Instagram’da Butik Hesabı Açacaklara 10 Tavsiye

Instagram’da Butik Hesabı Açacaklara 10 Tavsiye

Butik hesapları Instagram üstünde epey basit bir şekilde açılabilir. Bu sebeple platform üzerinden para kazanmak talip pekçok bireyin ilk tercihidir. Instagram’dahi butik açmak her ne kadar epey basit olsa dahi lüzum vergi problemleri yaşamamak, gerekse müşterinizin nazarında pozitif bir imaj çizebilmek için birtakım konulara dikkat etmeniz lazım olur. Bu hususta birtakım tavsiyeler şöyledir;

Şirket oluşturun
Etkileyici bir ad keşfedin
Logo teşhis edin
Açık profilden satım yapın
Ödeme ve kargo yöntemlerini teşhis edin
Diğer hesapları inceleyin
Ürün bilgilerini kusursuz şekilde yazın
Kaliteli foto kullanın
Etiketler kullanın
Düzgün bir haberleşme belirleyin
Eğer bunlara dikkat ederseniz, daha problemsiz bir şekilde başlayabilirsiniz.

1.      Şirket Oluşturun
Instagram’dahi satmak istiyorsanız bir işletme açmanız gerekmez; fakat oluşturmamak müşterilerin size güvenmemesine niçin olur. Ayrıca Instagram’dahi butik açmak vergi için de negatif bir tesiri vardır.

Zira ülkemiz kanunları kapsamında internetten satım yapan bireylerin, kurumların gelir vergisi ve KDV gibi birtakım vergileri vermelidir. Buna dikkat etmemek, vergisiz satım yapma sebebiyle kanuni yükümlülüklerle sonuçlanır.

Ancak bir firmanız olursa hem kanunlara uyabilir, üstelik müşterilerin güvenini kazanabilirsiniz.

2.      Etkileyici Bir İsim Keşfedin
İsim işletmeleri tanıtıcı kimlikler niteliğindedir. Herkes sizi buradan tanıyacağı için hoş bir ad belirlememek, reklamınızı hoş yapamamanız manasına gelir. Dolayısıyla tavsiye edilen, kurmadan evvela ayrıntılı bir şekilde düşünmedir.

Burada hatırlamanız gereken, ismin değişik bir kurumu çağrıştırmaması gerektiğidir. Belirlediğiniz ismin akılda daimi olmasına alaka göstermek, insanların sizi daha basit hatırlamasına yardımcı olacaktır. Dolayısıyla yalın isimlerin tercihi tavsiye edilir.

3.      Logo Tespit Edin
Bir ad saptadıktan sonra, sırada şahsınıza ilişkin bir amblem tasarlamak vardır. Logolar bir işletmeyi en iyi şekilde tanıtıcı araçlardır. Vermek dilediğiniz mesajı karşı tarafa en iyi ileten ve reklamınızı yapan esas unsurlardandır.

Bir amblem sahibi olmak, akılda daimi olmanızı dahi sağlar. Eğer insanların basit hatırlayacağı ve günlük yaşamda dahi sizi anımsatacak bir dizayn düşünürseniz, tanıtım masraflarını mühim bir oranda kısmanız dahi mümkündür.

Tek dikkat etmeniz gereken, logonun orijinal olmasıdır. Zira değişik bir firmayı anımsatırsa, diğer bir bireyin reklamı yapılır. Eğer yetkin yardımı alırsanız, Instagram’dahi butik açmak neticesinde daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

4.      Açık Profilden Satış Yapın
Instagram’dahi kapalı profilden paylaşım yapmanın esas hedefi, kullanıcılarda bir merak oluşturmadır. Böylece takipçi sayıları dahi yükseltilmeye çalışır. Ancak bilmeniz gereken, nerdeyse hiç bir kullanıcının merak ettiği bir hesabı ele alabilmek için takip talebi atmayacağıdır.

Dolayısıyla bir butik hesabı açacaksanız, insanlar sizi takip etme zorunluluğu olmadan inceleyebilmelidir. Satın alabilmek için takip etme gibi mecburilik olmadığı için, gizli bir profil yalnızca müşterilerinizi kaybetmeniz manasına gelir.

5.      Ödeme Ve Kargo Yöntemlerini Tespit Edin
Eğer butik açacaksanız ve Instagram butik toptancıları konusu ile alakalı endişeleniyorsanız, gerçekte bu epey gereksizdir. Zira tercih edebileceğiniz pekçok opsiyon vardır. Kalite ve bedel ikilisine dikkat ettiğinizde, elverişli butik malzemeleri keşfetmek çok kolaydır.

Ancak asıl mühim olan ödeme ve kargodur. Her tüketici güvenilir bir alış veriş uygulamak ister. Eğer bunu onlara sağlamazsanız, bir süre sonra kimse sizden alış veriş yapmaz. Ayrıca kargo için bir firma ile anlaşmak tavsiye edilir. Böylece gönderimler daha iyi yapılır.

Her müşteri ödeme ve kargo yöntemleri ile alakalı bilgilenmek istediği için, bunu butik hesabınızda lüzumlu şekilde izah etmek, onları daha çok memnun edecektir. Zira fazlası şahıs ödeme yöntemlerinin neler olduğu sorusunu sorarak zaman yitirmek istemez.

6.      Diğer Hesapları İnceleyin
Instagram üstünde butik açacaksanız, her şeyden evvela ilk ve son olmayacağınızı bilmeniz lazım olur. Dolayısıyla sizden evvelki tarihlerde açılan hesaplara göz atmak, daha iyi fikir sahibi olmanıza yardımcı olur.

Böylece onların neler yaptığını ve nasıl bir yol izlediğini görebilir, paylaşımda kullandığı dili inceleyebilir, bunlara göre kendi planınızı belirleyebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken aldığınız fikirleri orijinal bir şekilde kullanmanız gerektiğidir.

Zira orijinal olmamak, yalnızca kopyaladığınız işletmeyi yükseltecek bir durumdur.

7.      Ürün Bilgilerini Eksiksiz Şekilde Yazın
Butik hesabı açacaksanız bir satıcı gözüyle değil, alıcı gözüyle düşünmeniz lazım olur. Böylece her alıcının mahsul bilgilerini tam manasıyla okumak istediği gerçeği basit bir şekilde öne menfaat. Her ne kadar Instagram’dahi butik açmak için mühim olsa dahi, pekçok hesap buna ehemmiyet göstermez. Durum bu türlü olunca dahi satışlarınız isteğinize göre olmaz.

Bu sebeple bir mahsul eklediğinizde onun bütün özelliklerini belirtmeniz lazım olur. Avantajlı yollarını öne çıkarmak, bir müşteriye onu niçin alması gerektiği ile alakalı bilgi verir. Dikkat etmeniz gereken, bütün cümlelerin orijinal olması ve sizin tarafınızdan kaleme alınmasıdır. Zira ürünü satan şahıs olarak ile alakalı yazacağınız kelimeler daha dikkat alımlı olacaktır.

8.      Kaliteli Fotoğraf Kullanın
Instagram içinde satmak istiyorsanız kurumsallığı ve platformun trendlerini birleştirmeniz lazım olur. Zira ekstrem kurumsal bir hesap sıkılmalara niçin olur. Ancak bunu elden bırakmanız dahi güvensizliği meydana çıkarır.

Bu bakımdan dikkat etmeniz gereken maddelerden bir tanesi de fotoğraflardır. Instagram’dahi her kullanıcı nitelikli bir foto görmek ister. Eğer onlara bunu sağlamazsanız, epey negatif bir fikir meydana menfaat.

Dolayısıyla kuvvetli bir kameranız olması kuraldır. Ayrıca fotoğrafları yüklerken, ürünü tam manasıyla gösterdiğinden de güvenilir olmanız lazım olur. Böylece müşteriler daha iyi inceleyebileceği için, alabilmek için daha istekli olabilir.

9.      Etiketler Kullanın
Her sosyal medya platformunda olduğu gibi, Instagram içinde de etiketler yoğun olarak tüketilir. Bunun esas nedeni, bir paylaşımı milyonlarca şahsa eş vakitli gösterebildiği içindir.

Bir butik hesabı olarak bunlardan faydalanmak, sizi takip etmeyen aniden çok kullanıcıya seslenme edebilme fırsatını doğurur. Ancak tek dikkat etmeniz gereken nasıl kullandığınızdır. Zira sosyal medya platformları, etiketlerin nasıl kullanıldığına büyük itina gösterir. Şayet paylaşımla ilgisiz bir etiket varsa bu dilediğiniz neticesi getirmez.

Örneğin sporla alakalı bir etiket kullanarak onlara seslenme etmeye çalışmak, en esasen hatalı bir stratejidir. Nitekim platform bir süre sonra size kısıtlama dahi verebilir.

10. Düzgün Bir İletişim Belirleyin
Günümüzde sosyal medya hesaplarında bir gelir kazanmaya çalışanların adedi süratli şekilde yükselir. Bunun için en çok tercih edilen Instagram butik açmak olmaktadır. Zira platform içinde bir hesap, bedava bir şekilde oluşturulabilir.

Instagram’ı milyonlarca şahıs her gün aktif kullandığı için, bu vaziyet potansiyel aniden çok müşteri manasına gelir. Ancak nasıl hareket edeceğinizi bilmezseniz, bu pazardan hiç bir şey kazanamamanız dahi olasıdır.

Burada dikkat etmeniz gereken konulardan bir öteki de iletişimdir. Teknolojinin geliştiği günümüzde, saniyeler içinde dünyanın öteki ucuyla ilişki sağlanabilir. Eğer sizin için bu geçerli değilse, keskin bir itimat sarsıntısına niçin olacaktır.

Dolayısıyla hesabınızda kullanıcıların sizinle nasıl haberleşme kurabileceğini belirlemeniz lazım olur. Tavsiye edilen hem e-posta, üstelik telefon kullanmadır. Zira birtakım şahıslar yazarak bağlantı kurmayı dahi tercih edebilir.

Eğer müşterilerinize 7 gün 24 saat aktif bir bağlantı hattı sunarsanız hizmet evveli, hizmet sırası ve hizmet ardından onların soru ve problemlerini dinleyip, çözüme kavuşturabilirsiniz. Böylece mutlulukları dahi artacaktır.