Instagram'da Gönderilerin Keşfete Düşmesi İçin Ne Yapılmalı?

Instagram'da Gönderilerin Keşfete Düşmesi İçin Ne Yapılmalı?

Instagram’da pekçok şahıs keşfete düşmek istese de Instagram keşfete çıkamıyorum pekçok bireyin esas problemleri arasındadır. Her ne kadar şahıslar teknik problemler olma ihtimalini düşünse de, önleme almamışsanız tek sorun hesabınızı doğru yönetmemedir.

Zira paylaşımlarınızı daha doğru ve titiz bir şekilde gerçekleştirirseniz, buraya çıkmanı epey basittir. Instagram keşfet platformdaki en bilindik paylaşımların çıktığı alandır. Eğer burada görüntülenmeye başlarsanız, kısa vakit içinde takipçi ve zevk artışı gibi halleri edinebilirsiniz. Böylece bilindik olur, fenomenliğe bir adım yaklaşabilir ve isminizi kolayca duyurabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken, hesabınızı nasıl yönetmeniz gerekliliğini bilmektir. Eğer alttaki işlemler uygularsanız, bunu sağlamak epey basittir;

Paylaşımların saatlerine dikkat etmek
Edit uygulamaları kullanmak
Etiket kullanmak
Takipçilerinize seslenmek
Konumlar ilave etmek
Videolar paylaşmak
Hedef kitle meydana getirmek
Böylece keşfet içinde daha basit yer edinmeniz de mümkün olabilir. Ancak bilmeniz gereken, bunun isteğinize göre kısa sürede olmayacağıdır. Bu sebeple kesintisiz olarak devam ettirmeniz kuraldır. Buraya çıkmanız sonrasında dahi rehavete kapılmamanız lazım olur. Zira şunlar bir tarz olarak benimsenmelidir.

1.      Paylaşımların Saatlerine Dikkat Etmek
Instagram ilk çıktığı günden bu yana bilindik bir platformdur. Çağımızda kullanıcılar yaş sınırlaması bulunmaksızın, her gün saatlerini burada geçirir. Zira şahıslar ne vakit girerse girsin pekçok içerik vardır. Bunlar faydalı bilgilerden, keyifli videolara kadar çeşitlidir. Böylece vakit geçirmek için hoş bir fırsattır.

Ancak bu vaziyet, paylaşımlarınızı dahi gün içine yaymanız gerektiği göstermez. Keşfete çıkmak için görüntüleme almanız lazım olur. Bununla birlikte gün yahut hafta içinde gönderilerinize gelen zevkler neticesi çıkmanız nerdeyse imkânsızdır. Zira bu alana paylaşım sonrasında 1 saatte en çok iletişim alan paylaşımlar menfaat.

Dolayısıyla paylaşımlar, insanların en çok baktığı saatlerde yapılmalıdır. Buna en uygun vakitler sabah insanların kalktığı ve işe gitmeden evvelki süreç ile işten geldikten sonra, saat 8 – 9 civarıdır. Bunlar haricinde insanlar görse de günlük hayatın yoğunluğu sebebiyle iletişim yeterli civarda gelmez. Her ne kadar akşam gelecek de olsa, şunlar keşfete çıkmanızı sağlamaz.

Ancak vakti doğru tutturursanız, Instagram keşfete düşme 2021 kolayca yapılabilir.

2.      Edit Programları Kullanmak
Instagram’dahi her gün milyonlarca paylaşım yapılır. Zamanını tuttursanız dahi, şayet yeterli canlılıkta değilse kullanıcılar yönünden beğenilmeyecektir. Böylece yeterli iletişim gelmeyeceği için, keşfete gene de çıkamazsınız.

Dolayısıyla vakit kavramını anlamanız sonrasında, edit sürecine dikkat etmeniz lazım olur. Hızlı neticeler burada her daim hataya düşmenize, ufak ayrıntıları gözden kaçırmanıza neden olacaktır. Böylece etkileşimler de düşer.

Bu sebeple ilk olarak lüzumlu vakti ayırmanız, gerekliyse paylaşmadan evvela saatlerce düzenlemeniz lazım olur. Bunun için Instagram’ın size sunmuş olduğu efektlerin de dışına çıkılmalıdır. Zira bundan sonra insanlar bunları ezberlemiş ve yenilerini görmeyi arzulamaktadır. Bu noktada lüzum bilgisayarda, gerekse akil telefonlarda bulunan edit uygulamaları size hoş bir çözüm sunar.

Bunlar epey türlü olup, hepsini denemeniz tavsiye edilir. Zira bunların hepsi değişik şeylere sahiptir. Böylece hem hangilerinin size en iyi neticesi sunduğunu görebilir, ayrıca kullandığınızdan sıkılırsanız neleri deneyebileceğini bilebilirsiniz. Instagram Reels keşfete düşme dahi böylelikle basit bir şekilde gerçekleştirilebilir.

3.      Etiket Kullanmak
Her hesapta etkileşimler esasını takipçilerinizden alır. Ancak bildiğiniz üzere her takipçi, size abone olsa dahi paylaşımlarınıza fazlası vakit bakmaz. Baksa dahi zevk bırakmaz. Hesapların istatistikleri incelendiğinde, bu vaziyet basit bir şekilde görülebilir.

Bu sebeple paylaşımlarınızın görünürlüğünü arttırmanız kuraldır. Böylece zevk gelme hali dahi yükselir. Burada dahi etiketler öne menfaat. Eğer Instagram keşfete düşme hashtagleri kullanırsanız, epey basittir. Platform size azami 30 adet kullanım izni verdiği için, bunların hepsinin uygulanması tavsiye edilir.

Ancak 31. olanı ilave etmek, kısıtlamaya neden olabileceği için katiyen denenmemelidir. Ayrıca etiket ile paylaşım dahi ilgili olması gereklidir. Örneğin makyaj ile ilgili paylaşımlar yapıyorsanız, edebiyat konusu ile ilgili bilindik bir etiket kullanmak uyumsuzluktur. Platform bu hale dikkat ettiği için sizi negatif değerlendirecektir.

Paylaşımınız nitelikli dahi olsa, bu halde dahi keşfette görüntülenmeniz epey zorlaşır.

4.      Takipçilerinize Hitap Etmek
Instagram’dahi fazlası şahıs bir paylaşım yaptığında kendi arzularına göre hareket eder. Ancak yalnızca kendinize seslenme ederseniz, takipçileriniz kısa vakit sonra sıkılır. Zira kendilerini cezbedecek bir paylaşım bulunmamaktadır.

Eğer onlara seslenme eden paylaşımlar yaparsanız, daha çok iletişim elde edebilirsiniz. Bunun için umumi olarak takipçilerinizin yaş kitlesini bilmeniz lazım olur. Her ne kadar zor gibi düşünülse de bir hikâye anketi meydana getirmek ve bunu 2-3 ay süresince ara ara devam ettirmek, size umumi hatlarıyla bir fikir sunacaktır.

Anketlerle ayrıyeten takipçilerinizin neler istediğini de görebilirsiniz. Bu doğrultuda paylaşımlar yaparsanız insanlar kendilerine seslenme edildiği için daha çok iletişim bırakır. Eğer bunu Instagram keşfete düşme saatleri ve edit programlarıyla birleştirirseniz keşfete düşmek basittir.

5.      Konumlar Eklemek
Instagram umumi olarak incelendiğinde, pekçok bireyin pozisyon eklemediği görülür. Bunun değişik nedenleri de olsa, epey yanlış bir haldir. Zira paylaşımlar listelenip, kullananlara gösterirken konumlara dikkat etmektedir.

Eğer bir fotoğrafın yahut videonun nerede paylaşıldığını eklerseniz, platform sizi daha iyi endeksleyebilir. Böylece bulunduğunuz konumdaki insanlar sizi daha rahat görebileceği için, etkileşimlerinizin artması daha basit olur.

6.      Videolar Paylaşmak
Keşfete çıkmak için yalnızca foto paylaşma gibi zorunluluğunuz bulunmaz. Dolayısıyla video, IGTV ve Reels paylaşımları dahi kullanılmalıdır. Üstelik video türü katagorilerin keşfete girmesi daha basittir. Instagram keşfete çıkamıyorum diyorsanız, videoları arttırmanız bunu daha basit sağlamanıza yardım eder.

Burada dahi saat ve etiket gibi hallere dikkat etmeniz lazım olur. Bunlara ilave olarak canlı yayınları dahi arttırmanız tavsiye edilir. Zira böylelikle kendi takipçilerinizin dikkatini daha basit çekmeniz mümkün olabilir. Her ne kadar çok dahi uzun olmayan bir süre evvela tanıtılmış dahi olsa, platform yönünden büyük bir beğeniyle karşılanmıştır.

Eğer burada hoş bir performans sergilerseniz, insanlar sizi daha yakından takip etmeye başlayacaktır. Böylece yaptığınız vakitli ve nitelikli paylaşımlar, daha çok iletişim alır.

7.      Hedef Kitle Oluşturmak
Hedef kitle denilince her bireyin aklına naturel olarak iş sektörü gelmektedir. Bu sözcük bir markanın yahut firmanın, mahsul ve hizmetlerini sunmayı düşündüğü sınıfı betimler. Eğer Instagram’dahi paylaşımlara başlamadan evvela kendinize bir gaye kitle belirlerseniz, gönderileri daha basit yapabilir, daha iyi neticeler alabilirisiniz.

Örneğin yalnızca bayanlara seslenmek dilerseniz yalnızca onlara yönelik komedya sayfaları, bayan sihhati ile ilgili faydalı veriler, bayan giyimi, makyaj gibi sayfalar buna yönelik epey kullanışlıdır. Eğer kendinize bir gaye kitle seçerseniz, ayrıyeten paylaşımları belirlemeniz de basittir.

Misal olarak makyaja yönelik hesap açarsanız, gönderileriniz önemli bir kısıtlamaya uğrar. Böylece daha basit seçim yapabilirsiniz.

Eğer Instagram keşfete çıkmak istiyorsanız,  tüm bu işlemleri programınız ve bunları amatörce değil, profesyonel bir şekilde gerçekleştirmeniz lazım olur. Böylece daimi şekilde yapabilir, daha basit şekilde uygulayabilirsiniz. Bunun neticesinde keşfete düşmeniz epey basittir.

Ardından bu başarınızı  devam ettirebilirsiniz isminizi daha basit bir şekilde duyurabilir, hesabınızı ünlü yapabilirsiniz.