Bot Takipçi Nedir?

Bot Takipçi Nedir?

Bot takipçi, bilgisayar yazılımıyla otomatik oluşturulan pasif hesaptır. Etkileşimde bulunamaz. Sadece takipçi sayısının rakam bazında artmasını sağlamakla kalır.

Bot Takipçi Zararlı mı?

Tabii ki bot takipçiler hesabınıza zarar verir. Kaliteyi düşürür, sahte olduğu kolayca anlaşılır. İnsanların size olan itimadını sarsar.

Ayrıca bu durum elbette Instagram algoritmalarının gözünden kaçmaz. Hesabınız ağır yaptırımlarla karşı karşıya gelebilir. Paylaşım, beğeni veya yorum engeli alabilir, Keşfet’e çıkamazsınız. Hatta çok fazla bot takipçi gönderilirse hesabınız tamamen kapanabilir.

Bot Takipçi Nasıl Anlaşılır?

  • Bot takipçilerin profil resmi yoktur. Olsa bile gerçek olmadığı kolayca anlaşılır.
  • Biyografi kısmı boştur, profil bilgisi olarak hiçbir şey mevcut değildir. –Deyim yerindeyse- kupkuru bir hesaptır.
  • Kimseyi takip etmez, hiç takipçisi mevcut değildir.
  • Bazen gerçekmiş gibi görünsün diye program vasıtasıyla bot hesapların birbirini takip etmesi sağlanabilir. Ancak takaipçi ve takip edilen listesine göz gezdirirseniz hepsinin resimsiz, âdeta fabrikadan çıkmış gibi, resmen birbirinin aynısı hesaplar olduğunu görürsünüz.
  • Ne kadar bot takipçi alırsanız alın hesabınızda hareketlenme olmaz. Bunlar hesabınızla etkileşime giremez. Sizi yükseltmek şöyle dursun, hesabınızı daha da geriye götürür.

Kendinizi tüm bu risklerden korumak istiyorsanız onu profesyonel bir sosyal medya ajansına emanet etmelisiniz. Sitemizdeki güvenilir organik takipçi satın al paketleriyle gerçek ve aktif takipçilere kavuşabilir, hesabınızı adım adım zirveye taşıyabilirsiniz.