Instagram profiline internet sitesi nasıl katılır?

Instagram profiline internet sitesi nasıl katılır?

Instagram profiline internet sitesi nasıl katılır? Web sitesi yahut rastgele bir sitenin reklamını uygulamak isteyenler bu tekniği kullanmak istiyor.

Birbirinden hoş pekçok Instagram profili bulunmaktadır. Bu profillerde kullanıcılar kendi çalışmalarını paylaşarak diğer kullanıcıların menfaatine bir iş yapabiliyor. Profilin başında profil görüntüsü, profil ismi, gönderi adedi, takipçi adedi ve takip yer alıyor. Eğer kullanıcı kendi profiline bakıyor şayet “Profili Düzenle” düğmesi ile ayar simgesi gözüküyor. Alt  kısımda kullanıcının ismi, eklediği internet sitesi ve bio kısmı gözüküyor.

Eğer kullanıcı en mühim öykü eklediyse alt kısımda en mühim hikayelerin başlıkları ve içinde pekçok öykü bulunmaktadır. Bu hikayeler 24 saatten çok kalabilen hikayeler. Instagram profilinde gönderiler, reels, IGTV ve etiketlenenler gibi sekmeler yer alıyor. Her sekmenin kendisine mahsus özellikleri bulunmaktadır. Kullanıcı kendi profiline baktığında ilave olarak kaydedilenler sekmesi ile de karşılaşabiliyor. Profilin alt evresinde şayet gönderiler yahut hangi sekmede geziliyor şayet o sekme ile ilgili içerikler yer alıyor.

Bazı kullanıcılar diğer kullanıcıların Instagram profilinde gezerken kullanıcının internet sitesi eklediğini görüyor. Bu işlemin nasıl yapıldığını merak eden pekçok kullanıcı bulunmaktadır. Bu hususta hem bu prosedürü üstelik bunun gibi türlü işlemlerin nasıl yapıldığına değineceğiz.

Instagram profiline internet sitesi nasıl katılır?
Instagram profiline internet sitesi ilave etmek talip bir kullanıcı ilk olarak kendi profiline girmeli ve “Profili Düzenle” düğmesine basmalı. Açılan ekranda internet sitesi kısmı yer alıyor. Instagram kullanıcısı bu alana istediği internet sitesini ilaveten hali kayıt edebilir. İşlem tamamlandıktan sonra bundan sonra Instagram profilinde internet sitesi görülecek.

Instagram profiline bio ekleme
Instagram’a internet sitesi eklemenin beraberinde merak edilen daha pekçok soru bulunmaktadır. Bu sorulardan birisi Instagram profilinin altında bulunan yazılar. Bu yazıların nasıl eklendiği ve nasıl bu yolla süslü olarak paylaşıldığı kullanıcıların sorduğu sorular arasında. Bu alana bio deniyor. Yani yaşam öyküsü olarak açıklanabilir ama kullanıcılar arasında kısaca bio olarak söylenmekte. Bio kısmını düzenlemek için gene profil planlama evresinde bulunan yaşam öyküsü alanını doldurmak gerekiyor. Buraya satır satır yazı ilave etmek mümkün.

Uygulamada profil bilgilerini planlama
Sosyal medya devi Instagram uygulamasında profil bilgilerini düzenlemenin nasıl olduğu dahi araştırılan konular arasında. Çünkü birtakım kullanıcıların bilgileri değişebiliyor yahut Instagram hesabını açarken hatalı bir bilgi girmiş olabiliyor. Bunun için yapılması gereken gene tıpkı menüden yani profili planlama kısmından bu bilgileri düzenlemek. Bu alanda ad, kullanıcı adı, internet sitesi, yaşam öyküsü, elektronik posta adresi, telefon numarası ve cinsiyet yer alıyor. Kullanıcılar buradan süratli bir şekilde bilgilerini güncelleyerek problemsiz bir sosyal medya tecrübesi yaşayabiliyor.

Bu menünün en alt evresinde benzeri hesap önerileri isminde bir opsiyon yer alıyor. Birçok şahıs Instagram’dahi gezerken kullanıcı önerilerine denk gelmiş olmalı. Eğer kullanıcı teklifinde bulunmak isteniyor şayet bu opsiyon işaretlenmeli. Eğer ki önerilenler arasında görülmek istenmiyor şayet bu işaretin kaldırılması yeterli olacak. Bunun beraberinde en altta “Hesabı geçici olarak kapat” opsiyonu bulunmaktadır. Bu opsiyon yardımıyla Instagram hesabını bir süreliğine kapamak mümkün.

Instagram hesabını gizleme
“Instagram profiline internet sitesi nasıl katılır?” sorusunun beraberinde Instagram hesabını gizleme prosedürü de merak edilen konular arasında konumunu almış halde. Instagram hesabını saklamak talip kullanıcılar ilk olarak ayarlar menüsüne girmeli. Bu menüde bulunan “Gizlilik ve Güvenlik” opsiyonuna basmalı. Bu alanın hedefi kullanıcıların gizliliğinin ve güvenliğinin sağlanması. Sosyal medya üyeleri burada istediği güvenilir ayarlarını yaparak hesabını buna göre ayarlayabiliyor.

Bu alanda bulunan “Gizli hesap” opsiyonu hesabın gizli olmasını sağlıyor. Eğer bu opsiyon aktif edilir şayet o hesabı takip etmeyen kullanıcılar bundan sonra o hesabın yaptığı paylaşımlara erişemiyor, gönderilerini inceleyemiyor. Takipçiler bu hesaptaki paylaşımları takip edebiliyor.

Uygulamada hesap dondurma ve hesap silme prosedürü
Bazı kullanıcılar yaşadığı problemlerden dolayı yahut rastgele bir durumdan dolayı Instagram hesabını kapamak isteyebilir. Instagram hesabını kapamak talip bir kullanıcının yapabileceği adımlardan birisi hesap dondurma, öteki hesap silme prosedürü olmakta. Hesabını geçici olarak kapamak talip bir bireyin yapması gereken prosedür derhal bu bağlantıya girerek lüzumlu adımları programı ve ardından hesabını dondurması. Kullanıcı istediği vakit hesabını yineleme aktif edebiliyor. Bunun için yapması gereken tek prosedür hesaba giriş uygulamak. Hesabını dondurucu bir kullanıcının hesabına ulaşım sağlanamaz.

Hesabını tamamıyla silmek talip bir kullanıcı şayet bu bağlantıya girmeli. Bu bağlantıya giren bir kullanıcı buradaki adımları uygulayarak hesabını tamamıyla kapatabiliyor. Kullanıcı bu adımları uyguladıktan sonra hesabını silmekten vazgeçebileceği için 1 ay zaman tanınıyor. 1 ay içinde şayet hesabını silmekten vazgeçmezse hesap tamamıyla kaldırılıyor.

Instagram’dahi hesap verilerini indirme
Bazı kullanıcılar Instagram’dahi bu vakte kadar yaptığı bütün aktiviteleri toplu olarak göstermek ve indirmek isteyebilir. Bu halde derhal ayarlara girip “Gizlilik ve Güvenlik” opsiyonuna basılması gerekiyor. Bu alanda bulunan “Hesap Verileri” sekmesinde kullanıcılar hesap verilerini görüntüleyebiliyor. Hesap bilgileri arasında katıldığı tarih ve saat, takip talepleri, takip edilen hesaplar, takip edilen mevzu etiketleri, doğum tarihi, evvelki bilgiler, şifre farkılıkları, arama geçmişi, giriş dönemleri gibi ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır.

Kullanıcılar kendi verilerini indirmek istiyor şayet bunun için az evvelki menüde bulunan “Veri İndirme” kısmına gelmeli ve buradan indirme talep etmeli. İndirme talep eden bir kullanıcı kısa bir süre sonra bilgiler hazırlanınca bu bilgileri arşiv durumunda indirebiliyor.

Uygulama içinde öykü paylaşmayı engelleme
Bazı kullanıcılar Instagram kullanırken diğer kullanıcıların kendi öyküsünü paylaşmasını istemiyor olur. Bu halde yapılması gereken prosedür epey kolay. Yine “Gizlilik ve Güvenlik” menüsüne girerek bu menüde bulunan “Hikaye Paylaşımı” kısmına bakılmalı. Burada paylaşıma müsaade verme opsiyonu bulunmaktadır. Eğer kullanıcılar bu opsiyonu aktif ederse diğer kullanıcılar hikayeyi paylaşabiliyor, şayet aktif olmazsa öykü paylaşımı özelliği kapatılıyor.

Instagram’dahi giriş faaliyetlerini inceleme
Instagram kullanıcıları birtakım vakitler emniyet araştırmaları yapmalı, hesabını takip etmeli. Bazen Instagram hesabına saldırılar yapılabilir. Bu halde Instagram kullanıcıya bilgi veriyor ama ara sıra bildirimler kaçırılabilir. Kullanıcı ayarlardan “Giriş Hareketleri” kısmına müracaat ederek buradan son giriş uygulanan yerlere ulaşabiliyor. Bu alanda her bir bilgide giriş uygulanan pozisyon veriliyor, hangi cihazdan giriş yapıldığı yazılıyor ve son olarak ne vakit giriş yapıldığı vurgulanıyor. Kullanıcılar şayet şüphelendiği bir giriş görür şayet buradan o girişi derhal sonlandırabiliyor.

Instagram elektronik posta bildirimleri alma
Kullanıcılar ara sıra türlü konularda bilgi alabilmek isteyebilir. Instagram eskiden SMS hizmeti sunsa dahi bu hizmeti henüz kaldırmış halde. Instagram’dan birtakım konularda bilgi alabilmek için ayarlardan “E-posta ve SMS” kısmına girilmesi gerekiyor. Burada bulunan görüş, anımsatma, mahsul ve haber e-postaları arasından kullanıcı istediklerini aktif ederek bu konularda elektronik posta almaya başlayabilir.
Bu hususta “Instagram profiline internet sitesi nasıl katılır?” sorusuna ve bunun beraberinde pekçok soruya yanıt vedik. Umarız işinize fayda bir mevzu olmuştur.