Instagram Blog İsimleri ve Blog Hesabı Açmanın İncelikleri

Instagram Blog İsimleri ve Blog Hesabı Açmanın İncelikleri

Kişisel bir blog sahibi olmak, günümüzde pekçok şahsa dikkat alımlı gelmektedir. Bu noktada en çok tercih edilenlerden biri Instargam’dır. Ancak yaratıcı platform isimleri nelerdir? Sorusuna geldiği vakit pekçok şahıs yanıt veremez.

Burada gelişigüzel ad vermekten kaçınılması lazım olur. Zira sizi takip edecek olan şahıslar, sizinle buradan ilişki kuracaktır. Size esin olabilecek isimlerden bazıları şöyledir;

Su Yeşili
Fikir Ağı
Kelime Işığı
Sözdüşüm
Moda Sırası
Film Yolculuğu
Bilgi Damlaları
Aktüel Düşünce
Aktüel Gelişim
Müzik Işığı
Makyaj Fikirlerim
Tekno Köşesi
Eğer bu gibi isimlerden hareket ederseniz, hoş bir esin bulabilir ve özgünlüğü yakalayabilirsiniz. Ayrıca rastgele bir Türkçe sözlüğü de elinize alıp, karıştırmaya başlayabilirsiniz. Farklı kelimelerin kombinasyonlarını kullanarak, sadece sizi tanım eden bir blog adı bulmanız mümkündür.

Ayrıca Instagram içinde aktif aniden çok blog vardır. Eğer daha hızlı çözümler alabilmek istiyorsanız, bunları denetim etmek de size kısa sürede bir düşünce sunacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken, onlarla benzeri olmamadır.

Instagram İçerisinde Blog Nasıl Açılır?
Eğer yazı tipi değil de görsellerden ortaya gelen bir blog hazırlanmak isteniyorsa, Instagram bunun için en iyi opsiyonu sunar. Zira lüzum platformun yapısı, gerekse Instagram sayfa konseptleri size bu hususta elverişli alternatifler verir.

Hikâyeler, videolar, görseller gibi alternatifler her paylaşımda daha orijinal duruma gelmenize yardım eder. Ancak nasıl açılacağı, bilhassa platforma ecnebi olan pekçok şahıs tarafından merak edilir. Eğer alttaki işlemleri takip ederseniz, kısa vakit içinde tamamlamanız mümkündür;

Instagram’a giriş yapın.
Blog açmak dilediğiniz hesaba girin.
Profil ekranını açarak, sağ üstteki menü ikonuna dokunun.
Buradan ayarları seçerek, hesap üstüne dokunun.
Profesyonel hesaba geçiş üstüne dokunarak içerik üreticisini seçin.
Ardından hangi hususta paylaşım yapacaksanız, buna elverişli bir kategoriyi seçin.
Facebook sayfanız ile ilişki kurun.
İletişim bilgilerinizi verin.
Tüm bunlar bittiği vakit sadece bitti üstüne dokunulur. Böylece hesap bundan sonra açılmıştır. Ücretsiz olan hesabınızı kullanarak paylaşım yapabilirsiniz.

Instagram Kişisel Bloğu Nasıl Hazırlanmalıdır?
Instagram’dahi kendi bloğunuzu açmak, saniyelerinizi alacak kadar hızlıdır. Ancak birtakım konulara dikkat etmezseniz, alacağınız verim de isteğinize göre olmayacaktır. Bu bakımdan şunlara dikkat edilmelidir;

Blog sayfanız yalın bir tasarıma sahip olmalıdır.
Tasarımınız her üye tarafından anlaşılmalıdır.
Sayfada tertipli bir dil kullanılmalıdır.
Eğer resmi uzun bir şekilde anlatmanız gerekiyorsa, yorumlar kullanılmalıdır.
Eğer bilgi verecekseniz, sonrasında yorumlamanız lazım olur.
Yazılarınız aktüel ve orijinal olmalıdır.
İletişim bilgilerini doğru ve aktüel vermek, Instagram üyelerinin sizinle rahat bir şekilde iletişime geçmesine yardım eder.
Eğer bütün bunlara dikkat ederseniz, takipçi ve zevk artım hızınız dahi yükselir.

Takipçi ve Beğeniler Bloglarda Neden Önemlidir?
Bloglar bireylerin bir mevzu üstünde kendisine göre paylaşımlar yaptığı alanlardır. Ancak her içerik yapımcı, kendini daha çok bireyin takip etmesini ister.

Bunun getirdiği aniden çok yarar vardır. Örneğin YouTube kanalı açmak istiyorsanız, ilk olarak Instagram bloğu açarak burada tanınmak, yeni açtığınız kanala daha hızlı bir giriş imkânı verecektir. Eğer kendi internet sitenizi açmayı arzuluyorsanız, daha çok görüşmeci almanızı sağlar.

Bu iki vaziyet dahi ne kadar para kazanabileceğinizi etkiler. Eğer yazı yazarak yahut resim paylaşarak para kazanmak istiyorsanız, söz hususu maddeler epey önemlidir.

Bloglarda Takipçi ve Beğeni Nasıl Arttırılır?
Platform üstünde Instagram şahsi blog açma epey basittir. Ancak paylaşımları tertipli yapmamak, kimsenin dikkatini çekmemenize neden olur. Zira düşünüldüğü vakit milyonlarca üyenin, fazlası sizi tercih etmezse negatif bir psikolojiye nedendir.

Eğer takipçi ve beğenilerinizi nasıl arttırabileceğinizi bilirseniz, daha kısa sürede pozitif neticeler temin edebilirsiniz. Burada bu gibi maddelerden bahsedilebilir;

Yüksek çözünürlüklü video ve görseller kullanma
Paylaşımdan evvela editleme
Özgün paylaşımlar gerçekleştirme
Düzenli ve sistemli paylaşımlar yapma
Etiketler kullanma
Burada tek dikkat etmeniz gereken bunları profesyonel bir şekilde uygulamaktan ziyade bir yaşam tipi durumuna getirmenizdir. Böylece paylaşımlarınız dahi daha hoş olacaktır.

Hikâyelerde Hangi Uygulamalar Kullanılabilir?
Instagram hikâyeler, platform içinde pekçok üye tarafından beğenilerek takip edilir. Dolayısıyla bloğunuzda dahi kesinlikle bu tarz paylaşımların tertipli şekilde yapılması önerilir.

Her ne kadar Instagram birtakım planlama seçenekleri sunsa dahi, bunlar pekçok şahıs tarafından zaman içinde yetersiz yer alır. Eğer daha çok şahsa seslenmek istiyorsanız, farklı programlardan yararlanarak canlı efektler oluşturmanız lazım olur. Bu bakımdan en çok tercih edilenler arasında bunlar vardır;

Mojo
Canva
Unfold – Creative Stories
A Design Kit
Bunların tümü size tıpkı seçenekleri farklı şekillerde sunar. Dolayısıyla farklı farklı tecrübe ederek, en hoş neticeleri hangisinin sunduğunu keşfetmeniz önerilir.

1.      Mojo
Eğer bloğunuzda daha iyi neticeler alabilmek istiyorsanız, sadece Instagram blog fikirleri mühim değildir. Güzel bir ad bulsanız dahi paylaşımlarınız dikkat alımlı değilse, alacağınız neticeler gene de isteğinize göre olmayacaktır.

Bu bakımdan tercih edebileceğiniz seçeneklerden ilki Mojo’dur. Ancak ilk olarak sadece IOS işletim sistemi kullanıcılara sunulduğu bilinmelidir. 76 MB ebatı olan aplikasyona, market uygulamasından ulaşılabilir.

Haber, fotoğrafçılık, spor, beyazperde, moda ve foto gibi farklı konularda şablonlar olmakla birlikte, bunların bir alanı ücretlidir. Burada maaş olarak ödenen 24,90 Türk Lirası gibi bir ücret vardır. Şablonu  seçmeniz sonrasında kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Instagram’a bağlanma fırsatı dahi yayınlayan aplikasyon, renkli paylaşımlar yapmanıza imkan tanır.

2.      Canva
Bloğunuzda daha göze seslenme eden paylaşımlar uygulamak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz seçeneklerden ikinci sırada olanı Canva’dır. Ancak burada ilk olarak üye olmanız gerektiği bilinmelidir. Sadece IOS kullanıcılarına değil, Android işletim sistemine sahip cihazlara dahi yayılan bu özellik, 460 MB boyuta sahiptir.

İçerisinde varlıklı font seçenekleri sahip olunan olan aplikasyon, epey geniş bir şablon kütüphanesi sunar. Zira ebatı dahi size daha çok opsiyon sunduğunun bir göstergesidir. Sahip olduğu statik içerikler, size daha iyi netice almanıza yardım eder.

3.      Unfold – Creative Stories
Eğer minimal bir dizayn ve basit kullanabileceğiniz bir aplikasyon istiyorsanız, Instagram sayfa konseptleri tarafından size en iyi hikâyeleri sunacak bir başka aplikasyon dahi Unfold’dur. Hem Android, üstelik Android işletim sistemlerinde sahip olunan olup, tek yapmanız gereken market uygulamanızdan indirmektir.

Başarılı statik hikâyeler ortaya getirebileceğiniz bu aplikasyon, 150 MB boyuta sahiptir. Ücretsiz şablonları epey güzle olmakla birlikte ücretli opsiyonu de vardır. Burada bedel 19,99 Türk Lirası olup, daha profesyonel şablonlar öneri eder.

Hikâye üstüne yazı yazma imkânı vermekle birlikte, Unfold içinde farklı fontlar yer almamaktadır.

4.      A Design Kit
Hikâyelerinizde en son deneyebileceğiniz bir başka opsiyon de A Design Kit’tir. Yalnızca IOS kullanıcılarına yayılan bu aplikasyon, 118 MB boyuta sahiptir. Değişik fontları ve Sticker seçenekleri ile paylaşımınızı daha canlı yapmanızı sağlar.

Üç farklı bölümü sahip olunan olan aplikasyon, böylelikle size daha basit hareket etme imkânı sunar.