Instagram'da Blogger Nasıl Olunur?

Instagram'da Blogger Nasıl Olunur?


Blog; blog sitesi sahibi olan ve tertipli olarak blog konusuna giren şahıslara verilen addır. Bir blog ile yapılacak ilk şey; bir blog açın ve kendi zevkinizi ve beğenilerinizle alakalı foto tavsiye ve pekçok şeyi anlatmaya başlayın. Bunun üstüne isteklerinizi sıralayıp, bu istikamet dahi hareket göndermeye devam edebilirsiniz. Profesyonel blog yazarları, kendi vakit kendi bölümünde ve bilgi sahibi bireyler olmuştur. Bu işlemler gereken işlemler ve atmanız gereken araştırma. Çünkü hayatınıza bu doğrultuda taraf vermeniz için iyi bir başlangıç olacaktır. Sizi sizden daha iyi tanıyacak kimse olamaz bu sebeple hayatınızla alakalı her şeyi yansıtabilirsiniz. Arzunuz ve yönünüz size nasıl etkin olacağınız konusu ile ilgili kılavuzluk edecektir. Bu sebeple eğlence gayeli sarfedilen ve hayatın mühim bir parçası olan bir sosyal medya ağı olan İnstagram’dahi sık sık keşfedilmiş ve kullanılması tavsiye edilmiştir. Instagram, foto ve videoları bölüşmek, gelişmek ve kısa sürede değişik bölgelere açılmak hedefiyle kurulmuştur.

 İnstagramı blok gibi kullanmakta olan ve hesap üzerinden hizmet mahsul gibi tavsiyelerde bulunan şahıslara blogger adı verilir. Ancak yalnızca bir iki mahsul teklif etmek ile blogger olunmuyor. Takipçi olabilmek için merak edilen ve alımlı mamüller ile ilgili yorum ve önerilerde bulunmalıyız. Nerede bir blogcu olmak dilerseniz isteyin, o alanda bir seyirci kitlesine sahip olmanız lazım olur. Kısa sürede bu izleyiciye sahip olamayacağınız unutulmamalıdır. Uzun süren bir blog için en mühim şeylerden biri paylaşılan fotoğrafların kalitesidir. Sıradan fotoğraflarla uygulanan yorumlar göz ardı edilecek ve alaka alımlı olmayacaktır. Bu yüzden fotoğrafları rötuşlamak ve alaka alımlı hale getirmek önemlidir. Paylaşılan ürünlere uygulanan yorumlarda epey samimi olunmalıdır. Ürünü anlatırken, ürünü satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri belirtmelidir. Belli başlı konular için umumi yorumlarınız samimi samimi bulunması durumunda sizi takip eden şahıs adedi artacaktır. Sosyal ağlar bundan sonra hayatımızın merkezinde ve hiçbiri olmadan bugünkü geçmez hale gelmiştir. Sürekli bir paylaşım ve denetim talebi içerisinde bir günde çokça paylaşım yapmamıza niçin veriyor. İnstagram’dahi son birkaç foto ve video paylaştığımızda bundan sonra pekçok şey ile ilgili bilgi sahibi olabildiğimiz bir aplikasyon. Bunun beraberinde deneyip verebildiğimiz, türlü iskonto ve çekilişler ile ilgili ani haberli olduğumuz güç içerisinde çokça bakmamıza niçin olmaktadır. Sevdiğimiz ünlüleri ve hayatlarını takip ettiğimiz aslında müthiş bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu müthiş platformu yalnızca foto ve video paylaşan kullanmak isteyenler şayet blogger olarak bu azıcık dahi değişik bir boyuta taşıyor diyebiliriz.

Instagram ‘dahi Blogger Olmak Nedir?

Instagram'dahi bir blogger'ın insanları türlü blog türleriyle tanıştıran, onlara kendi görüş ve önerilerini yayınlayan ve bize bu konularda bilgi veren biri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bunun için hangi blog yazarı olmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Son olarak Instagram'dahi en süregelen makyaj ve zarafet bloggerı olduğunu söyleyebiliriz. Blogger olmak için öncelikli olarak aniden çok takipçiye sahip olması gereklidir. Sayfanızda türlü makyaj malzemeleri ile beraber tesirli fotoğraflarla bilgi ve önerilerinizi anlatarak samimiyetle bu mühim bir kademe olmaktadır. Özellikle alakanız olan keyfi aldığınız konulara öncelik göstermeniz faydalı olacaktır, Hayatımızın merkezine yerleşmiş olan Instagram, çoğu kere kere bir paylaşım yapma ya paylaşım yapma arzusunda meydana çıkarıyor. İnstagram'dahi giyecek mahsul yahut belli konularda tavsiye ve önerileri ile bloggerlar, değişik konularda pekçok blog hazırlayabilirler. Kadın takipçileri talip, zarafet ve makyaj üstünde bir hesap geliştir. Başarılı bir blogger olabilmek için mevzu ile ilgili ürünleri denemek ve mevzu ile ilgili fotoğraflar paylaşarak itimat sağlamak lazım olur. Güvenilirliği sağlamak için sıhhatli olmalısınız. Kendinize göre bütün deneyimlerinizi, önerilerinizi, pozitif ve negatif bilgilerinizi samimi bir dil ile aktarmalısınız. Moda, dekorasyon, yemek, kozmetik, giyecek, giyecek mekanları gibi blog sayfalarını açabilirsiniz. Blogger olmak için kesinlikle mamüller ile ilgili yeterli sahip olmanız gerekiyor. Sürekli kendinizden yola çıkarak elde deneyimleri, tavsiyeleri, pozitif ve negatif bilgilendirmeleri takipçilerinizle paylaşmanız lazım olur. Yeni mamüller keşfetmeli ve sayfayı her daim aktüel tutmalısınız.

Paylaşmış fotoğrafların alaka alımlı olması önemlidir. Sadece ürünün fotoğrafını çekip yükünde, bu takipçilerde negatif bir tesir bırakacaktır. Fotoğrafınızı türlü objelerle süsleyerek tesirli bir paylaşım yapabilirsiniz. Cevap verin ve takipçilerinize yanıt verin. Elbette hangi alanda blogger olmak dilediğiniz büyüklükte kalmış. İsterseniz moda, dekorasyon, yemek tarifleri ve hava hali üstüne blog yazarı dahi olabilirsiniz. En çok ilgilendiğiniz şahıslar ile ilgili bilgi, tavsiye ve tavsiye vermeniz önemlidir. Ne yazık ki, Instablogger olmak göründüğü kadar basit değil. Bu sebeple, sonsuz mevzuya sahip bir blogcu olmak yerine tek bir konuyu içeren içeriğe odaklanmanızı öneririz. Böylece enerjinizi tek bir vakitte toplamış olacak ve Instablogger yaşını daha basit bir hale getirmiş olacaksınız. Seçtiğiniz mevzu ile ilgili doğru bir mevzuya işaret ettiğinizi söyleyebiliriz. Ama elbet yeni şeyler denemekten korkmayın. Kendi profilinizi ilave etmek için diğer bir blog yahut bilindik sayfayla iletişime geçmelisiniz. Elbette bu, bu tarz bir iletişime saygı duyulduğunu işaret ediyor. Bazı şekillerde, bu mesela kendi sayfalarında gösterilebilir. Özellikle takipçileriniz ile olan etkileşiminize vermeniz gereken ehemmiyet çok faydalı olacaktır böylelikle doğal bir bağ kurmayı edinebilirsiniz. Bu şekilde daimi bir bağ ile takipçileriniz artmaya devam edecektir ve profiliniz daha iyi olacaktır. Takipçileriniz ile haberleşme durumunda kalmanız, samimi davranmanız epey mühim. Özellikle siz takip eden şahıslar olan bağınızı katiyen koparmayın. Önemsediklerini hissetmelerini sağlayabilirseniz, sizinle beraber olmayı tercih edeceklerdir böylelikle takipçi sayınız artmaya devam edecektir. En muhimi, adınız duyulmaya devam ettikçe profiliniz büyümeye devam edecektir. Böylece takipçi sayınız her geçen gün artmaya devam edecek keşfete düşen profiliz ile daha çok takipçi kazanmaya başlayacaksınız.

İyi Bir Blogger Olmak İçin Öneriler

Paylaşım yapılacak hesaba verilecek ad epey mühim. Hesabın adının hem olması hem alaka alımlı üstelik hesabınızın yansıtması gerekiyor olması lazım olur. Takipçi adedi arttıkça hesap isminin büyük sorun yaratır. Bu şifreli ilk adımda doğru ve tesirli bir blog ismi bulunmalıdır. Modaya uygun olmayan bloglar için, paylaşabileceğiniz bir alana gitmeniz gerekiyor. Blog yazarları için esas ölçüt içerik paylaşmaktır ve alakalı alanlarınıza bilhassa dikkat etmeniz daha iyi bir profil oluşturacaktır. Blogun yaygınlaşması ve takipçi adedinin yükselmesi için enteresan ve paylaşmaya kıymet içerikler uygulamak gerekiyor. Paylaşımın gözden geçirmek için yapılması ve içeriklerin üretilmesi, takipçilerin dersin okunması. Bu kadar paylaşımda çok önemlidir. Bloggerların takipçilerinin yorumlarına ve mesajlarına yanıt vermesi lazım olur. Bu adım onları önemsediklerini göstererek, hesaba olan bağlılığı artıracaktır. Çoğunluk tarafından onaylanan konular ile ilgili yahut rastgele bir hususta verdiğiniz tavsiyelere itimat duyulmaktadır. Kullanıcıları, samimi bir dil ile marka ve mahsul önerileri yapıyor. Bu hale influencer pazarlama olarak tanımlanmaktadır. Instagram tüketiminin yükselmesi ile bundan sonra pekçok şahıs alışverişini instagram üzerinden uygulanmaktadır. Tanıtılan mahsul ve verilen tavsiye önemsenir. Bu tür marka pazarlamacıları tarafından influencer pazarlama konusu ile ilgili markalara müşteri kazandırması tarafından epey kazançlı bir profil oluşturmasını sağlayabilir.