İnstagram Story Tasarım Uygulamaları

İnstagram Story Tasarım Uygulamaları


İnstagram story fikirleri ve tasarımları, platformda en çok aratılan konular arasındadır. Yeni ve orijinal story’ler, kullanıcılar arasında her daim alaka görür ve instagram öykü izlenme özelliğine artı sağlar.

Her ne kadar İnstagram yönünden lüzumlu dizayn araçları sunulsa dahi birço şahıs bunları yetersiz bulur. Dolayısıyla kullanıcılar, farklı uygulamalara yönelir. Bunlardan bazıları şunlardır;

Spark Post
Canva
PicsArt
Vimage
Quik
StoryChic
Story Maker
Animated Stories
Story Lab
Post Muse
Mojo
Nichi
Bu programlardan her biri, İnstagram hikâye tasarımı için benzersiz kullanım sunar. Kullanıcılar bunlardan istediğini seçerek, nasıl neticeler elde edebileceğini görebilir.

PicsArt
PicsArt, kolaj, dizayn ve renklendirme gayeli kullanılabilecek ve size yaratıcı İnstagram story sunacak programlar içindedir.

Uygulama, farklı sosyal medya platformlarına göre tekrar boyutlandırma imkânı sunmaktadır. Hikâye üstüne yazı yazmak, art planları değişiklik yapmak gibi farklı özellikleri de bulunmaktadır. Hem Google Play, üstelik App Store üstünde bulunabilecek aplikasyon, daha canlı neticeler almanızda size yardımcı olur.

Canva
Canva, yaratıcı İnstagram story tüketiminde, aynı Spark Post gibi önemli işlerde hoş neticeler gösteren bir programdır. Bünyesinde farklı kategorilerde dizayn uygulanabilecek, aniden çok şablon söz konusudur. Tasarımları kaydederek bir süre sonra planlama imkânı yayınlayan Canva dahi video bulundurmamaktadır.

Google play ve App Store üzerinden indirmeye elverişli olan aplikasyon, fotoğraflarda hoş ve yaratıcı neticeler almanızda yardımcı olur.

Spark Post
İnstagram story programları arasında tercih edebileceğiniz bir opsiyon olan Spark Post bilhassa çağrı, afiş ve grafik gibi önemli hikâyeler meydana getirmek için tüketilir. Ücretli ve bedava olmak suretiyle iki özelliği mevcuttur. Ücretli alanı, kullananlara daha profesyonel ve varlıklı içerikler sunar.

Ancak bedava opsiyon de epey kullanışlıdır. Buna karşılık pratikte fotoğraflar üzerinden aplikasyon söz konusudur. Dolayısıyla video kullanılmamaktadır. Tasarım tamamlandıktan sonra indirilirken, alt tarafta “spark post” yazısı görülür. Eğer bunun kötü görüleceğini düşünüyorsanız, bu alanı kolayca kesebilirsiniz.

Hem Google Play, üstelik App Store üstünde görülen aplikasyon, dosya boyutunu sosyal medya platformlarına göre de boyutlandırmaktadır. Dolayısıyla bütün boyutlandırma işlemlerinizi, güçlük çekmeksizin çözebilirsiniz.

Quik
Eğer kısa filmler çekmek istiyorsanız, Quik size benzersiz alternatifler sağlar. Bu sebeple hikâyelerini çoğunlukla video biçiminde paylaşan kullanıcılar yönünden epey yararlıdır. Ücretsiz olup, basit bir kullanışa dahi sahiptir.

Uygulama size filigran, musiki, geçişleri kendiniz ilave etme fırsatı verir. Ayrıca dizayn modellerinden seçim yapıp, görselleri belirttikten sonra başka işlemleri programın seçimine bırakmak dahi muhtemel olabilir.

Google Play ve App Store üstünde sahip olunan olan aplikasyon, ilerlemiş bir suni akıl ile daimi neticeler almanızda yardımcı olur.

Vimage
İnstagram story dizayn programları arasında size canlı ve renkli neticeler getirecek olan Vimage, içinde aniden çok süzgeç bulundurur. Bunları farklı farklı fotoğraflarınıza uygulayarak, en iyi neticesi hangisinde aldığınızı görmeniz muhtemel olabilir. Böylece daha yaratıcı ve alımlı neticeleri, anlar içinde alabilirsiniz.

Hem ücretli, üstelik bedava bölümleri olan aplikasyon, ücretli opsiyonunda Vimage yazısı olmadan ve HD nitelikte neticeler verir. Ücretsiz evresinde yazı görülmekle birlikte, görüntü niteliği de düşüktür. Ancak filigran, ufak bir kırpma işlemiyle çözülebilir. Eğer daha egzotik alternatifler arıyorsanız, size kusursuz neticeler sunar.

Uygulama lüzum App Store, gerekse Google Play üstünde bulunabilir.

Story Chic
İnstagram story planlama programları bedava arasında Story Chic, hem ücretli üstelik bedava alternatifler sunar.

Ücretsiz opsiyonu, farklı ve orijinal şablonlardan yararlanmanızı sağlar. Size canlandırma yapma imkânı dahi yayınlayan Story Chic, lüzum videolar, gerekse fotoğrafların beraberinde kullanım imkânı verir. Tasarladıktan sonra kaydetme imkânı dahi bulunmaktadır.

Uygulamayı kullanmak ve farkını görmek istiyorsanız, Google Play ve App Store üzerinden indirme imkânınız mevcuttur.

Çok sayıda bedava şablon sahip olunan olup, kullananlara arka plan farklılığı imkânı dahi verilmektedir. Ayrıca yazı, etiket ve müziklerle daha canlı ve hoş neticeler elde etmeniz de muhtemel olabilir.

Story Maker
Oldukça nitelikli ve etkin şablonları sahip olunan olan Story Maker, foto ve video kolajı yapar. Hikâyeler üstüne çıkartma ilave etme izni veren aplikasyon, birbirinden renkli tasarımlar yapmanıza imkân tanır. Ayrıca bahsetmiş olduğumuz çıkartmaların adedi dahi yüksektir.

Ancak aplikasyon, canlandırma biçimi şablonlara sahip değildir. Uygulama, Google Play üzerinden indirmeye müsaittir.

Post Muse
Tasarımların sıfırdan, sizin tarafınızdan yapılmasına müsaade veren Post Muse, size benzersiz kolajlar sunmaktadır. Google Play üzerinden indirilebilecek olan aplikasyon ile farklı neticeler elde etmek muhtemel olabilir.

Eğer başka programlardan farklarını görmek istiyorsanız, cihazınıza derhal yükleyerek, lüzumlu denemeleri yapabilirsiniz.

Story Lab
Eğer renkli gönderiler ve hikâyelerden farklı bir haz alıyorsanız, Story Lab denemeniz gereken alternatifler arasındadır.

Google Play üzerinden kısa sürede indirilebilecek olan aplikasyon, kullananlara hikâye haricinde paylaşımlara dahi şablon sağlar. Bu programın neticelerini görmek istiyorsanız, derhal yükleyerek kendiniz farklarını görebilirsiniz.

Nichi
Birbirinden hoş şablonları görülen Nichi ile farklı ve orijinal alternatifler almanız muhtemel olabilir. Uygulama hem     Google Play, üstelik App Store üstünde görülmektedir.

Animated Stories
Adından dahi anlaşılabileceği üzere Animated Stories, bu yolla paylaşımlardan haz alanlar için büyük bir fırsat sunar. İnstagram story hazırlama uygulamalarından biri olarak, Google play üstünde bulunmaktadır.

Mojo
Animated Stories gibi canlandırma üstüne yoğunlaşan Mojo dahi İnstagram story fikirleri arasında benzersiz ve varlıklı alternatifler sunmaktadır. Farklı kategoriler sahip olunan olup, buna göre geliştirilen aniden çok şablon söz konusudur. Oldukça etkin animasyonları sahip olunan olan aplikasyon, hem Google Play, üstelik App Store üstünde bulunmaktadır.

Birbirinden farklı ve farklı fontları bulunan aplikasyon, farklı müzikleri hikâye üstüne ilave etme imkânı dahi sunar. Böylece farklı yazılar arasından en dikkat alımlı olanını bulabilir, müzikler arasından uygun olanı seçebilirsiniz.

Bununla birlikte aplikasyon, alt kısma Mojo filigranı eklemektedir. Ancak bir kullanıcı olarak kırpma işlemlerinin sahip olunan olduğunu unutmamanız gerekir.

Hangi Uygulamalar Kullanılmalı?
İnstagram, günümüzde dünya genelinde sarfedilen bir platformdur. Özellikle foto ve video paylaşım esaslı olması, onu epey bilindik yapar.

Oldukça hareketli olan platform, pekçok yeniliği vakit içinde getirmiştir. Bu dinamiklik ve yenilikler, programlardan dahi görülmektedir. İnstagram kendi içinde planlama seçenekleri sunmakla birlikte fazlası şahıs daha renkli, canlı ve farklı alternatifler de aramaya başlamıştır.

Yaratıcı İnstagram story, pekçok kullanıcı yönünden incelenir. Burada pekçok tercih edilebilecek aplikasyon olması, en başında basit tercih yapılabileceğini düşündürse de gerçekte epey zorlaştırır.

Zira her aplikasyon, birbirinden farklı özelliklere, tasarımlara, şablonlara sahiptir. Bunun haricinde bir bireyin beğendiği bir aplikasyon, farklı bir şahıs yönünden doğal olarak beğenilmeyebilir. Peki, bu programlardan seçmeniz gereken hangisi?

İnstagram story hazırlama sizin tarafınızdan uygulanacağı için hangi programlamayı kullanacağınız dahi sizin tercihinizdir. Ancak tavsiye edilen, bahsetmiş olduğumuz bu programları farklı farklı yükleyip, hangisinde, hangi neticeleri nasıl aldığınızı görmektir.

Her ne kadar bu vaziyet uzun bir vakit alacak olsa dahi seçimler gerçekleştirdikten sonra birbirinden orijinal, renkli ve yaratıcı tasarımlar elde etmeniz de muhtemel olacaktır.