Instagram Kapatılan Hesap Nasıl Açılır? İnstagram Hesap Açma Yöntemleri

Instagram Kapatılan Hesap Nasıl Açılır? İnstagram Hesap Açma Yöntemleri

Instagram günümüzde en çok sarfedilen sosyal medya ağları arasındadır. İçerisinde aniden çok kural olup, her kullanıcı buna uymalıdır. Her ne kadar hesabı kapatılan şahıslar durduk yere Instagram hesabım kapatıldı gibi sorunları dile getirse, gerçekte burada rastgele bir sorun bulunmamaktadır.

Zira her ne kadar platform kuralları bozma eden şahıslara çoğunlukla Shadow Ban biçiminde de bilindik kısıtlamayı getirse de, bu her daim geçerli değildir. Bir kuralı dahi bozma etmeniz, hesabınızın kapatılabileceği manasına gelir.

Eğer siz rastgele bir şey yapmasanız dahi sizi taklit eden bir hesap sebebiyle kapatılabilirsiniz. Örneğin bir şahıs fotoğraflarınızı kopyalamışsa, Instagram sizi taklit eden hesabı reel olarak kabul edebilir. Böylece reel dahi olsanız silinebilir.

Şayet rastgele bir sebeple kullanıcılardan şikâyet alırsanız ve şunlar doğruysa dahi hesabınız kapatılabilir. Ancak anlaşılabileceği üzere, bilhassa düzmece hesaplarda yanlış prosedür yapılması riski vardır. Ayrıca bilindiği üzere pekçok rakip birbirini şikâyet eder.

Bu sebeple platform, hesaplarını askıya aldığı şahıslara bir prosedür hakkı tanır. Eğer bunu yaparsanız ve haklı bulunursanız, geri açtırmanız mümkündür.

Instagram Topluluk Kuralları Nelerdir?
İnternetin gelişmesi ile birlikte meydana çıkan sosyal medya platformları, çok kısa vakit içinde milyonlarca kullanıcıya erişmiştir. İnsanların arasında problemin olmamasını sağlamak, kaosu önlemek ve her bireyin bunları hoş bir şekilde kullanabilmesi gibi amaçlarla tümü topluluk kurallarına sahiptir.

Ancak pekçok şahıs bunları okumadan platforma kaydolarak, bütün özelliklerini kullanmaya başlar. Topluluk kuralları yazılı olarak bulunduğu için, bunları okumamanız bir mazeret oluşturmaz.  Instagram için de bu böyledir. Instagram hesabım donduruldu gibi sorunları yineleme yaşam sürdürmek istemiyorsanız, bu nedenle hepsini bilmeniz lazım olur. Bunlardan bazıları şöyledir;

Sadece kendiniz yönünden çekilen yahut paylaşmaya izniniz olan videoları, fotoğrafları paylaşmalıdır.
Geniş gaye kitleye elverişli Fotoğraf ve içerikler paylaşılmalıdır. Platform çıplaklığa müsaade vermez.
Yanıltıcı yahut düzmece kullanıcı değerlendirmeleri yapılmamalıdır. Başka hesaplar taklit edilmemeli, kurallar bozma edilmek için hesap açılmamalıdır.
Instagram’dahi terör, organize suçlar ve nefret kümeleri desteklenemez. Üyeler kanunlara uymalıdır.
Alkol, tütün, hararetli silahlar, reçeteli uyuşturucular satılmaz.
Düzenlemeye tabi mamüller satılırken kanunlara uyulmalıdır.
Reşit olmayan bireylerin bulunduğu seksüel içeriklere karşı sıfır tolerans gösterilir.
İnandırıcı tehditler yapılmamalıdır.
Aşağılama, ufak düşürme gibi içerikler yapılmamalı, nefret söylemleri gerçekleştirilmemelidir.
Ciddi tehditler yapılmamalıdır.
Kendine zarar verilmemelidir.
Yoğun şiddet içeren videolar paylaşılmamalıdır.
Bu ve başka bütün maddelere, her kullanıcı büyük bir itina göstermelidir. Ancak bilmeniz gereken, yalnızca şunlar ile sınırlanmış olmadığıdır. Dolayısıyla https://help.instagram.com/477434105621119 adresine girip, ayrıntılı bir şekilde incelemeniz gereklidir.

Zira biri dahi uymamak, hesabınızı askıya aldırabilir. Her ne kadar itiraz edebilecek olsanız dahi, platform araştırmanın neticesinde kural ihlalini tekrar teşhis ederse açmayacaktır.

Kapatılan Hesap Nasıl Açılır?
Her ne kadar çoğunlukla bir hesap kapatıldığında bir sebebi de olsa, bu her daim geçerli değildir. Zira Instagram ara sıra kullanıcılar bayağı bir şekilde kullanıyor dahi olsa hesaplarını silebilmektedir. Örneğin bir Instagram üyesi ile tartışmışsanız ve bunun neticesinde yoğun şikâyetler almaya başlamışsanız, platform sizi kapatabilir.

Yorumlarınızda çok spam varsa, platform sizin spam olduğunuzu düşünebilir yahut normal gönderileriniz, rastgele bir bozma olmasa dahi yoğun şikâyet alabilir. Bu halde platform hesabınızı kapatabilir.

Her ne kadar çok endişelendirici bir vaziyet dahi olsa, gerçekte yapmanız gerekli olanlar epey basittir. Zira platform, sizlere de bir itiraz opsiyonu sunar. Burada tek yapmanız gereken https://help.instagram.com/contact/606967319425038 linkine girerek formu doldurmadır. Burada,

Nüfus cüzdanınızda bulunan adınız ve soyadınız,
E-posta adresiniz,
Instagram kullanıcı adınız,
Cep telefonu numaranız,
Neden itiraz ettiğiniz,
Alanları vardır. Bunların hepsini doldurduktan sonra, altta bulunan gönder düğmesine tıklanır. Kapanan Instagram hesabı açma formu yardımıyla hesabınız yineleme incelenir. Eğer haklı bulunursanız, platform yönünden geri açılır.

Burada tek bilmeniz gereken, kapanan hesabı yalnızca firmanın açabildiğidir. Siz yalnızca dondurduğunuz ve silme talebinde bulunduğunuz hesaplar üstünde prosedür yapabilirsiniz. Dolayısıyla üçüncül parti programlar, siteler size çözüm sunmaz. Bu hususta titiz olunmalıdır.

Instagram Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?
Instagram her gün aktif olarak kullanılsa dahi, bu vaziyet platformdan bir süre ırak kalmak talip bireylerin olmadığını göstermez. Hesap dondurma dahi bu nedenle vardır. Böylece şahıslar, Instagram’dan istediği kadar ırak kalabilir.

Bunun en avantajlı yönlerinden biri dilediğiniz vakit geri gelebileceğinizdir. Instagram geçici kapatılan hesabı açma için tek yapmanız gereken geri girmektir. Ancak burada açılış işlemleri, 1 – 2 gün sürebilir. Bu süreçte hesabınıza erişemezseniz kaygı duymadan beklemeniz lazım olur. Ayrıca hesabınız geldiği zaman birtakım fotoğraflarınız ve takipçileriniz görülmeyebilir. Bu 0 dahi olabilir.

Bunun sebebi açılış sonrasında, verilerin gelebilmesi için bir süre gerektiğidir. Bu sebeple 1 -2 gün daha beklerseniz, bulgularınız transfer edilir. Burada sık sık uygulanan yanılgı yineleme dondurmak olsa dahi, yalnızca işlemlerin uzamasına neden olur. Eğer 1 -2 gün geçmiş ve hâlâ noksan varsa platformla bağlantı kurulmalıdır.

Ancak noksan yalnızca takipçi yönündeyse bunda büyük ihtimalle sorun yoktur. Zira Instagram kullanıcıları, takip listelerinde hesabını silen bir bireyi tutmak hacet yok. Siz her ne kadar silmemiş dahi olsanız, bu karşı tarafça bilinmediği için en yakın arkadaşınız dahi silebilir.

Bu sebeple hesap dondurma yapacaksanız, takipçi kayıplarını şuandan göz almanız tavsiye edilmektedir.

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma
Instagram kullananlara hem hesaplarını silme, üstelik dondurma imkânı sunmaktadır. Böylece talip kullanıcılar daimi bir şekilde platformdan uzaklaşabilmektedir. Bilindiği gibi platform, hesap silme prosedürü yapıldığında gerçekte derhal silmez.

Bir vakit bekleyerek, insanlara o vakit kapsamında fikir vakti tanır. Her ne kadar bu epey uzun dahi olsa, zamanın dolması sonrasında kapattığım Instagram hesabı açma sık sık sorulmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 adresine girmedir.

Ardından dahi bir işletme, hizmet yahut ürünü temsil durumunuz sorulur. Buna evet yahut kayıt dedikten sonra,

Nüfus cüzdanında bulunan adınız soyadınız,
Instagram kullanıcı adınız,
E-posta adresiniz,
Hangi ülkeden yazıyorsunuz,
Alanları doldurulur. İşletme hesabıysanız ayrıyeten,

Yerel işletme ruhsatı
Vergi dairesinden bildirim yahut yükümlülük belgesi
Fatura
Elektrik, su, doğalgaz yahut telefon faturası
Eki kısmı adı tescil belgesi
Sipariş karşılama belgesi
Kuruluş Belgesi
Şirket Ana Sözleşmesi
Belgelerinden birinin kopyası yüklenir. Ardından dahi Gönder düğmesine tıklanır.

Instagram Şifresi Unutulan Hesaba Giriş Yapma
Günümüzde sarfedilen aniden çok dijital şifre vardır. Bu sebeple insanlar, naturel olarak Instagram şifrelerini unutabilir. Bunun için bu işlemleri izleyerek, sıfırlamanız mümkündür;

https://www.instagram.com/ adresine giriş yapın.
Şifreni mi unuttun düğmesine tıklayın.
E-posta, telefon yahut kullanıcı ismini girdikten sonra, giriş bağlantısı gönder üstüne tıklayın.
Linki izleyerek, parolanızı sıfırlayın.
Sonrasında tek yapmanız gereken, yeni seçtiğiniz şifre ile hesabınıza girmedir.