İnstagram'da Reels İzlenmesi Nasıl Arttırılır?

İnstagram'da Reels İzlenmesi Nasıl Arttırılır?


İnstagram Reels İzlenmesi ilave paketlerimiz

İnstagram 1.000 Reels İzlenme = 4,99 TL Satın Al
İnstagram 2.500 Reels İzlenme = 9,99 TL Satın Al
İnstagram 10.000 Reels İzlenme = 29.90 TL Satın Al
İnstagram 50.000 Reels İzlenme = 99.99 TL Satın Al


İnstagram yönünden yayılan reels, kısa sürede büyük bir kullanıma ulaşmıştır. Bu sebeple İnstagram'dahi reels izlenmesi nasıl arttırılır, merak edilen konulardan dahi birini oluşturur.

İnstagram, her geçen gün büyüyen ve yeni özellikler yayınlayan platformlar arasındandır. Milyonlarca şahıs yönünden sarfedilen İnstagram, günümüzde çok değişik amaçlarla kullanılmaktadır. Zira günümüzde ünlü yahut Influencer olmak talip, pekçok hesap vardır. Aynı vakitte işletmeler de her geçen gün miktarını yükseltmektedir.

Reels İnstagram, bu kapsamda her hesap türü yönünden, yoğun şekillde tüketilir. İzlenmenin daha çok yükselmesi, keşfete düşmeyi, nedeniyle geniş bir kitleye görünür olmayı getirir. Eğer bu maddelere dikkat ederseniz, izlenmelerinizi kısa sürede çoğaltarak, sonuçlarınızı iyileştirebilirsiniz.

1.     Videolarınızı Kaliteli Çekin
Eğer gönderilerinizden verim alabilmek istiyorsanız, izleyen gözünden bakmanız lazım olur. Dolayısıyla onların ne istediği, her daim evvela gelmelidir. Bu bakımdan her videonuz, en üst seviye nitelikte olması gereklidir. Zira düşük nitelikte izlemek talip kullanıcılar, ayarlar kısmından değiştirme neticesinde her videonun niteliğini azaltabilir.

Ancak bu vaziyet, sizin düşük nitelikli çekmeniz gerekliliğini göstermez. Kullanıcılar bir videoyu izlerken HD olmasını talep eder. Dolayısıyla ilk olarak buna düzen sağlamanız kuraldır. İnstagram video görüntüleme adedi ilave için ilk koşul, nedeniyle videolarınızın kalitesiyle ilgilenmektir.

2.     Özgün Düşünün
İnstagram üstünde her gün milyonlarca video paylaşılır. Bu vaziyet, ilk olarak pekçok rakip olduğunu, rekabetin de imkânsız olduğunu düşündürebilir. Aslında vaka tam tersidir. Zira gönderilerin mühim alanı, başka kullanıcıdan alıntı yahut taklit şeklindedir.

Bu vaziyet, her kullanıcı yönünden ayrım edilir. Bilmeniz gereken, bu tarz videoları taklit eden yahut çalanların, gerçekte karşı tarafın reklamını yaptığıdır. Zira böylelikle kullanıcılar, çeken bireyin başka videolarını dahi naturel olarak merak eder.

İnstagram video görüntüleme nasıl arttırılır sorusuna cevap arıyorsanız, nedeniyle her video orijinal olması gereklidir. Ancak burada, mevzu bakımdan değil, video içeriği bakımından orijinal olunmalıdır. Zira konular bellidir ve değişik bir mevzu çıkartmanız imkânsızdır.

Ancak yaratıcı düşüncenizi kullanarak değişik bir yorum getirebilir, böylelikle bütün dikkatleri de kolayca üzerinize toplayabilirsiniz.

3.     Düzenli Paylaşım Yapın
İnstagram üstünde tertipli paylaşım uygulamak, en mühim meseleler arasındadır. Tüm kullanıcılar, akışlarına girdiğinde aktüel konular görmek ister. Zira eski videolarınız ne kadar nitelikli olursa olsun, 2-3 izleme sonrasında tesirini kaybeder.

Dolayısıyla paylaşımlarınız, belli bir düzende olması gereklidir. Ancak burada uzun seyrek paylaşımlar yapmanın, ilgiyi arttırmadığı dahi bilinmelidir. Eğer çok vakit paylaşımda bulunmazsanız bireylerin yeni videoları daha çok beğeneceğini düşünüyorsanız, bu epey doğru değildir. Zira paylaşım bir süre olmazsa, takipçi sayınız dahi azalır. Bu izlenmenin düşmesi demektir. Çünkü takipten çıkanlar, sizi gerçekte aktif olarak denetim edenlerdir.

Reels İnstagram videoları çekmek epey zahmetlidir. Zira mevzuya değişik bir yorum getirmek, nitelikli ve orijinal olmak büyük bir alın teri ister. Dolayısıyla bunları belli gün sürelerle yapmanız lazım olur. Örneğin haftada 3 reels videosunu çok nitelikli şekilde paylaşabiliyorsanız, bu başlamak için epey iyidir. Eğer haftada 10 adet çekebileceğinizi düşnüyorsanız, bunun tesir vermeyeceğini bilmeniz lazım olur.

Zira videolar arttıkça orijinallik ve yaratıcılık ta azalacaktır. Kalite düştüğü için, takipçiler ve zevkler doğru orantılı etkilenir. Dolayısıyla kısa sürede aniden çok video çekmek de önerilmez.

Bunun için kullanıcılar, ikisinin arasında, fakat kendisini zorlamayacak çözümler bulmalıdır.

4.     Yorumlara Dönüş Yapın
Reels izlenme ilave istiyorsanız, yorumlara dönüş yapmanız dahi tavsiye edilir. Zira bu yalnızca dönüş alan bireyi mesut etmez. Aynı vakitte bunu gören başka kullanıcılar üstünde, hakkınızda pozitif hissiyat bırakır.

Bu dahi videolarınızın, daha çok izlenmesi manasına gelir. Çok yorum alıyorsanız, hepsine dönüş yapmanız naturel olarak muhtemel değildir; Ancak elinizden geldiği kadar aniden çok şahsa yazılmalıdır.

5.     Beğeniler Bırakın
İnstagram üstünde çok takipçisi olan pekçok kullanıcı, sevdiği gönderilere zevk bırakmaz. Bunun pekçok sebebi olsa dahi büyük bir hatadır.

Zira bir hesabı takip edenler, onun beğendiği içeriklere denk gelirse, sizin beğendiğinizi de görür. Zira zevkler evresinde “Y ve x kullanıcı bunu beğendi” biçiminde bir söylem geçer. Bura “y” olarak bahsettimiz şahıs, videolarına zevk alabilmek talip kişilerdir. Böylece takipçilerinizin aklında sürekli canlı kalmanız, videolarınıza sürekli izlenme almanız dahi muhtemel duruma gelir.

6.     Etiketleri Doğru Kullanın
İnstagram hashtag tüketimi, her ne kadar önemsense de hatalı tüketilir. Burada bir yanılgı, aktüel olmayan etiketlerdir.

Zira platform, epey hareketli bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kullandığınız etiket, bundan sonra eskide kalmış olur. Bu, daha düşük takipçi yönünden bakılmasına, nedeniyle daha düşük izlenmeye nedendir. Dolayısıyla yapılması gereken, sık sık denetim sağlamadır.

7.     Anahtar Kelime Bulun
İnstagram SEO çalışması konusu ile alakalı olan anahtar sözcük tüketimi, videolarınızı daha yukarda gösterir. Zira bu kelimeler, platformun robotlarına sinyal göndererek, video sıralamanızı yükseltmede yardım eder. Bu dahi rakipleriniz arasından sıyrılma demektir.

Bunun için ilk olarak anahtar sözcük belirlenmesi yapılır. Örneğin edebiyat ile alakalı bir sayfaysanız, İnstagram’a “edebiyat” yazarak neticeleri okumak, o kelimeye yakın hangi kelimelerin sık sık aratıldığını gösterir. Bunları kullanmak, İnstagram robotlarının sizi listelenmesinde yardım eder.

Kullanım biçimi hem açıklamalarda, üstelik etiketlerde olur.

8.     Anahtar Kelimeleri Açıklamada Kullanma
İnstagram SEO için anahtar sözcük bulunca yapmanız gereken ilk şey nasıl kullanacağınızı bilmedir. Bunlardan biri açıklamadır.

Günümüzde pekçok kullanıcı, nitelikli videolar çektiğini, fakat lüzumlu Reels izlenme sayısına ulaşmadığını dile getirir. Bunun en büyük sebebi, paylaşım ve planlama sırasında ayrım etmeden hatalı yapılmasıdır. Her ne kadar pekçok kullanıcı niteliksiz paylaşım yapsa dahi, bunun manası her bireyin bu türlü olduğu değildir.

Rakiplerinizin önüne geçmek için, ilk yapmanız gereken yukarda bahsetmiş olduğumuz şekilde anahtar sözcük bulunca, bunu yeni videolarınıza eklemedir. Açıklamalar, fazlası şahıs yönünden hatalı tüketilir. Zira anahtar kelimeler fazlası şahıs yönünden burada kullanılmaz.

Ancak belirlediğiniz anahtar kelimeyi, tanımlama evresinde farklı bir şekilde yazarsanız, videonuzun görünürlüğü yükselir. Zira robotlar bunu tanıyacağı için sizi daha üstte sıralar. Böylece sıralamanız, büyük oranda artar.

9.     Anahtar Kelimeleri Etiketlerde Kullanma
Anahtar kelimeleri hashtag olarak kullanım, ilk olarak bilindik olmadığı için negatif düşüncelerle karşılanabilir. Ancak anahtar kelimeler kullanıcıların görmesi için değil, robotların tanıması içindir.

Dolayısıyla belirlediğiniz anahtar kelimeler, kesinlikle etiketlere eklenmelidir. Böylece keşfet alanında videonuzun görünürlüğü de yükselir.

10.                       Anahtar Kelimeyi Biyografide Kullanma
İnstagram SEO çalışması, yalnızca video görüntülemeyle alakalı değildir. Aynı vakitte hesaba ulaşılırlığı dahi etkiler.

Kullanıcıların hesabınızı daha basit bulması, elde ettiğiniz takipçi ve zevk miktarını, nedeniyle izlenmenizi çoğaltır. Bunun için yaşam öyküsü kısmınızı düzenlemek, yeterli olacaktır. Ancak burada ufak cümleler yazmak daha önemlidir.

İnstagram üstünde bulunan markaların fazlası incelendiğinde ufak cümleler kullandığı görülür. Bilinmeyen şayet bu kelimelerin, gerçekte birer anahtar sözcük olduğudur. Eğer biyografinizi yineleme düzenler ve buraya anahtar kelimeleri eklerseniz, alacağınız neticeler dahi yükselir.

İnstagram’dahi reels izlenmesi nasıl arttırılır, görüleceği üzere pekçok tekniğe sahiptir. Her kullanıcı, bu yöntemlerin hepsini beraber kullanabilir. Böylece izlenme adedi dahi artar.

takipçi satın kırmızı paketlerimizede göz atarak fenomenliğe bir adım yaklaşa bilirsiniz