İnstagram'da Beğendiklerimi Nasıl Görürüm, Nasıl Silerim?

İnstagram'da Beğendiklerimi Nasıl Görürüm, Nasıl Silerim?

İnstagram, aşağı yukarı olarak 1 milyar kullanıcıya ulaşmıştır. Bu kadar bilindik olan sosyal medya platformu yanında pekçok soru işaretini yanında getirir. Bunlardan biri İnstagram dahi beğendiklerimi nasıl görebilirim sorusudur. Platform içinde pekçok kullanıcı resimler videolar paylaşılmaktadır. Paylaşılan bu gönderilere insanlar zevk ve yorum yapabilirler. Bu sayede insanlar birbirleri ile çoğu kere kere iletişime girerek sosyalleşirler.

İnstagramda beğenilir gönderileri ardından görmek muhtemel olur. Sadece zevkler değil, sevilen gönderileri ve ‘’ardından bakarım’’ dediğiniz gönderileri sonradan görmek muhtemel olur.

İnstagram Beğenileri Nasıl Görülür?
İnstagram beğenileri görmek çok kolay bir şekilde platform üzerinden uygulanmaktadır. Bunun için izlenecek adımlar bu şekilde uygulanmaktadır,

İnstagram üzerinden yaptığınız beğenilerini görmek için ilk olarak programa taşınabilir üzerinden giriş yapın.
Profil bölümünden ‘’hesap ayarları’’ bölümüne tıklayın.
Açılan sayfa üstünde ‘’beğendiğim gönderiler’’ yazısına tıklayın.
Bu sayfada açılan bütün resimler ve videolar sizin beğendiğiniz içeriklerdir. Buradan bütün beğenilerinizi görebilirsiniz.
En üstte duran gönderiler son olarak beğendiğiniz gönderilerdir. Aşağı indikçe daha evvela yaptığınız gönderileri görebilirsiniz.
İnstagram Beğenileri Nasıl Silinir?
İnstagram beğenilerini silmek kolay birkaç adımdan meydana gelir. Fakat İnstagram beğendiğim gönderileri toplu silme konusu ile ilgili İnstagram’ın yapmış olduğu bir özellik bulunmamaktadır. Bu yüzden beğenilir gönderiler toplu bir şekilde silinmemektedir. İnstagram toplu zevk silme özelliği olmadığı için bu prosedürü yapar iken beğenilir gönderileri farklı farklı silmeniz gerekmektedir. İnstagram beğenileri silme adımları bu şekilde olmaktadır,

İnstagram’a telefon üzerinden giriş yapmalısınız. Bilgisayar üzerinden beğenileriniz görünmemektedir.
Profil bölümüne gelerek ‘’hesap ayarları’’ yazısına tıklayın. Tıkladığınız vakit beğenilir gönderiler çıkmaktadır.
‘’Beğenilen gönderiler’’ düğmesine tıkladıktan sonra bütün beğenileriniz ekrana gelecektir. Silmek dilediğiniz gönderilere tıklayarak zevk tuşuna yineleme tıklamanız yeterlidir.
Beğeni düğme renksiz bir düğme durumuna gelmektedir. Bunun manası o gönderideki beğeninizi kaldırdığınız manasına gelmektedir.
Bu adımları izleyerek dilediğiniz bütün beğenilerinizi silebilirsiniz. İnstagram toplu beğenme özelliği yayınlayan bütün programlara mutlaka inanmamanızı ve telefonunuza indirmemenizi öneriyoruz. Toplu silme prosedürü İnstagram platformu üstüne şimdilik gelmediği için bu usul tamamıyla yalan olmaktadır.

İnstagram Beğendiklerim Gözükmüyor
İnstagram beğenileri her profilde problemsiz bir şekilde görünmektedir. Fakat birtakım kullanıcılar İnstagram beğendiklerim gözükmüyor problemi yaşayabilmektedirler. İnstagram kullanmakta olan insanlar bu meseleye çözüm keşfetmek isterler. Beğendiklerinizin görünmemesinin pekçok nedeni olmaktadır. İnstagram beğenileriniz gözükmeme halinde şayet bu vaziyet birkaç şekilde açıklanmaktadır. İnstagram beğendiklerinin görünmemesinin birtakım nedenleri bu şekildedir,

İnstagram üzerinden beğendiğiniz gönderi aplikasyon üzerinden silinmiş olur.
Beğenilen gönderilerin paylaşılan hesap tamamıyla platform üzerinden silinmiş olur. Hesaplar ara sıra İnstagram yönünden silinebilmektedir. Eğer birtakım kural ihlalleri oluştuysa İnstagram beğendiğiniz gönderiyi kaldırmış olur.
Beğenilen gönderinin olduğu hesap sizi engellemiş olur. Bu vaziyet karşısında yapabileceğiniz rastgele bir şey bulunmaz. Eğer hesap sizin engelinizi kaldırırsa beğendiğiniz gönderi, beğenilenler kısmına geri gelmez.
Beğenilen gönderinin olduğu hesap, hesabını gizliye almış olur. Bu halde gönderiyi görebilmek için hesabı takip etmeniz lazım olur. Fakat geri takibe aldığınız vakit tıpkı zevk sizin beğenilenler evresinde görünmeyebilir.
Bu sebeplerden ötürü beğenilir İnstagram gönderileri gözükmeme yahut kaybolma ihtimali bulunmaktadır.

İnstagram Beğendiğim Gönderiler Bilgisayar Üzerinden Görmek
İnstagram platformu üstünde en çok merak edilen problemlerden biride İnstagram beğendiğim gönderiler pc üzerinden görülür mü sorudur. Beğeniler pc üzerinden görünmeyen fakat kaydedilenler bölümü pc üzerinden kolaylıkla görülmektedir. Bunun için bu adımları izleyebilirsiniz,

Sağ üstte bulunan profil resminizin olduğu düğmeye tıklamanız ve ‘’kaydedildi’’ sekmesine tıklamanız yeterlidir.
Burada kayıt ettiğiniz fotoğrafları, videolara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Fakat kaydedilenler evresinde dilediğiniz gönderiler görünmüyor şayet gönderiler kaldırılmış, hesap saklanmış yahut hesap yönünden sizin hesabınıza mani atılmış ihtimali bulunmaktadır.
Bu usul ile kaydedilenler bölümünü görebilir ve dilerseniz kaydedilenler bölümünden dilediğiniz gönderiyi kaldırabilirsiniz. Bu bölümden gönderi kaldırmak için gönderiye basarak, gönderinin sağ altında bulunan kaydetmeye basın. Sonrasında gönderi kaydedilenler bölümünden kaldırılacaktır.

İnstagram dahi Başkasının Beğenileri Görme
İnstagram birinin beğendiklerini görme eski İnstagramda döneminde bu özellik mevcuttu. Ama yeni İnstagram güncellemeleri yardımıyla İnstagram’ın bu özelliği bundan sonra platform üstünde yer almamaktadır. Hatta yakın vakitte İnstagramda beğenileri görme özelliği uyanma ihtimali bulunmaktadır. Bu mevzu İnstagram üreticileri yönünden hala konuşulmaktadır. İnstagram başkasının beğendiklerini görme gibi özellikler bu ani İnstagrama geri gelme ihtimali bulunmamaktadır.

Başkasının beğendikleri görme vaatleri ile pekçok uygulama bulunmaktadır. Bu programlara katiyen güvenmemeniz ve şifre verileri gibi bilgilerinizi katiyen vermemenizi öneriyoruz. Bu tarz uygulamaları bilgisayarınıza, telefonunuza, tabletinize mutlaka indirmeyin ve yetki vermeyin. Eğer indirdiyseniz ve giriş yaptıysanız şifrenizi değiştirmenizi öneriyoruz.

İnstagram Gönderisinde Başkasının Beğenisini Kaldırmak
İnstagram üzerinden paylaşılan gönderilerinizde, insanlar zevk yapabilmektedir. Başkaları bu beğenileri yaptığı vakit beğenileri kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu beğenileri toplu şekilde kaldırmak muhtemel değildir fakat fotoğrafı yahut videoyu silip yeniden yükleyerek beğenilerinizi sıfırlayabilirsiniz.

Gönderilerinizde başkasının beğenisini kaldırmak muhtemel.  Bunun için bu adımları izleyebilirsiniz,

Herhangi birinin beğenisini kaldırmak istiyorsanız ilk olarak beğenisini kaldıracağınız bireyin profiline girmelisiniz.
Sonrasında ekranın sağ üst köşesinde üç adet üst üste bir şekilde duran düğmeye tıklıyoruz.
Buton çıktıktan sonra ki aşamada ‘’kişiyi engelle’’ düğmesine basın. Bastığınız vakit, bireyin yapmış olduğu zevk kalkmış olmaktadır.
Sonraki aşamada tamamıyla isteğe tabi engeli kaldırabilirsiniz.
Engeli kaldırma prosedürü gerçekleştirdikten sonra vakit uygulanan zevk geri gelmemektedir. Engeli kaldırmak için profil kısmından ‘’engellemeyi kaldır’’ düğmesine basıyorsunuz. Bu sayede engeli kaldırmış oluyorsunuz.
Bu yöntemler ile beğenileri silme prosedürü yapabilir ve istenmeyen durumlardan bu yolla kurtulabilirsiniz. Bu işlemleri yaptığınız vakit karşı tarafa rastgele bir tebliğ gitmemektedir. Bu sayede zevk kaldırma işlemlerinizi karşı tarafın haberi olmadan yapabilir ve İnstagram gönderisinde başkasının beğenisini kaldırma prosedürünü sonlandırabilirsiniz.

İnstagram’dahi Beğendiğim Videoları Nasıl Görebilirim?
İnstagram üzerinden insanlar pekçok video ve foto paylaşmakta. Bu gönderiler pekçok içerik olur mesela, yemek tarifleri, makyaj videoları, gülünç videolar, bilgi içerikli videolar, dans hareketleri, rastgele bir mahsul videosu gibi pekçok içerikte olur. Bu videoları ardından izlemek için İnstagramda bulunan kaydet özelliği kullanılabilir.

Beğenilen videonun sağ evresinde kaydetme işareti mevcuttur. Bu sembole tıkladığınız vakit bu gönderi kendi kendine kaydedilenler bölümüne transfer edilir. Aktarmakta olduğunuz bu kaydedilenler bölümü yardımıyla videoları yineleme yineleme izleyebilirsiniz. Aynı vakitte paylaş kısmından herkesle paylaşabilirsiniz. Kaydedilenler alanında ulaşmak için bu adımları izleyebilirsiniz,

İnstagram programını açarak profil kısmını açın.
Profil kısmından kaydedilenler bölümüne basın.
Bu bölgede kaydedilen bütün videolar ve fotoğraflar bulunmaktadır.
En yukarda olan gönderiler sizlerin son olarak beğendiği içerikleri göstermektedir.
Eskiden beğendiğiniz bir gönderiyi arıyorsanız daha aşağılara inerek gönderinizi bulabilirsiniz.
İstediğiniz videoyu bulduktan sonra izleyebilir ve kaydedilenler alanında bu videoyu tutabilirsiniz. İsterseniz kaydetme düğmesine yineleme basıp bu gönderiyi kaydedilenlerden çıkartabilirsiniz.
Bu şekilde videolar, resimler görünebilmektedir. Aynı şekilde beğendiğiniz gönderileri görebilir ve izlemek dilediğiniz içerikleri beğenerek ardından beğenilenler bölümünden bu içeriklere erişebilir. Silme işlemleri yapabilirsiniz.