Instagram Keşfet Engeli Nedir?

Instagram Keşfet Engeli Nedir?

 

 

Instagram keşfet engeli, hesabında çok fazla spam davranışlar gerçekleştiren kişilerin ortak sorunudur. Instagram’ın politikalarına uymayan şeyler yaparsanız, örneğin aşırı takip isteği gönderir, spam yorumlar atar, otomatiğe bağlamış bir şekilde önünüze gelen gönderiyi beğenirseniz tabii ki bu agresif hareketler Instagram algoritmalarının dikkatinden kaçmaz.

Hesabınız shadow ban yiyebilir, takip, beğeni ve yorum engeli alabilirsiniz. Ayrıca maalesef keşfet sekmesinde görünemezsiniz. Bu ise, daha çok insana ulaşma şansınızı kaybetmeniz demektir. (Shadow ban ile keşfet engelinin farklı şeyler olduğu unutulmamalıdır.)

Öte yandan aktif olmayan hesaplar da keşfet engeliyle karşı karşıya kalır.

Instagram Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır?

  • Videolarınız eskisi gibi yeterince izlenmez.
  • Beğeni sayılarınız azalır.
  • Takipçi artışı durur.
  • Hikâye izlenmeleri düşer.
  • Kaydetme ve yorum sayılarında da azalma olur.

Instagram Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram Keşfet engeli kaldırma için, spam hareketlere son vermeniz gerekir. Instagram keşfet engeli en az 7 gün sürer. Bu, bazı profillerde 2 haftayı veya 1 ayı bulur. Kısıtlamaya yol açan davranışlarınıza devam ederseniz, 1 yıllık keşfet engeli yeme riskiniz vardır.

Instagram keşfet engeli nasıl kalkar? diye düşünenler yorum, beğeni ve takip faaliyetlerine bir süre ara vermeli, hashtag kullanımını bırakmalıdır. Hikâye paylaşımını da geçici bir müddet sonlandırmalı, hesabını kapatıp yeniden açmalıdır.

Amacınız daha çok takipçi, beğeni veya izlenme elde etme ise, bunun için spam yöntemlere başvurmanız gerekmez. Bu durum hesabınızın keşfet engeli almasıyla sonuçlanabilir. Kendinizi riske atmak yerine, sitemizdeki organik takipçi, izlenme ve beğeni paketlerinden faydalanarak hesabınızı doğal bir şekilde büyütebilirsiniz.