlere gittikçe, bilgi vermeniz lazım olur.

Ancak tek bilmeniz gereken, fenomenlerin bunun karşısında bir ücret talebinde bulunabileceğidir. Bu vaziyet bilhassa şirketler için geçerli bir durumdur.

7.      Planlı Paylaşımlar Gerçekleştirin
Instagram günün her saatinde kullanılsa dahi, bunun manası insanların her girdiğinde başka kullanıcıları takip edip, zevk bırakabileceği değildir. Örneğin bir çalışan iş saatlerinde platformdaki son paylaşımlara göz atmak için bakabilir.

Ancak işi olduğu için, paylaşımı sevmişse dahi takip etmeyebilir. Dolayısıyla paylaşımlarınız bu gibi konular öneme alınarak yapılmalıdır. İnsanlar bu platformda tam manasıyla iki saatte aktif olur. Bunlardan ilki sabah er saatlerdir.

İkincisi şayet akşam vakitleridir. Eğer paylaşımlarınızı buna göre gönderirseniz, insanlar daha çok vakit bulabileceği için hesabınıza iletişim bırakabilir.

8.      Etiketleri Doğru Kullanın
Instagram kullanıcılarının etiketler ile ilgili en çok yaptığı yanılgı aniden çok ve paylaşımla ilgisiz etiket kullanmadır. Ancak platform, bu mevzuya büyük bir itina gösterir. Eğer siz dikkat etmezseniz, mevzu ile ilgili kısıtlama temin edebilirsiniz.

Örneğin makyaj sayfasıysanız ve spor yapan bayanlara dahi ulaşmak için sporla alakalı etiketler tercih ederseniz, Instagram bunu hoş karşılamayacaktır. Ayrıca kullandığınız etiketin paylaşım adedi düşükse, daha çok netice temin edebilirsiniz.

Misal olarak bir etikette 1 milyon paylaşım varsa, çok nitelikli dahi olsanız sizin ayrım edilmeniz nerdeyse imkânsızdır. Ancak 500 bin gönderisi olan bir etiket, ihtimallerinizi daha çok yükseltir.

9.      Görsellerin Verimini Arttırın
Eğer Instagram takipçi ilave için daha iyi neticeler alabilmek istiyorsanız, bunun bir tekniği de foto ve videoları derhal paylaşmamadır. Öncesinde birtakım düzenlemeler yaparsanız, daha çok şahsa beğendirmeniz muhtemel olur.

Bunun için tercih edilebilecek aniden çok edit uygulaması vardır. Bunlardan rastgele biri kullanılabilecek de olsa, size muhtemel muhtemel epey hepsini deneyip, en iyi neticesi hangisinin verdiğini görmeniz tavsiye edilir. Zira bunların tümü size değişik neticeler sunar.

Neredeyse bütün edit uygulamaları basit bir şekilde kullanıldığı için, sizi yoracak bir faktör sunmaz. İster mobilden, dilerseniz bilgisayardan tercih edebileceğiniz alternatifler vardır.

10. Analizler Yapın
Takipçi ilave için çalışırken mühim maddelerden bir tanesi de hesabı tahlil etmedir. Böylece uyguladığınız yöntemlerin ne kadar işe yaradığını görebilirsiniz. Eğer dilediğiniz netice gelmemişse nerede yanılgı yapıldığına bakılmalı, kısa sürede düzeltilmelidir.

Olumlu neticeler görünce de rehavete kapılmadan, tıpkı özeni sürdürmeniz lazım olur. Böylece dilediğiniz neticelere ulaşmanız muhtemel olur.