İnstagram Shadow Ban Nasıl Kaldırılır?

İnstagram Shadow Ban Nasıl Kaldırılır?


İnstagram Shadowban, son günlerde pekçok platform kullanıcısı yönünden sorgulanmaya başlamıştır. Bu önleme, İnstagram’ın kurallarına uyumluluk göstermeyen hesaplara, ikaz mahiyetinde verilmektedir.

Tüm sosyal medya hesapları birtakım kurallar bulundurmaktadır. Zira platformlar, her gün milyonlarca ademoğlu yönünden, yoğun biçimde kullanılmaktadır. Kuralların olmaması ve bozma edenlere ceza getirilmemesi, bir zaman sonra hoşnutsuzluğa yol açacaktır. Böylece platformları tercih edenlerin adedi dahi düşecektir.

Bu vaziyet, İnstagram için de geçerlidir. Platform, kurallarına uygunsuz hesaplara birtakım yaptırımlar uygulamaktadır. Öncelikle birtakım kısıtlamalar getirilerek, kullanıcıların kendilerini düzeltmesi istenmektedir.

Ancak tıpkı olayların ısrarla tekrarı, ara sıra hesap kapama cezasına kadar gitmektedir. Bunun haricinde kısıtlama verilmeden, hesabı kaldırılan kullanıcılar dahi bulunmaktadır. Eğer İnstagram Shadowban almışsanız, bu türlü hallerle karşılaşmamak için kuralları bilmeniz, ahenkli davranmanız gereklidir.

Peki, İnstagram Shadowban nasıl kaldırılır? Eğer bu kısıtlamaya almışsanız, kısa sürede hesabınızı düzeltmeniz tavsiye edilmektedir. Peki, shadowban nasıl anlaşılır, nedir ve nasıl kaldırılır?

İnstagram Shadowban Nasıl Anlaşılır?
Shadow ban nasıl anlaşılır, metnin en ilkin bahsedilmesi gereken maddedir. Zira ilk olarak bu türlü bir kısıtlama alıp, almadığınızı öğrenmek gereklidir. Bunun için birtakım sonuçlardan hareket edilmektedir.

Eğer hesabınız yüksek sayıda zevk alıyorsa ve ansızın düşme yaşanmışsa, bunun genellikle ilk manası son gönderilerinizin beğenilmediğidir. Dolayısıyla bir nitelik denetimi yapılmalıdır. Eğer orjinal, orjinal, yüksek çözünürlüklü bir gönderiyse ve gelişigüzel bir sorun görülmüyorsa, az zevk nedeni Shadowban’dır.

Aynı tarzda geçmişte hikâyelere türlü musiki ekleyebiliyorken, ansızın netice bulunamadı uyarısı almanız dahi Shadowban’ı göstermiştir. Bu maddeler, Shadowban test yapabileceğiniz, kolay sonuçlardır.

Eğer sizin için geçerliyse, bu engelin ne olduğunu dahi bilinmelidir. Aksi halde yineleme Shadowban almanız mümkün olabilir.

Shadowban Nedir?
İnstagram Shadowban, esas olarak kullanıcı hesabınızın, birtakım özelliklere ulaşım kısıtlaması verilmektedir. Müzik örneğinden hareket edecek olursak, netice alınamaması nedeni size limitleme uygulanmasıdır.

Peki, buna niçin ne olur? Soruya cevaplamak muhtemel olsa dahi çok sayıda opsiyon vardır. Bazı hallerde platform, eylemlerinizi bir “spam” olarak değerlendirirse, shadowban vermeye karar verebilir. Eğer başka bir kullanıcı sizi şikâyet etmişse de bu kısıtlama verilebilir. Aynı şekilde her daim kullandığınız özellikleri, devamlılık uygulamak dahi bir nedendir. Eğer kasti spam yapıyorsanız, Shadowban almanız olasıdır.

Dolayısıyla hesabınızda bu tarz hareketlerden, kaçınmanız gereklidir. Aksi halde kısıtlama kalktıktan bir zaman sonra yineleme gelecektir. Her ne kadar şunlar ikaz manasında olsa dahi, devamlı almanız bir zaman sonra kapama alınmasına niçin olabilir.

İnstagram Shadawban Nasıl Kaldırılır?
İnstagram Shadowban nasıl kaldırılır için değişik yöntemler bulunmaktadır. Ancak evvel, bunun platform yönünden kaldırıldığını bilmeniz gereklidir. Dolayısıyla bu hususta size yardım edebileceğini dile getiren şahıslara itimat edilmemelidir.

Burada sizin yapabileceğiniz, yalnızca birtakım hususlara dikkat etmektedir. Neticesinde, platform denetim ederek, kaldırma gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla,

Hesap Tipi Kontrolü Gerçekleştirme,
Etiketlerini Kontrol Etme,
Takipçileri Kontrol Etme,
Beğeni ve yorumları inceleme,
Takip etme,
Gibi maddelere alaka göstermek gereklidir.

Hesap Tipi Kontrolü Gerçekleştirme
Bilindiği üzere İnstagram, profesyonel ve normal hesap olarak iki değişik opsiyon bulundurmaktadır. Profesyonel hesap açmak için, ilk olarak normal hesap olması gereklidir. Her iki hesabı dahi olan insanlar ara sıra naturel olarak geçiş yapmayı unutarak paylaşım yapabilmektedir.

Ancak platform, her ne kadar naturel bir vaziyet dahi bu türlü hususları “alakasız içerik paylaşımı” biçiminde görmektedir. Zira normal hesaptan mahsul satmaya çalışmak yahut satıcı profilinden, normal hesap gönderileri bölüşmek, platform gözünden bakılacak olursa kuşkulu bu haldir. Dolayısıyla spam yaptığınız bile bile, Shadowban vermektedir.

Dolayısıyla İnstagram Shadowban nasıl kalkar için ilk yapmanız gereken hesabınızı denetim etmektir. Şayet bu türlü bir yanılgıya düşmüşseniz, ilgili paylaşımları kaldırıp, ilişkin oldukları hesapta paylaşmanız tavsiye edilmektedir.

Etiketlerini Kontrol Etme
İnstagram’dahi etiketler, yoğun şekilde kullanılmaktadır. Ne var ki fazlası şahıs, kurallarını bilmeden, gelişigüzel kullanmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken pekçok madde bulunmaktadır.

Birçok kullanıcı, paylaşımlarıyla alakasız etiketler kullanmaktadır. Temel nedeni gönderilerinin, görünürlüğünü arttırmaktır. Ancak bu bir zaman sonra tersine dönmektedir. Zira platform, alakasız etiket tüketimine dikkat etmektedir. Dolayısıyla Shadowban programı, kısa zaman sonra verilebilmektedir.

İnstagram Shadowban nasıl kaldırılır için bir başka opsiyon, etiketleri denetim etmektir. Eğer kullandığınız bütün etiketleri silip, yerine ilgili olanları kullanırsanız, platformun kullandığı botlar ayrım edip banınızın kaldırılmasında yardımcı olabilir.

Gelecekte gerçekleştireceğiniz paylaşımlarda dahi bu kurala itina gösterilmelidir. Ayrıca yaşam öyküsü alanında kullandığınız etiketlere de itina göstermeniz gereklidir. Bu alanda etiket kullanmak, hesabınızı daha çok görünür gerçekleştirmektedir. Birçok markanın dahi bunları kullandığı ayrım edilmektedir.

Ancak bu vaziyet, biyografiye spam olarak görülebilecek yahut çok sayıda etiket ekleyebileceğinizi göstermemektedir. Aksine, hususi etiketler kullanılmalıdır. Buna dikkat etmemek de Shadowban almanız için bir sebeptir.

Takipçileri Kontrol Etme
İnstagram’dahi yüksek takipçiye sahip olmak, pekçok kullanıcı yönünden istek edilmektedir. Zira böylelikle tanınırlığını çoğaltmak mümkün olabilir. İşletmeler namına şayet müşterileri için bir itimat meselesidir.

Ancak pekçok hesabın, takipçi çoğaltmak için bot hesap satın aldığı görülmektedir. Çünkü fazlası şahıs platform algoritmalarının lüzum düzmece hesaplarını, gerekse takip ettiklerini pozitif karşılamadığıdır. Çekiliş Türk Takipçi şayet takip eden ve edilenler için en iyi yöntemdir.

Shadowban test olarak takipçileri denetim etmek, yapmanız gerekli olanlar arasında bir maddedir. Eğer bu cinsten takipçileriniz varsa, kaldırmanız kuraldır. Bilmeniz gereken birtakım bireylerin de size bunu atabileceğidir; nedeniyle bu halde dahi shadowban alınacaktır.

Beğeni Ve Yorumları İnceleme
İnstagram içinde pekçok şahıs spam yorumlar gerçekleştirmektedir. Bunların en barizi, karşılıklı takip için uygulanan isteklerdir. Ayrıca birtakım şahıslar bot hesaplardan yorum-zevk satın alma yoluna dahi gitmektedir.

Bu vaziyet, platform yönünden gene hoş karşılanmamaktadır. Dolayısıyla yaptığınız spam yorumları kaldırmalı ve bir son vermeniz gereklidir. Eğer kendi gönderilerinize bot beğeniler-yorumlar satın almışsanız, hepsini silmeniz gereklidir. Zira şunlar, İnstagram botları yönünden çok kısa sürede ayrım edilmektedir.

Bununla sınırlanmış olmayarak, reel kullanıcılar dahi bu tarz hesapları gördüğünde genellikle sizden uzaklaşmaktadır. Dolayısıyla bot hesap alıyorsanız fakat büyüyemediğinizi düşünüyorsanız, esas nedeni budur. İnstagram zevk satın alarakta büyümenizi hızlandırabilirsiniz.

Takip Etme
İnstagram’dahi birtakım hesaplar, hiç kimseyi takip etmemektedir. Bunun pekçok nedeni vardır. Söz hususu hesap sahipleri arasında meçhul şayet bunun riskli olduğudur. Zira İnstargam size mavi tik vermemişse ve takipçiniz yoksa bu sahteliğiniz için bir işaret kabul edilebilir.

Takipçisi olan fakat gönderisi epey az olan; bunun yanı sıra takip ettikleri olmayan yahut az bulunan hesapların, shadowban alması muhtemeldir. Dolayısıyla insanları takip etmeye başlamanız gereklidir. Ancak bu gelişigüzel beğenmenizi de göstermemektedir. Beğendikleriniz, başka insanlar olması gereklidir.

İnstagram Shadowban nasıl kaldırılır sorusu için bütün deneyebileceğiniz bu seçeneklerdir. Hepsini farklı farklı gözden geçirirseniz, hesabınızı düzeltmeniz mümkün olabilir. Sizin için bunlardan biri dahi reel olursa, Shadowban alma ihtimaliniz vardır.

Eğer problemli durumunuzu çözmezseniz, büyük olasıklıkla Shadowban dahi kaldırılmayacaktır. 10,000 bot takipçiyi farklı farklı silmek uzun saatler gerektirir; fakat hepsinden kurtulmadan kısıtlama dahi kaldırılmayacaktır.

Zira platform, belirttiğimiz üzere ikaz kapsamında bu kısıtlamayı vermektedir. Kendinizi düzelttikten sonra denetim edilip, platform Shadowban kaldırması yapalabilir.