İnstagram’da Keşfete Düşmenin Püf Noktaları

İnstagram’da Keşfete Düşmenin Püf Noktaları

İnstagram dahilinde bulunan Keşfet bölümü; aniden çok kullanıcı yönünden incelenen bir özelliktir. Hem bütün İnstagram kullanıcılarının üstelik bilhassa bu alanda ünlü olmak talip şahıslar yönünden keşfet bölümü epey önemlidir.

Hesabının daha çok şahıs yönünden görünür ve bilinir olmasını talip pekçok kullanıcı Keşfet alanında yer almayı hedefler. Peki Keşfete nasıl çıkılır?  Bu alanda bulunarak nasıl takipçi adedi arttırılır?  Şimdi keşfet özelliğine dair bilinmesi gereken ve buradan aktif olmak için uygulanabilecek ayrıntılarla devam edelim:

Keşfet’e Düşmek Ne Demek?
Son senesinin en yoğun şekilde sarfedilen internet alanlarının başında sosyal mecralar gelmektedir. Bu alanlar içerisinde Instagram resim ve video merkezli paylaşımlar yapmayı olanaklı kılan bir sosyal medya programı olarak dikkat çekmektedir. Ortaya çıktığı günden bu yana aniden çok kullanıcı sayısına ulaşan aplikasyon;  bünyesine değişik özellikler eklemekte ve tesir alanını genişletmektedir.

Özellikle daha çok takipçi sayısına ulaşmak talip ve sosyal mecrada aktif olmayı hedefleyen kullanıcıların alaka gösterdiği keşfete düşmek ne demek? Keşfet uygulamasının esası; aplikasyon dahilinde bulunan kullanıcıların inceledikleri ve sık sık baktıkları içerikler üzerinden alaka alanlarına göre; Keşfet sayfasına düşen paylaşımlara dayanır. Dolayısıyla aplikasyon dahilinde daha çok ferdi eğilimlere tabi önerilenler bölümü biçiminde sarfedilen bir içeriktir.

Keşfet’e Nasıl Düşülür?
İnstagram programını kullanan bireylerin çoğunluğu keşfet bölümünü incelemektedir. Ve pekçok gönderiye buradan erişilmektedir. Bununla beraber Keşfet’e düşerek takipçi miktarını çoğaltmak, yoğun bir şekilde zevk ve yorum almak gibi özellikler Keşfet’e düşmek ile yakından alakalıdır. Çünkü bu özellik değişik kullanıcıların birbirinden haberli olmasını sağlar.

Yani bir nevi programın kendi içindeki trafik akışını belirleyen özelliktir. Bu sebeple paylaşılmış olan rastgele bir içeriğin keşfette yer alması kullanıcılar yönünden önemlidir. Farklı bireylerin sayfayı görüşme etmesi ve takipçi adedinin yükselmesi yönünden çok mühim olan Keşfet’e nasıl düşülür?

Öncelikle bir gönderinin; o gönderiyle ilgilenecek şahıslar için Keşfette yer alması; aldığı yorum, zevk ve kaydetme sayısına bağlıdır. Bu içerikleri gerçekleştiren bir gönderi, alanla alakalı olan bireylerin Keşfet’ine düşmektedir. Ardından bu kısmındaki konumunu belli bir süre korur.

İnstagram Keşfet özelliğinde programın anne sayfasından değişik olarak, bireyin takip etmekte olduğu kullanıcıların değil tersine takip etmediği kullanıcıların gönderileri ile karşılaşılır. Buradaki gönderilen rastgele bir ayrıma tabi tutulmaksızın sahip olunan kullanıcının alaka alanlarına seslenme eden içerikler olmaktadır. Dolayısıyla İnstagram’dahi bulunan Keşfet özelliği; aplikasyon dahilinde değişik kullanıcılarla iletişime geçmek ve sosyal mecrada tesir alanını genişletmek için değerlendirilebilecek içeriklerden birisidir.

Yukarıda sayılan özelliklerle beraber İnstagram dahilinde paylaşılan bir gönderinin keşfete düşmesini sağlamak için ilk olarak gönderinin orijinal olmasından iltimat etmek lazım olur. Bu sayede Keşfet’e düşme oranı epey yükselecektir. Herhangi bir alıntı olmaksızın şahsi hesaba ilişkin ve orijinal paylaşımlar yapılmalı ve özellik bunu gerektirdiği için zevk, yorum ve kaydetmeyi en çok alacak etkin içerikler hazırlanmalıdır. Bununla beraber Keşfet’e düşmenin birtakım püf noktaları mevcuttur. Şimdi bu püf noktaları inceleyelim:

 İnstagram’dahi Keşfet’e Düşmenin Püf Noktaları Nelerdir?
 İnstagram Keşfet’e çıkamıyorum diyen kullanıcıların adedi epey çok. Bu alanda İnstagram Keşfet algoritmasını bilmek mühim ayrıntılardan bir tanesidir. İnstagram algoritması programın nasıl işlediğini robotların hangi noktalara dikkat ettiğini bilmeyi hedefler. Her pratikte olduğu gibi bu bilhassa de belli kurallar bütünü vardır ve bunlara uyulduğu takdirde kolaylıkla Keşfet’te yer alınabilir.

Öncelikle İnstagram çok geniş bir alanda hizmet veren sosyal medya ağları arasında bulunmaktadır. Bu sebeple aplikasyon dahilinde robotlar kullanır. Bu robotlar keşfette yer alacak hesapları seçmekte ve birtakım kurallar kapsamında hareket etmektedir. Dolayısıyla kullananlara ilişkin paylaşımlar incelenir ve belli bir sıralama oluşturulur.

İnstagram algoritmasında istenilen şekilde yer almak ve keşfete çıkabilmek için önde gelen koşullardan bazıları bu şekildedir:

Paylaşılan içerikler genellikle foto ve video çoğunluklu olduğu için; bunlara ilişkin görüntü niteliği
Rakam ve yazı gibi içeriklerin konuyla ilgisiz olmaması ve mübalağalı şekilde sunulmaması
Repost yahut daha net bir söylem ile ‘gerigönderi’ yapılmaması.
Yukarıda sayılan içerikler İnstagram algoritmasından sıhhatli bir şekilde geçebilmek ve Keşfet’ten yer almak için dikkat edilmesi gereken esas özelliklerdir. Bununla beraber İnstagram’dan sahip olunan hesabın Keşfet’te yer alabilmesi için dikkat edilmesi gereken bir başka özellik daha mevcuttur. Bu dahi İnstagram etiketlerinin doğru kullanmaktır. Uygulama yönünden yayılan hizmet tarafında her bir kullanıcı bir gönderide en çok 30 etiket kullanabilir. Fakat bu etiketlerin tümü birbiriyle ve gönderi ile irtibatlı olmalıdır.

Bu aşamada etiketler konusu ile ilgili verilebilecek en iyi püf nokta, içerisinde bulunan yılda ve yakın vakitte en bilindik keşfet etiketlerini ele almak ve gönderi ile irtibatlı olacak şekilde bunları kullanmaktır. Robotlar yönüne doğru etiket tüketimi ayrım edildiği takdirde;  sahip olunan hesap Keşfet alanında ön sıralara çıkacaktır.

İnstagram Keşfet'e düşmek için kaç takipçi lazım olur tipinde sorular sık sık sorulmaktadır. Takipçi adedi bütün sosyal medya alanlarında olduğu gibi bu alanda dahi elbet çok önemlidir. Ancak tek başına yeterli bir faktör olmadığı için sadece takipçi üzerinden Keşfet’e düşüleceği doğru değildir. Bu sebeple yukarda verilen veriler ışığında başka noktalara dahi dikkat ederek ilerlemekte yarar vardır.

Keşfet’e Düşmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
Keşfet alanında yer almak için;  mühim olan değişik birtakım detaylar mevcuttur. İlk olarak hesabın bütün kullananlara açılmış olması mecburidir. Çünkü yukarıdaki her adım takip edilerek doğru şekilde uygulansa dahi;  bunları araştıran şahıslar profili göremediği takdirde takipçi talebi almak zordur.

İnstagram resim içeriğe dayalı bir paylaşım ağıdır. Bu sebeple video ve foto gibi içeriklerin niteliği ve çözünürlüğü mühim noktalardır. Aynı vakitte içeriğin kopya olup olmadığı dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeridir.

İnstagram dahilinde her gün aniden çok kullanıcı benzeri içerikler paylaşmaktadır. Hatta bir paylaşımı aniden çok bireyin yaptığını görebilirsiniz. Ancak bu programlar Keşfet’e çıkılmasını mutlaka sağlamaz.  Bu noktada başka sahip olunan kullanıcıların bakış açısı ile değerlendirmek ve hangi içeriklerin beğenildiğini düşünmek de önemlidir. Kaliteli içerikli paylaşım yapılması gerektiği gibi, bunları tertipli bir şekilde uygulamak dahi yararlı olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir başka konu dahi; İnstagram’ın resim paylaşımlara dayalı bir sosyal mecra olduğudur. Dolayısıyla görsellerin beraberinde uzun paylaşımlar yerine kısa yazılar tercih edilmesi lazım olur.

 İnstagram’dahi Keşfet’e Düşüldüğü Nasıl Anlaşılır?
Diyelim yukarda söylenen adımların tümü tamam. Peki İnstagram keşfete düşme nasıl anlaşılır?  Konu dahilinde en çok merak edilen içeriklerden birisi de; lüzumlu adımlar uygulandığı takdirde İnstagram Keşfet’te yer alındığının nasıl anlaşıldığı sorusudur.

Öncelikle Keşfet’e düşme durumunun sahip olunan hesaba gelen zevk, yorum, izlenme ve takipçi adedi üzerinden kavramak muhtemel olmaktadır. Normalden çok daha çok takipçi alınmaya başlandığı takdirde ve zevkler de tıpkı süratte artıyor şayet; nihayetinde Keşfet’e düşündüğü manasına gelir.

İnstagram pekçok şahıs yönünden yoğun olarak tercih edilen bir aplikasyon olmakla beraber Keşfet gibi değişik özellikleri ile de ön plana çıkmaktadır. İnstagram dahilinde Keşfet’e düşmenin püf noktalarını verdiğimiz yazımızın sonuna geldik.