Instagram’da beğendiklerimi nasıl görürüm?

Instagram’da beğendiklerimi nasıl görürüm?

“Instagram’da beğendiklerimi nasıl görürüm?” sorusu son günlerde kullanıcılar yönünden sık sık merak edilmeye başlanan konular arasında yer almakta.

Dünyanın en büyük sosyal medya mecralarından birisi olan Instagram’dahi uygulanabilecek o kadar çok şey var ki insanlar dahi ara sıra yaptığı şeylerden ötürü hataya düşebiliyor. Örneğin bir kullanıcı ezkaza bir gönderiye zevk attı ve o gönderiyi kaybetti. Bunun beraberinde kullanıcı beğendiği gönderileri görmek isteyebilir. Bu halde yapılması gereken prosedür beğenilir gönderileri ele almak.

Instagram uygulamasında beğenilir gönderileri görmek için birkaç aşaması takip edebilmek gerekiyor. Bu adımları problemsiz bir şekilde uygulayan sosyal medya kullanıcısı, Instagram hesabında hangi gönderileri beğendiğine süratli bir şekilde ulaşabiliyor.

Instagram’dahi beğendiklerimi nasıl görürüm?
Instagram uygulamasında beğenilir gönderilere ulaşmak için ilk olarak Instagram uygulamasının başlatılması gerekiyor. Uygulama başladıktan sonra profile giriş yapılmalı. Profilin sağ üst evresinde bulunan 3 çizgi işaretine bastıktan sonra burada bulunan “Ayarlar” kısmına girilmeli.

Ayarlar içinde hareketlerin, bildirimler, tanıtımlar ve ödemeler gibi pekçok opsiyon yer almakta. Burada bizim işimize yarayacak olan “Hesap” opsiyonu olmakta. Bu seçeneğe dokunduktan sonra asıl gönderinin olduğu yere azıcık azıcık ulaşmış oluyoruz. Hesap sekmesi içinde kaydedilenler, yakın dostlar, dil ve tabi hesaplar gibi pekçok düğme bulunmaktadır. Burada kullanıcının basması gereken düğme altta bulunan “Beğendiğin Gönderiler” olmakta. Bu düğmeye bastıktan sonra beğenilir bütün gönderiler burada yer almakta.

Beğenilen gönderilere ulaşmak ne işe yarar?
“Instagram’dahi beğendiklerimi nasıl görürüm?” sorusunu cevapladık. Şimdi de bu sekmenin ne işe yaradığından bahsedeceğiz. Bu sekmenin pekçok hedefi bulunmaktadır. Bazıları öylesine bazıları dahi mühim haller olabiliyor. Bunlardan birisi kullanıcının merakı olmakta. Bazı kullanıcılar bu vakte kadar neleri beğendiğini merak edebilir ve buraya girerek yaptığı aktiviteleri inceleyebilir. İnceleme uygulamak, neleri beğendiğini görmek ve hangi aktiviteleri incelediğini bulmak hem nostaljik olur üstelik kullanıcının eski anlarını aklında canlandırmasına niçin olur.

Instagram’dahi beğenilir gönderilere ulaşmak ezkaza beğenilir bir gönderinin geri çekilmesinde de yardım ediyor. Bu vaziyet gönderi ekranında dahi yapılabilir ama şu şekilde bir misal düşünelim. Bir kullanıcı sevmediği bir bireyin gönderisini inceliyor. Yanlışlıkla kalp tuşuna bastı ve o sırada heyecandan programlamayı kapattı. Uygulamayı yineleme açtığında gönderi kaybolmuştu, yani yeni gönderiler görülmeye başlanmıştı. Kullanıcı o kaygı ile gönderiyi aramakla uğraşmak istemiyordu.

Bu hususta yapılması gereken beğenilir gönderileri ele almak ve gereken prosedür uygulamaktı. Hemen beğenilir gönderileri araştırmaya başlayan kullanıcı, sevmediği bireyin gönderisindeki beğeniyi geri çekerek süratli bir reaksiyon vermiş oldu. Bu vaziyet bu gibi ivedi hallerde çok işe yarayabiliyor.

Bu sekmenin bir diğer kullanılma hedefi beğenilir gönderileri araştırma gayeli olabiliyor. Bazı kullanıcılar beğendiği gönderileri inceleyerek esinlenmek istiyor olur. Bunun için her ne kadar kayıt özelliği bulunsa dahi bu sistem kayıt özelliği gelmeden evvela daha çok tercih edilen bir vaziyet idi. Günümüzde kullanım oranı azalmış halde.

Instagram’dahi nasıl zevk atılır?
“Instagram’dahi beğendiklerimi nasıl görürüm?” konusu ile ilgili mühim olan bir diğer ayrıntı Instagram kalp ve zevk ile ilgili sorular olmakta. Kullanıcılar Instagram’dahi nasıl zevk atılma fonksiyonunun olup olmayacağını merak ediyor. Instagram’dahi zevk atmak talip bir kullanıcının zevk atma prosedürü epey basit ve süratli olmakta. Öncelikle bir kullanıcının niçin zevk atmak istediğini açıklayalım. Bir kullanıcı bir ürünü sevdiğinde yahut bir diziyi beğendiğinde o şey için sevinç duyar, onu daha çok tercih edebilir. Instagram’dahi dahi tıpkı şekilde bir gönderi kullanıcının hoşuna giderse kullanıcı o gönderiyi beğenebiliyor.

Instagram’dahi bir gönderiyi beğenmek talip bir bireyin yapması gereken prosedür anne sayfa, keşfet yahut bir kullanıcı profili gibi rastgele bir alandaki gönderiyi ele almak. Gönderiyi inceledikten sonra kullanıcı şayet bu gönderiyi beğenirse ister görsele iki kere dokunarak kalp atabilir ister kalp simgesine basarak gönderiyi beğendiğini belli edebilir.

Instagram uygulamasında bir beğeniyi geri çekme
Sosyal medya devi Instagram uygulamasında ara sıra kullanıcılar ezkaza zevk atabiliyor. Bu halde yapılması gereken prosedür daha basit. Eğer bir kullanıcı zevk atılan bir ekrana yeniden çift dokunduğunda yahut rastgele bir şekilde ekrandaki gönderiye bastığında beğeninin geri çekilmediği ayrım edilmiş olmalı ki bu vaziyet gönderinin yineleme beğenilmesini sağlamıyor. Yalnızca beğenilir gönderinin üstünde yineleme kalp görülüyor. Bir gönderideki beğeniyi çekmek için yapılması gereken prosedür al renkli kalp simgesine basmak. Kırmızı renkli kalp simgesine basıldığında gönderideki zevk çekilmiş oluyor. Üst kısımda dahi anlattığımız gibi bir Instagram kullanıcısının beğeniyi çekmesi için pekçok nedeni bulunabiliyor.

Bir Instagram gönderisinde yapılabilen işlemler
Sosyal medya devi Instagram uygulamasında bir gönderi için uygulanabilecek pekçok prosedür bulunmaktadır. Bu işlemlerden birisi az evvela de anlattığımız gibi zevk uygulamak ve beğeniyi geri çekmek oldu. Uygulama içinde zevk atmanın dışında bir gönderiye uygulanabilecek pekçok fonksiyonu bu hususta açıklayacağız.

Instagram gönderisinin sol alt evresinde kalp simgesi yer almakta. Bu sembol zevk atmaya yarıyor. Yanında bulunan muhabbet balonu simgesi şayet gönderi ile ilgili yorum yapmayı sağlıyor. Kullanıcılar yorum yaparak gönderi ile ilgili düşüncelerini açıklayabiliyor. Sohbet balonu simgesinin beraberinde bulunan uçak simgesi de paylaşma ve direkt ileti özelliğine yönlendiriyor. Kullanıcılar bu simgeye tıklayarak gönderiyi hikayesine ekleyebiliyor yahut diğer kullanıcılar ile paylaşabiliyor. Gönderiyi diğer kullanıcılar ile paylaşırken dikkat edilmesi gereken vaziyet o gönderinin herkese açılmış olup olmadığı. Eğer gönderi herkese açılmış değilse ve ileti giden kullanıcı sayfanın takipçisi değilse bu vaziyet gönderinin karşı taraftaki kullanıcı yönünden görülmemesine neden olur.

Instagram gönderisinin sağ alt evresinde bir flama simgesi bulunmaktadır. Flama simgesi, Instagram’dahi kayıt yapmayı temsil ediyor. Kullanıcılar bu simgeye tıklayarak gönderiyi istediği şekilde kayıt edebiliyor. Kullanıcılar gönderiyi ister direkt olarak ister bir kategori içerisine ilaveten kayıt yaparak ardından bu gönderiye profilden ulaşabiliyor.

Instagram gönderilerinin sağ üst evresinde üç nokta simgesi yer alır. Bu sembol, gönderi üstünde pekçok prosedürü yapmaya olanak tanıyor. Bu işlemlerden birisi şikayet etme düğmesi olarak belirtilmekte. Şikayet düğmesi, şayet topluluk kurallarına uyumsuz bir gönderi var şayet bu gönderiyi şikayet etmeye yarıyor. Takibi bırakma düğmesi şayet bu sayfadaki takibi bırakmaya olanak tanıyor. Eğer bir kullanıcı sayfanın gönderilerini beğenmiyor şayet yahut bu sayfayı bundan sonra takip edebilmek istemiyor şayet profile girmeden kısa sürede takipten çıkabilir.

Menünün gelişen kısımlarında bulunan gönderiye gitme düğmesi, gönderiyi tek bir sayfa üstünde gösterir. Paylaş düğmesi gönderinin paylaşılmasına olanak tanırken bağlantıyı kopyalama düğmesi gönderiyi kopyalamaya olanak tanır. Alt kısımda bulunan siteye gömme opsiyonu şayet gönderinin bir internet sitesinde görünmesi hedefiyle kullanılıyor.

Bu hususta siz kıymetli kullanıcılarımız için “Instagram’dahi beğendiklerimi nasıl görürüm?” konusunu ayrıntılı bir şekilde anlattık. Bununla beraber Instagram zevk düğmesi ile ilgili ayrıntılı veriler sunduk. Ayrıca Instagram gönderilerinin işlevselliğinden bahsedip sizleri daha çok bilgilendirdik.