Instagram’da Mavi Tik Almanın Yolları Nelerdir?

Instagram’da Mavi Tik Almanın Yolları Nelerdir?

Instagram, her geçen gün daha dahi bilindik bir duruma gelen sosyal medya platformları arasında bulunmaktadır. Instagram platformunda ön plana çıkmak talip bireyler, Instagram’dahi mavi tik almanın yolları nelerdir sorusuna cevap aramaktadır. Zira mavi tike sahip profiller, daha çok aşikar olmakta ve güvenirliğini kanıtlamış olarak kabul edilmektedir.

Instagram’dahi mavi tik almak, yani verified account duruma gelmek, sanıldığı kadar basit değildir. Zira günümüzde meşhur isimlerin bazılarında dahi mavi tik bulunmamaktadır. Doğrulanmış hesap olmak talip Instagram kullanıcıları, bu isteklerini yerine getirmek için pekçok değişik hususa dikkat etmelidir. Aksi durumda, hiç bir fiil yapmadan tasdikli bir hesaba sahip olmak pek de muhtemel değildir.

Instagram’dahi tanınır duruma gelmek, mavi tik alarak ön plana çıkmak ve Instagram yönünden tasdikli olmak için yapılması lüzumlu olanlar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için alttaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Instagram Mavi Tik Nedir?
Instagram mavi tik, bir hesabın tasdikli olduğunu kanıtlayan ve hesap adının derhal beraberinde bulunan mavi renkteki sembole verilen addır. Mavi tik, bir hesabın reel bir ademoğlu yahut kuruma ilişkin olduğunu kanıtladığı için güvenilen hesap çağrışımı gerçekleştirmektedir. Yani bu tarz tasdikli hesapların takipçi adedi dahi yüksek olmaktadır.

Instagram yönünden teyit simgesi almış hesaplar ön plana çıkmaktadır. Zira bu tarz hesapların paylaşımları ve gönderi yorumları mavi tik sembolü içerdiği için göze çarpar. Bu sebeple pekçok Instagram kullanıcısı, Instagram mavi tik alma 2021 hususu üstüne incelemeler gerçekleştirmektedir. Bu noktada bilinmesi lazım olur ki, Instagram 2014 tarihinde her bilinir insanın (Oyuncu, şarkıcı, devlet adamı, politikacı gibi) kendi kendine mavi tik almasını sağlamıştır. Ancak yeni düzenlemeler ile hesap teyit tiki almak için müracaat yapılması gereklidir.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?
Instagram mavi tik almak talip Instagram kullanıcıları, bu armaya nasıl sahip olabileceklerini merak etmektedir. Doğrulanmış hesap unvanı almak için daha evvela de bahsetmiş olduğumuz gibi bir müracaat yapılması gereklidir. Ancak her kendi namına hesap açan ademoğlu teyit işareti alamamaktadır. Zira mavi tik almak için birtakım şartların yerine getirilmesi gereklidir. Aşağıdaki listede, mavi tik müracaatı yapabilmek için hesabınızda bulunması gereken özellikler açıklanmaktadır.

İlk olarak mavi tik almak dilediğiniz hesabınızın aslında size ilişkin olması gereklidir. Fake hesaplar, ilan hesapları, hayran sayfaları gibi reel olmayan türlü hesap çeşitlerine mavi tik verilememektedir.
Farklı insanların gönderilerinin yineleme paylaşıldığı hesaplar, reel hesapları temsil etmediği için mavi tik alamamaktadır.
Doğrulanmış hesap unvanı almak için müracaat gerçekleştireceğiniz Instagram hesabının eşsiz olması gereklidir.
Mavi tik müracaatı yapacak olan hesabın kesinlikle sonuçlanmış olması gereklidir. Yani, hesabınızda asgari bir gönderi paylaşılmış olması ve yaşam öyküsü kısmının tamamlanması lazım olur.
Hesabınızın kesinlikle kıymetli olması lazım olur. Örnek vermek gerek görülürse paylaşımlarınızın dikkat çekmesi, haber kalitesi taşıması, iyi bir figürü temsil etmesi gibi öğeleri içermesi gereklidir.
Yukarıdaki nedenlere dikkat ederseniz, mavi tik almanız çok daha basit olacaktır. Ancak az takipçili, kıymetsiz, kişisel olmayan, değişik hesapların gönderilerini kendi hesabında paylaşan kullanıcıların mavi tik başvuruları onaylanmamaktadır.

Instagram Mavi Tik Almak İçin Kaç Takipçi Gerekir?
Instagram tasdikli hesaplar, belli bir takipçi standardına ulaşan profillerdir. Bu sebeple Instagram mavi tik almak için kaç takipçi lazım olur sorusuna sık sık cevap aranmaktadır. Bu noktada bilinmesi lazım olur ki, mavi tik müracaatı uygulamak talip kişilerin asgari 10.000 takipçisi olması gereklidir.

Instagram tasdikli hesap unvanı olabilmek için sadece takipçi sayınızın 10.000 sınırına erişmesi yeterli olmamaktadır. Daha evvela de belirttiğimiz gibi takipçi sayısına ilave olarak pekçok hususa dikkat edilmesi gereklidir. Bu bağlamda bilinmesi gerekenlerden bir tanesi de, her 10.000 takipçi sayısına ulaşan profillerin mavi tik alamayacağıdır. Bu nedenden dolayı sadece takipçi sayışınıza ilave olarak hesabınızın başka etkenlerine de dikkat etmeniz epey büyük bir ehemmiyet arz etmektedir.

Instagram Mavi Tik Fiyatı Ne Kadar?
Instagram mavi tik sahibi olmak talip kullanıcılar, sık sık Instagram mavi tik fiyatı araştırmakta ve ne kadar ödeme yapmaları gerekliliğini öğrenmek arzu etmektedir. Bu noktada mavi tik müracaatı yapabilmek için rastgele bir ücret ödemenizin lüzumlu olmadığını bilmeniz gereklidir. Ancak ara sıra ücret karşılığında tasdikli hesap unvanı alınmaktadır.

Özellikle PR hedefiyle belli firmalar ile anlaşıp teyit satın alma prosedürü yapılabilmektedir. Bu gibi satın alma gerektiren hallerde aşağı yukarı olarak 30.000 TL ödeme yapılması gereklidir. Ancak daha evvela de belirttiğimiz gibi PR anlaşmaları ile ilgili olmayan mavi tik alma işlemlerinde rastgele bir ödeme yapmanız lüzumlu değildir.

Instagram Mavi Tik Almanın Avantajları Nelerdir?
Instagram mavi tik, tahmin edilenin tersine sadece bir teyit simgesi değildir. Bu sebeple mavi tik almanın pekçok pozitif getirisi bulunmaktadır. Aşağıdaki listeye göz atarak bu mevzu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Mavi tik alan hesaplar, güvenilen olduklarını kanıt etmiştir. Bu sebeple daha profesyonel bir imaj çizilebilmektedir. Özellikle kurumsal firmalar için mavi tik epey değerlidir.
Mavi tikli hesapların takipçi ve zevk sayılarında dahi büyük bir artım görülmektedir.
Mavi tik alan hesapların keşfete düşmesi ve epey büyük bir iletişim alması mümkün olabilir. Bu sebeple bu tarz hesaplar daha iyi olarak kabul edilmektedir.
Doğrulanmış olan hesaplar, teminat altında tutulmaktadır. Zira bu hesaplar eşsiz olduklarını kanıt etmiştir. Bu dahi demek oluyor ki, bu tarz hesaplar hilekarlık ve üçkağıt gibi negatif hallere karşı koruma altına alınmıştır.
Diğer kullanıcıların gönderilerine yorum yapan mavi tik almış hesaplar daha ön plandadır. Bu sebeple bu tarz hesapların kanaatleri daha geniş bir kitle yönünden ayrım edilebilmektedir.
Yukarıda dahi görülebildiği üzere tasdikli hesaplar, sadece mavi tik emojisi içeren profiller değildir. Zira bu hesaplar, hem güvenilen üstelik iyi olduklarını kanıtlamaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı mavi tik almak basit bir prosedür değildir.

Instagram Mavi Tik Alma Hilesi
Instagram kullanıcıları, mavi tikleri almanın ne kadar zor olduğunu gördükten sonra Instagram mavi tik alma hilesi incelemesi gerçekleştirmektedir. Instagram hesabınıza mavi tik ilave etmek için gerçekleştireceğiniz üçkağıt işlemlerinin bir kabahat olduğunu bilmenizde büyük bir yarar vardır. Zira tasdikli hesaba sadece üçkağıt yahut ücret karşılığında sahip olmak doğru bir tutum değildir. Buna ilave olarak üçkağıt ile edinilmiş mavi tik, rastgele bir getiri sağlamayacaktır. Zira insanlar hesabınıza girdikten sonra hesabınızın mavi tik için elverişli olmadığını derhal anlayacaktır. Ki bu vaziyet, sizin emniyetsiz bir imaj çizmenize sebebiyet verecektir.

Instagram mavi tik alma hilesi kullanmak yerine, hesabınızı aktif olarak kullanmaya ve takipçi sayınızı çoğalmaya çalışmanız tavsiye edilmektedir. Zira daha evvela de belirttiğimiz gibi üçkağıt aracılığıyla alınan mavi tik sembolleri, süratli bir şekilde reel olmadığı kanıtlanabilen üçkağıt çeşitleri arasında bulunmaktadır. Bu sebeple emniyetsiz ve profesyonel olmayan bir duruş oluşturmamanız için mavi tik hilesine başvurmamanız tavsiye edilmektedir.