Instagram’da Reklam Alma Ve Reklam Verme Yöntemleri

Instagram’da Reklam Alma Ve Reklam Verme Yöntemleri

Instagram günümüzde en çok sarfedilen sosyal medya platformları arasındadır. Bu sebeple Instagram tanıtım verme size hem firmanızı, üstelik ürünlerinizi geniş bir kitleye tanıtabilme fırsatı sunar. Zira her gün kullanıldığı için, hedeflediğiniz kitleye daha basit ulaşmanız mümkündür.

Eğer doğru bir tanıtım verirseniz etkin sonuçlar alabilir, bunun neticesinde aldığınız verimi yükseltebilirsiniz. Bunun iki tekniği olup birincisi platform üzerinden prosedür yapmadır. Bunun için bu maddeler vardır;

Business Manager hesabına girilir. Eğer yoksa yeni bir adet açılır.
Bu hesaba Instagram ve Facebook profilleri eklenir.
Reklam hesabı açılır. Eğer varsa Business Manager hesabına entegre edilir.
Ardından tanıtım hesabına girilerek, tanıtım oluşturulmaya başlanır.
Hedef seçildikten sonra, tanıtım için bir bütçe belirlenir.
Hedef kitle seçilerek, tanıtım türü belirtilir.
Son olarak doğruluğu doğrulama edildikten sonra tasdik için gönderilir.
İkinci usul şayet fenomenler vasıtasıyla tanıtım vermedir. Burada daha çok verim almanız için, birtakım bilmeniz gerekli olanlar de vardır. Eğer tanıtım alabilmek istiyorsanız, bu yöntemle siz de kazanabilirsiniz.

Instagram’dahi Reklam Verme Yöntemleri
Eğer fenomenler vasıtasıyla tanıtım vereceksiniz, Instagram sponsorlu tanıtım verme ücretleri konusu ile ilgili değişiklikler olduğu bilinmelidir. Fenomenlerin her biri değişik meblağlar belirtmekle beraber, bunun üstünde anlaşmanız muhtemel olur.  Bu hususta bu gibi halleri aşikar bulundurmanız önerilir;

Takipçi Sayısına Dikkat Edin
Beğenilerini İnceleyin
Yorumları Kontrol Edin
Hedef Kitlenizi Belirleyin
Bir Plan Oluşturun
Birden çok şahsa tanıtım verin
Eğer bunlara dikkat ederseniz, verdiğiniz reklamlardan daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Takipçi Sayısına Dikkat Edin
Eğer Instagram tanıtım verme için üyeleri yahut fenomenleri kullanacaksanız, haberleşme kurmadan evvela takipçi sayısına bakmanız lazım olur. Zira bu vaziyet, reklamınızın en çok kaç şahsa ulaşacağını belirtir. Böylece doğru bir tanıtım kampanyası ile en geniş kitleye ulaşmanız epey kolaydır.

Beğenilerini İnceleyin
Instagram içinde tanıtım verecekseniz, her ne kadar takipçi sayıları ilk ilkin dahi olsa ikinci dikkat etmeniz gereken, beğenilerdir. Bu takipçi sayısından dahi ara sıra önemlidir. Zira bir sayfanın beğenisi ne kadar düşükse, manası takipçileri yönünden sevilmediğini yahut takip edilmediğini gösterecektir.

Bu durumda reklamınız ne kadar etkin olursa olsun, fazlası şahıs görmeyeceği için netice dahi alamazsınız. Örnek olarak 30,00 takipçili bir hesabın 10,000 beğenisi varsa, bunun manası en çok 10.000 şahsa ulaşabileceğinizdir.

Ancak 20,000 takipçili bir hesap 15,000 haz alıyorsa, size daha çok kazanç sunacaktır. Dolayısıyla yüksek zevkler, her daim önemlidir.

Yorumları Kontrol Edin
Takipçi ve haz sayıları Instagram tanıtım verme neticesinde kaç şahsa ulaşabileceğinizi belirtir. Ancak bunların tümü naturel olarak alıcı olmaz. Sadece sizi yahut ürününüzü görmelerine yardımcı olur. Eğer satmak istiyorsanız, burada yorumlar dahi döneme girer.

Zira yorumlar çoğunlukla negatif yahut spam doluysa, sayfanın o kadar nitelikli olmadığını gösterecektir. Bu sebeple satışlarınız dilediğiniz kadar olmayabilir. Ancak yorumlar pozitif yöndeyse, hesabın sevildiğine işaret eder. Böylece satma potansiyeli de artar.

Burada bilmeniz gereken her hesabın negatif yoruma sahip olabileceği, birtakım kullanıcıların kasti spam yapabileceğidir. Bu araştırmada sadece yorumların ağırlıkla negatif mi, pozitif mi olduğuna bakmanız lazım olur.

Zira pekçok şahıs sayfayı sevmese dahi, haz atabilmektedir. Ancak yorumlar ne kadar bilindik olduğunu gösterir.

Hedef Kitlenizi Belirleyin
Her tanıtım kampanyası belli bir gaye kitleye sahiptir. Bu sebeple ister Instagram tanıtım yöneticisi, dilerseniz başka kullanıcılar üzerinden bir çalışma yapacak olun; kime seslenmek dilediğiniz belirlenmelidir.

Aksi durumda daha geniş bir kitleye yakınlaşmak halinde kalınır. Her ne kadar pozitif görülse de, gerçekte negatif bir tesir sunar. Zira şahıslar kendilerine seslenme etmeyen bir ürünü görse dahi ilgisizlik ile karşılayacaktır. Örneğin basketbol seven şahıslara futbol ürünleri tanıtırsanız, şahıslar görse dahi satın almayacaktır.

Ancak futbol seven insanları hedeflerseniz, satım yapma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Zira reklamların esas hedefi ürünlerin tanıtılması değil, satılmasıdır.

Bir Plan Oluşturun
Eğer tanıtım verecekseniz, ilk olarak ne istediğinizi bilmeniz lazım olur. Bundan sonra dahi size en iyi neticesi sunabileceğini düşündüğünüz şahıs ile haberleşme kurmanız kuraldır. Ardından dahi beraber bir düzenleme önerilir.

Böylece hangi paylaşım türünün size daha iyi neticeleri vereceğini bulabilir, karşı yönlerden de öneriler alarak ortak bir noktada buluşabilirsiniz. Örneğin hikâyelerde paylaşacaksanız ve bireyin burada izlenmesi düşükse, size dilediğiniz neticesi vermez.

Ancak canlı bir yayında ürününüze yer verip kullandığını söylemesi, pekçok şahıs yönünden not edilip, alaka ile karşılanabilir.

Birden çok şahsa tanıtım verin
Reklam verecekseniz, ilk evvela insanların reklamlardan haz almadığını bilmeniz lazım olur. Ancak bu vaziyet, vermemeniz manasına gelmez. Zira şahıslar bir tanıtımı çok sayıda kere gördüğünde merak edebilmektedir. Bu olmasa dahi aklına kazındığı için, tanıttığınız ürüne gereksinimi olduğunda sizi tercih edebilir.

Bunu sağlamak için bir şahsa çok tanıtım vermek, dilediğiniz neticeleri vermez. Ancak 4-5 yahut daha çok şahıs ile tanıtım anlaşması yaparsanız, insanlar değişik şahıslarda gördüğü için daha iyi sonuçlar sunar.

Instagram’dahi Reklam Alma Yöntemleri
Eğer platformu bundan sonra para kazanma için kullanmak istiyorsanız, Instagram tanıtım alma en çok sarfedilen yöntemdir. Nasıl alacağınızı bilmiyorsanız, bunun iki tekniği vardır. Birincisi firmanın sizinle bağlantı kurup, çalışmadan bahsetmesidir. Yeterince tanınırsanız, bu durumun gerçekleşmesi o kadar dahi zor değildir.

Ancak istatistikleriniz iyi olduğu durumda çok tanınır değilseniz, firmalar ile kendiniz bağlantı kurmanız lazım olur. Bunun için bu gibi konulara dikkat etmeniz lazım olur;

İstatistiklerinizi yükseltin
Takipçilerinizin ağırlıkla hangi cinsiyet ve yaş gurubunda olduğunu denetim edin
Gerçekçi düşünün
Böylece tanıtım alma şansınızı yükseltebilirsiniz.

İstatistiklerinizi Yükseltin
İstatistikler takipçi, haz ve yorum gibi halleri kapsamaktadır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz üzere bu haller tanıtım neticelerini etkiler. Bu bakımdan ne kadar yüksekse, kabul edilme şansınız o kadar yüksektir. Yorumlarınızın pozitif olması, hakkınızda firmalara bilgi verir.

Bu sebeple Instagram tanıtım alma istiyorsanız, firma ile iletişime geçmeden sabretmeniz, muhtemel muhtemel epey yükseltmeniz tavsiye edilir.

Takipçilerinizin Ağırlıkla Hangi Cinsiyet Ve Yaş Gurubunda Olduğunu Kontrol Edin
Eğer gereğince tanınmamışsanız, firma ile bağlantı kurarak Instagram tanıtım alma ile onları, ürünlerini tanıtmak istediğinizi belirtmeniz lazım olur. Burada bilmeniz gereken, her firmanın bir kitleye seslenme ettiğidir. Örneğin kozmetik şirketine ileti atarsanız, müşterilerinin ağırlığı kadınlardan oluşacaktır.

Zira erkekler de şahsi bakıma dikkat etse de, kadınlar bu hususta daha çok para harcamaktadır. Eğer takipçilerinizin hangi cinsiyette olduğunu ve umumi yaş kitlesini incelerseniz, daha doğru bir firma ile bağlantı kurabilişiniz. Örnekten hareketle çoğunlukla kadınlar yönünden takip ediliyorsanız, kozmetik firmaları yönünden kabul edilmeniz daha olasıdır.

Gerçekçi Düşünün
Instagram üstünde para kazanmak talip cümle alem ilk olarak en büyük sayıları düşünmektedir. Ancak istatistikleriniz çok yüksek değilse, tanınmıyorsanız kabul edilseniz dahi elde edebileceğiniz kazanç çok dahi yüksek olmayacaktır.

Bu sebeple yüksek rakamlar vermek, en esasen kabul edilmemenize neden olur. Gerçekçi düşünmek, pozitif sonuçlar almanıza yardımcı olur.